Helsinki - Amsterdam Uçak Bileti

Helsinki - Amsterdam Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Amsterdam Yerel Saat 01:38
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1500 KM

Helsinki - Amsterdam Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Helsinki - Amsterdam Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Amsterdam Uçak Biletleri

QR Qatar Airways 20 Haziran 2023
Helsinki İstanbul 18.086 TL
Satın Al
PC Pegasus 22 Nisan 2023
Helsinki Antalya 3.363 TL
Satın Al
BT Air Baltic 27 Haziran 2023
Helsinki Oslo 1.722 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 02 Haziran 2023
Helsinki Konya 21.868 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 03 Ağustos 2023
Helsinki Ankara 22.342 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 04 Mayıs 2023
Helsinki İzmir 5.259 TL
Satın Al
AY Finnair 09 Nisan 2023
Helsinki Alanya 5.286 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 20 Haziran 2023
Helsinki Iğdır 5.675 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 22 Nisan 2023
Helsinki St Petersburg 8.088 TL
Satın Al
QR Qatar Airways 30 Nisan 2023
Helsinki Mogadishu 10.447 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 17 Nisan 2023
İstanbul Amsterdam 4.503 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 07 Temmuz 2023
İzmir Amsterdam 4.196 TL
Satın Al
XQ SunExpress 10 Temmuz 2023
Ankara Amsterdam 1.754 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 17 Haziran 2023
Kayseri Amsterdam 4.309 TL
Satın Al
PC Pegasus 11 Mayıs 2023
Antalya Amsterdam 2.812 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Temmuz 2023
Adana Amsterdam 4.617 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 17 Temmuz 2023
Konya Amsterdam 4.371 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 02 Temmuz 2023
Gaziantep Amsterdam 4.507 TL
Satın Al
BA British Airways 08 Temmuz 2023
Sofya Amsterdam 2.433 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 12 Temmuz 2023
Bodrum Amsterdam 4.421 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Temmuz 2023
Trabzon Amsterdam 4.420 TL
Satın Al
PC Pegasus 22 Nisan 2023
Sivas Amsterdam 4.032 TL
Satın Al

Dönüş için uçak bileti aldınız mı ?

Helsinki Hakkında

Finlandiya’nın kuzey kıyısında Baltık Denizi’ne bakan bir yarımada üzerinde bulunan Helsinki, Finlandiya’nın başkenti, en büyük şehri, en kalabalık şehri ve kültür başkenti olarak ülkenin can damarı konumundadır. Açık renkli granit taşlarının yoğun olarak kullanıldığı mimarisinden dolayı “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak adlandırılmıştır. Denize ve yeşil alanlarla iç içe olduğundan doğal güzellikleriyle etkileyen şehir aynı zamanda sanat galerileri, müzeleri, sergi sarayları ile de oldukça kültürlü bir şehirdir. Bisikletle ve yürüyerek gezmek için çok uygun bir şehir ancak hava çok soğuk olmadığı sürece. İklimi oldukça soğuk olan Helsinki, Haziran ve Ağustos aylarında ortalama en yüksek sıcaklık 19-22 °C arasındadır bu yüzden bu tarihler arasında gitmenizi tavsiye ederiz. Fince ve İsveççe ülkenin resmi dilleridir ancak Fince daha çok kullanılmaktadır. Kültür seviyesi oldukça yüksek olan ve sokaklarında gezerken huzuru hissedebileceğiniz bir şehir. Doğal güzellikleriyle bu özellikleri birleşince de turistlerin uğrak noktalarından birisi haline gelmekte. Sitemizden hızlıca erişebileceğiniz Helsinki uçak bileti ile siz de en kısa zamanda bisikletle Helsinki’yi keşfediyor olabilirsiniz.

