Amasya Sakarya (Adapazarı) Otobüs Bileti

Amasya - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri

 • Özlem Ardahan
  AMASYA
  21:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  05:00
  389,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  AMASYA
  21:30
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  04:45
  450,00 TL
 • Kaptanoğlu Seyahat
  MERZIFON
  21:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  05:30
  350,00 TL
 • Görele Seyahat
  MERZIFON
  21:35
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  04:18
  500,00 TL
 • Giresun Seyahat
  MERZIFON
  22:30
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  03:55
  400,00 TL
 • Metro Turizm
  MERZIFON
  00:30
  ADAPAZARI
  07:30
  300,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  MERZIFON
  01:00
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  08:00
  400,00 TL
 • Özay Turizm
  MERZIFON
  17:45
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  02:45
  200,00 TL
 • Dilek Seyahat
  MERZIFON
  19:20
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  03:50
  290,00 TL
 • Süzer Alaçam Seyahat
  MERZIFON
  20:15
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  03:45
  350,00 TL
 • Lüks Gümüşhane
  MERZIFON
  20:30
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  04:30
  240,00 TL
 • Bafra Express
  MERZIFON
  20:40
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  04:00
  300,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Amasya - Sakarya (Adapazarı) Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Asil Ardahan
Doğuş Iğdır Turizm
Erbaa Seyahat
Erektaş Seyahat
Esadaş
Gök Mavi Tur
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
Lüks Amasya İtimat Turizm
Lüks Erova Turizm
Metro Turizm

Amasya - Sakarya (Adapazarı) Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Amasya Sakarya (Adapazarı) arası genellikle 8 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Amasya Sakarya (Adapazarı) arasında sefer yapan otobüs firmaları Ağrı Kösedağı Turizm, Asil Ardahan, Doğuş Iğdır Turizm, Erbaa Seyahat, Erektaş Seyahat, Esadaş, Gök Mavi Tur, Huzur Turizm, Iğdırlı Turizm, Lüks Amasya İtimat Turizm, Lüks Erova Turizm, Metro Turizm firmalarıdır.
Amasya Sakarya (Adapazarı) otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 389 TL kadardır.
En ucuz Amasya Sakarya (Adapazarı) otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

Sakarya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Sakarya (Adapazarı) Yeni Sakarya terminali, Hanlıköy Mahallesi, Hürriyet caddesi üzerinde yer almaktadır. Terminalde kalkan belediye otobüsleri ile şehir merkezi, üniversite ve birçok farklı ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

Ayrıca servis, taksi ve dolmuşlarla da ulaşım sağlanabilmektedir. Eski otogarın kaldırılmasından sonra otobüslerin de güzergahlarının değiştiği ve bu kapsamda birçok yeni sefer oluştuğu dikkate alınmaktadır. Adaray adı verilen tramvay sistemiyle de ulaşabileceğiniz kent merkezine 10 dakikada varmanız mümkün olmaktadır.

Otogarla ilgili merak ettiklerinizi (0264) 281 22 18 numaralı hattan iletebilirsiniz ve ulaşım imkanları ve diğer bilgiler için santralden istediğiniz bölüme aktarılabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile gideceğiniz yere ulaşmak için otogar taksi durağından hizmet alabilirsiniz. 0 264 2752868 ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur. Ancak uzun mesafeler için şoförle fiyat konusunu görüşmeniz uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yeni terminalin kurulmasıyla değişen otobüs güzergahları otogara ulaşımı kolaylaştırmıştır. Yolcuların konforlu bir şekilde ulaşabilmesi için otogardan 3, 7 ve 28, 29 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Sakarya toplu ulaşım araçlarında geçerli olan Kart 64 ile otobüslerde akıllı bilet sistemini kullanabilirsiniz. Kart 64 almak için terminaldeki büfeye gidebilirsiniz ve istediğiniz kadar kontör yükleyerek seyahat edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti seçeneği, akıllı kartlardır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının şehir içi servis hizmeti varsa, şehir içi servislerin bekleme alanından biletinizi göstererek ücretsiz servis imkanından yararlanarak şehir merkezine gidebilirsiniz.


Adaray ile Ulaşım

Sakarya yeni terminalden binilebilen Adaray ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Yeni Terminal durağında inerek birçok güzergahta hizmet veren raylı taşıma sisteminden yararlanabilirsiniz. Kart 64 kullanılan Adaraylar, daha hızlı bir şekilde gideceğiniz güzergaha ulaşmanızı sağlamaktadır. 3 ve 7 numaralı Adaraya binerek kent merkezine ulaşabilirsiniz. 

En Popüler Amasya - Sakarya (Adapazarı) Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları