Berlin Paris Uçak Bileti

Berlin - Paris Uçuşu

Min Fiyat 1.166,48 TL
En Uygun Fiyatlı Firma easyJet
En Çok Uçuş Yapan Firma easyJet
Paris Yerel Saat 15:08
Yaklaşık Uçuş Süresi 1 saat 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 870 KM

Berlin - Paris Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Berlin - Paris Uçak Biletleri

Berlin - Paris Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Berlin - Paris Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
easyJet Berlin - Paris 19 Nisan 2023 1.166,48 TL
Transavia France Berlin - Paris 26 Nisan 2023 2.094,95 TL

Berlin Hakkinda

Berlin, bir eyalet olarak Almanya’nın başkentidir. Almanya’nın kuzey kısmında yer alan kent, Havel ve Spree isimlerindeki nehirler arasında kurulmuştur. Kenti doğru ve batı olarak ikiye bölen Utanç duvarı 1990 yılında yıkılmıştır. İkinci dünya savaşına giren ve çok ağır bir yenilgi alan ülke,  1990 yılında resmen birleşerek Federal bir cumhuriyet kurmuştur. Türkiye dışında Türklerin en kalabalık olduğu yer olan Berlin’ de 200 binden fazla türk olduğu bilinmektedir. Savaş sonrasında kendini çok çabuk bir şekilde toparlayan Almanya hızla gelişmiştir. Bu kentte kendi enerjisini üreten Almanya Federal Meclisi, etkileyici yapısı ile Brandenburg kapısı, tarihin izlerini taşıyan Berlin duvarı anıtı gibi yerlerin yanında gezilebilecek pek çok müze ve doğal mekânı ile şehir ziyaretçilerine hoş dakikalar sunmaktadır.

Paris Hakkinda

Paris, Sen nehri üzerinde bulunan ve geniş bir havza üzerinde kurulan dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Lüksün ve modanın başkenti olarak ta bilinen bu şehre Işık şehirde denilmektedir. Kentin tarihini bakıldığında yaklaşık 40000 yıldır insanların yerleşim merkezi olarak kullandığı görülmektedir.

Eyfel kulesi şehrin simgesi olmakta ve Fransa’nın başkenti olan bu yerde müzeler ve Katedrallerde bulunmaktadır. Lüksemburg bahçesi, III. Alexandre köprüsü, Zafer takı, Le Marais gibi mutlaka görülmesi gereken çok önemli yerlere de merkezlik yapan Paris, uluslararası geçiş noktaları içerisinde bulunmaktadır. Politik ve ekonomik bir merkez olması itibari ile çok önemli bir dünya merkezi olan bu şehrin nüfusu 12 milyonu aşmıştır.

Paris Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  4°C
 • parçalı az bulutlu
  Paz
  parçalı az bulutlu
  1°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  3°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  3°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  5°C

Haritada Paris