Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

KW

Zaman dilimi

Asia/Kuwait

Dil

Arapça

Para birimi

Kuveyt Dinarı

Telefon kodu

965

Başkent

Kuveyt Şehri

En Ucuz Kuveyt Uçak Bileti Fiyatları ve Seferleri

En Popüler Kuveyt Uçak Biletleri

QR Qatar Airways 09 Eylül 2024
Ankara Kuveyt 9.393 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 10 Temmuz 2024
Kuveyt Adana 9.277 TL
Satın Al
KU Kuwait Airways 28 Kasım 2024
Kuveyt İstanbul 4.547 TL
Satın Al
PC Pegasus 04 Ekim 2024
Kuveyt Lefkoşe 3.662 TL
Satın Al

Kuveyt Uçak Bileti Fiyatları

Ankara Kuveyt uçak seferi ortalama 3 saat sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
09.09.2024 Qatar Airways Ankara Kuveyt 9.393 TL
Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Hakkında

Kuveyt, Kuveyt Devleti’nin başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin kalbinde, Basra Körfezi’nin güney kıyılarında yer alan bu şehir yaklaşık 3 milyon kişilik bir nüfusa sahiptir. Konumu sebebiyle Arap Yarımadası’nın kuzey doğusunda doğal bir geçit olarak kabul edilmiştir ve ticari bir önem kazanmıştır. Kültürel, siyasi ve ekonomik açıdan ülkenin merkezi olarak görülmektedir. Bu kent; güzel sahil şeridi, göz alıcı mimarisi, gökdelenleri, petrol rezervleri ve çok sayıda birinci sınıf restoranı ile bilinir. Ülkede sıkı bir alkol yasağı bulunuyor bu nedenle Kuveyt’te Batılı tarzda bir gece hayatı yoktur. Sıcak bir iklime sahip bu şehri görmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Böylece gezinizden maksimum zevki alabilirsiniz. Siz de otantik Arap hissi ve modernitenin dengeli bir karışımı olan bu şehri hemen görmek istiyorsanız Kuveyt uçak bileti için bilet.com sitemize göz atabilirsiniz.

Kuveyt’te Gezilecek Yerler

Kültürel ve mimari yönü yüksek bu şehri gezerken hiç sıkılmayacaksınız. Beş yıldızlı lüks oteller, iş merkezleri, tarihi camiler, rengarenk Arap çarşıları ve yumuşak kumlu plajları ile hem gezmek hem de dinlenmek için son derece uygun bir şehirdir.
Kuveyt Kuleleri, şehrin sembollerindendir.  Basra Körfezi’ne açılan bir bölgede yer alır. 3 tane kulesi olan bu yapı su deposu olmak üzere yapılmıştır. Büyük kuleleri ile oldukça ilgi çeken bu yapıyı görmelisiniz.
Souq Al Mubarakiya, tarihi bir çarşıdır. Geçmişine sadık kalmış bu yer, hem yerel halk hem de turistler tarafından sık ziyaret edilir.
Avenues Mall, ülkenin en büyük alışveriş merkezidir. Dünya markalarının hepsini bulabileceğiniz bu alışveriş merkezi sıcak havadan uzaklaşıp biraz nefes almak için de iyi olacaktır.
Kuveyt Ulu Camii (Al-Mescid Al-Kabir), şehrin en büyük camisi olma özelliğindedir. 46 bin metrekare alan kaplayan bu cami, 60 bin kişiliktir. Doğu ve Endülüs mimarisinden esintiler görülen bu cami, İslam mimarisinin güzel örneklerinden biridir.
Şeyh Abdullah Al-Salem Kültür Merkezi, 6 ana bileşenden oluşan bir kültür kompleksidir. Barındırdığı müzeler, Arap ve İslam tarihini sergilemektedir. Bu kültür merkezi, Dünyanın en büyük kültürel projelerinden biridir.
Al Kout Plajı, göz alıcı manzarası, kilometrelerce uzanan sahili ile kentin hareketli alanlarındandır. Keyifli zaman geçireceğiniz bu plaj sıcaktan kurtulup serinlemenizi sağlayacaktır. Deniz sever turistlerin uğrak noktasıdır.
Failaka Adası, Kuveyt şehrinden 20 kilometre uzaktadır. Ada binlerce yıl ticaret yollarını kontrol etmekte önemli bir rol üstlenmiştir. Eski yerleşim yerlerinden kalan Helenistik kale ve Yunan tapınakları bulunur. Birçok kültürün etkisini görebileceğiniz bu muhteşem adayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kuveyt Uçak Bileti Fiyatları

Seyahat etmek istediğiniz yere, dilediğiniz tarihte bir gezi düzenlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Seyahatinizi planlamak için Kuveyt uçak seferleri hakkında bilgi edinmek bilet.com sitemizde oldukça kolay. Eğer siz de güvenilir bir yolculuk yapmak, uygun fiyatlı bir gezi düzenlemek ve yoğun hayat akışınıza bir mola verip bu şehri görmek için can atıyorsanız Kuveyt uçak bileti fiyatları için bilet.com sitemizden biletinizi hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

 Kuveyt, dünyanın en antik köşelerinden birinde tam anlamıyla bir ayrıcalığa sahip. Diğer Körfez ülkeleriyle aynı petrol zenginliğine sahip olsa da komşuları gibi bunun cazibesine kapılmamıştır - belki Irak istilası ve akıbetinde kaybettiği yılları etkili olmuştur, fakat bir diğer ihtimal de bilinçli bir kararla ruhunu satmamış olmasıdır. Ve Kuveyt, güneyde birbiriyle aynı olan Körfez seyahat merkezlerine yeteri uzaklıkta, yani turistlerin ve gurbetçilerin az olduğu bir alanda bulunuyor. Sonuç mu? Daha otantik bir Arap kültürü size eşlik eder. Aynı zamanda Kuveyt çöl düzlükleriyle dolu bir alanda vaha gibi kalıyor; seçkin müzelere, kaliteli pazar yerlerine, taranmış sahillere ve canlı restoranlara sahip. Bunların hepsi Körfezlerin en ilgi çekici varış noktasına tekabül ediyor.

Kuveyt Hakkında

Kuveyt, Arabistan Yarımadası'nın kuzeydoğusunda Basra Körfezi kıyısında yer alan bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin kuzey kısmında Irak güney kısmında ise Suudi Arabistan ile komşu durumundadır. Ülkenin Petrol rezervleri bakımında dünyanın beşinci konumunda bulun bir ülkedir. Ülke gelirinin büyük bir kısmı bu alandan karşılanmaktadır. Dünya bankası tarafından yapılan sınıflandırmaya göre en yüksek gelire sahip ülkelerden biridir. Ülkenin iklim özelliklerine bakıldığında ilkbahar ayları oldukça ılık geçmektedir. Bunun yanı sıra sonbahar ve kış aylarının da soğuk geçtiği görülür. Yaz sıcaklıkları temmuz ve ekim ayları arasında kendini göstermektedir. Yaz aylarında arada kum fırtınaları görülmektedir. toprakları ile tarıma oldukça elverişli olan bir ülke olduğu bilinir. Ülke içinde 9 tane ada bulunmaktadır. Ama sadece Failaka Adasında insan yaşadığı bilinir.
Daha Fazla Göster

Kuveyt Yönüne Uçan Havayolları

Kuveyt Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kalkış yeri ile Kuveyt arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Kuveyt uçak bileti fiyatı 9.393,28 TL kadardır.