Helsinki’de Gezilecek Yerler

 -Soumenlinna Adası: Ülkenin önde gelen güzellikleri arasında olan bu minik ada Helsinki’de turistlerin en uğrak noktasıdır. 15 dakikalık bir tekne yolculuğu ile ulaşabileceğiniz bu tatlı adada birkaç müze, denizaltı kalıntısı, köprü ve kale yer almakta.
-Uspenski Katedrali: Batı Avrupa’nın en büyük Ortadoks kilisesi olan Uspenski Katedrali kırmızı tuğlaları ve altın kaplı kubbeleriyle Rus mimarisini belirgin olarak yansıtmakta. Saat 16.00’da kapanan kiliseye giriş ücretsizdir.
-Senato Meydanı ve Helsinki Katedrali:  Şehrin en önemli meydanlarından biridir. Rus hakimiyetinin olduğu dönemdeki eserlerle çevrelenmiş meydan şehrin görsel açıdan en güzel yerlerinden biridir. Meydanın tam ortasından tüm görkemiyle Helsinki Katedrali bulunmaktadır.
-Kauppotori: Yerel halk ve turistlerin alışveriş noktası. Helsinki yemeklerini tatmak ve şehrin nabzını hissetmek için gidilmesi gereken yerlerden birisidir.
-Finlandiya Ulusal Müzesi: Finli sanatçıların 18. yüzyılın Rokoko portresinden 20. yüzyılın deneysel sanat hareketlerine kadar eserlerini içeren bir müzedir. İçerisinde Kiasma Çağdaş Sanat Müzesi, Ateneum Sanat Müzesi ve Sinebrychoff Sanat Müzesi bulunmaktadır. Girişi ücretsizdir.
-Tamppeliaukio Kilisesi: Helsinki’nin eski katı kayalarından birine oyulmuş ve inşa edilmiş olması bakımından oldukça ilgi çeken bir kilisedir. İyi yapılmış akustiği ile birçok konsere ev sahipliği yapmaktadır.
Listedekiler ve daha birçok çağdaş tasarımı ile Helsinki sizi sürekli gezmeye ve daha çok merak etmeye zorlayan bir şehirdir. Helsinki uçak seferleri arasından size uygun olanını seçip en kısa zamanda bu kültürlü şehirde gezintiye çıkmış olabilirsiniz. 

Helsinki Uçak Bileti Fiyatları 

Helsinki’ye gitmek ve bunu en güvenli, en ucuz ama aynı zamanda en konforlu şekilde yapmak istiyorsanız sayfamızdaki Helsinki uçak bilet fiyatları arasından bütçenize en uygun olanı seçip aynı zamanda rahatınızı ihmal etmeyen bir uçuşla hemen Helsinki’de olabilirsiniz.

Helsinki, Finlandiya sınırları içinde yer alan nüfus bakımında en kalabalık ve en büyük şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. şehir ülkenin güney kısmında yer alan Finlandiye Körfezi kıyısında Baltık Denizinde yerini almıştır. Son yapılan nüfus sayımına göz atıldığında şehir içinde 564,643 insan yaşadığı görülür. Şehrin komşu şehirleri arasında Espoo, Vantaa ve Kauniainen bulunmaktadır. Şehir de Fince ve İsveçce olarak iki ayrı dil kullanılmaktadır. Ülkenin geçiş yollarını oluşturan bir şehir olduğu için her konu da kendini geliştirmiştir. Özellikle işletme, , finans, moda, tıp, eğlence, medya ve kültür açısından ülkenin can damarı konumunda bulunmaktadır. Şehir içinde oldukça fazla müze, sergi sarayları, galeriler ve sahneler bulunmaktadır. Ülkenin gazetelerinden biri olan sergi sarayları, galeriler ve sahneler bu şehirde basılmaktadır. Şehir içinde yaşayan topluluklara bakıldığında bizleri Rusya, Estonya, İsveç, Somali, Sırbistan, Çin, Irak ve Almanya karşılamaktadır.

Amsterdam Hakkinda

Helsinki Amsterdam uçak bileti Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olmakta ve nüfus bakımından ülkenin en kalabalık şehri olmaktadır. Kanalları ile ünlü olmakta ve Amstel ırmağı üzerinde kurulu olmaktadır. İnsandan çok bisiklet bulunan bu şehir in büyük bölümü deniz seviyesinin oldukça altında olmaktadır. Eski dönemlerde bir ihtiyaç olan botevler, şimdiler ise bir yaşam şekli olmakta ve 2500’den fazla insanın su üzerinde yüzen bu evlerde yaşadığı bilinmektedir. Kültürel alanda yapısına bakıldığında çok dilli bir kent olan Amsterdam, içerisinde İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca da konuşulmaktadır. En ünlü mekanları arasında Dam Meydanı bulunur ve bu meydanda bulunan Kraliyet sarayının alt kısmında 14000 ahşap kazık bulunmaktadır. Müzeleri ile de ünlü olan şehir Avrupa’nın en çok turist çeken beşinci merkezi olmaktadır.

Helsinki - Amsterdam Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Helsinki - Amsterdam arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Helsinki - Amsterdam arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1500 KM kadardır.
Helsinki ve Amsterdam arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Helsinki - Amsterdam arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde China Southern Airlines, KLM, Saudi Arabian Airlines, Xiamen Airlines, Finnair, Etihad Airways, Malaysia Airlines, Air Europa, Air France, Delta Air Lines, Kenya Airways, TAP Portugal firmalarıdır.
Helsinki - Amsterdam arasında Schiphol , Helsinki Vantaa, Hernesaari Heliport havalimanları kullanılmaktadır.