Gaziantep Otobüs Bileti

Gaziantep Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Öz Diyarbakır
Hassoy Turizm
Yeni Diyarbakır
Can Diyarbakır Turizm
Özkaymak
Lider Siirt Turizm
Has Bingöl
Öz Elbistan
Lider Siirt Turizm
Dilmenler Turizm
Has Bingöl
Cesur Bingöl

Gaziantep Hakkında

Gaziantep

Türkiye’nin en kalabalık kentlerinden olan ve zengin mutfağı ile ün kazanan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin gözdesidir.

Sanayi açısından oldukça gelişmiş bir büyükşehir olan bu kent, ihracatta çok büyük bir paya sahiptir. Ulaşım imkanlarının kolaylığı ve sanayi alanında gelişmesi, bölgeyi yükselen bir değer haline getirmiştir. En önemli tarım ürünü Antepfıstığıdır ve Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü de bulunmaktadır.

Türkiye’nin en büyük sanayi sitesi Gaziantep’te bulunmaktadır. Bölgede üç büyük AVM vardır ve ekonomik açıdan her zaman gelişmiş konumdadır. Antep fıstıklı baklavası, 300 çeşit yöresel yiyeceği ve et ürünlerinden oluşan lezzetleri ile Antep, dünya çapında başarılı bir mutfağa sahiptir.

El sanatları konusunda da gelişmiş olan Gaziantep, 2015 yılında Yaratıcı Şehirler Ağına Gastronomi dalında dahil edilmiştir.

Gaziantep Otogar Hakkında

85 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Gaziantep Şehirlerarası Otobüs Terminali, 30 gişesi ve 68 peronuyla oldukça gelişmiş ve eksiksiz bir otogardır.

Adıyaman yoluna çıkış yolu üzerinde bulunan otogarda restoran ve büfeler, el sanatları ve yöresel ürünlerin satıldığı hediyelik eşya dükkanları, bebek bakım odası, PTT, sağlık ocağı, ibadethane, tuvalet, kuaför ve ATM’ler bulunmaktadır. Suriye’ye sefer düzenleyen otobüsler de buradan kalkmaktadır.

Şehirlerarası yolculukta en ucuz otobüs bileti bulabileceğiniz birçok yerel otobüs firması bulunmaktadır. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Çayırağası,
 • Metro,
 • Lüks Adana,
 • Van Gölü,
 • Kamil Koç,
 • Star Batman,
 • Tatlıses,
 • Hazar,
 • Seç Turizm.
Gaziantep otogarı bir aktarma otogarı olarak da kullanılmaktadır. Bu nedenle trafiği oldukça yoğundur.

Gaziantep Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep otogarı şehir merkezine uzak mesafededir. Bu nedenle ulaşım konusunda zamanınızı iyi ayarlamanız gerekmektedir.

Yerel firmalardan genelde en uygun otobüs bileti satın almak mümkündür. Ancak birkaç gün önceden alınması gerekmektedir. Bazı zamanlarda bilet bulmak zor olabilmektedir. Otogardan çeşitli araçlarla şehir merkezine ulaşım mümkün olmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksiyle şehir merkezine ulaşım 50 – 55 TL civarında tutmaktadır ve eğer taksi ile şehir merkezine ulaşmak isterseniz (0342) 328 93 13 numaralı terminal taksi durağını arayabilirsiniz. Otobüs seferlerinin bittiği bir saatte otogarda buluyorsanız servis ya da taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardaki belediye otobüslerinden Karataş 1, Mavikent, Karataş 2, Balıklı, Yukarıbayır, 60. Yıl, 75. Yıl, Düztepe ve Hayvanat Bahçesine otobüs seferleri ile ulaşım mümkündür. Şehir otobüsleri ile ulaşım için 27 Kart adı verilen elektronik biletler kullanılmaktadır. Terminalden satın alabileceğiniz 27 Kartlarının dolumlarını otomatlardan ve büfelerden yaptırabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Özellikle Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerine otobüs firmalarının servisleriyle ulaşım mümkün olmaktadır. Otobüs firmanızdan güzergah bilgileri hakkında detayları öğrenebilirsiniz ve aracınızdan indiğiniz saate göre kalkış yapan servisleri kullanabilirsiniz.

En Popüler Gaziantep Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Gaziantep Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  5°C
 • parçalı az bulutlu
  Pzt
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  6°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  5°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  6°C

Haritada Gaziantep

Gaziantep Hakkında

Nüfus
0
Plaka
27
Telefon Kodu
342