Sakarya (Adapazarı) Amasya Otobüs Bileti

Sakarya (Adapazarı) - Amasya Otobüs Seferleri

 • Patnos İtimat
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  15:30
  AMASYA
  450,00 TL
 • Ağrı Seç Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  16:00
  AMASYA
  230,00 TL
 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  16:30
  AMASYA
  23:45
  270,00 TL
 • Vanyolu Seyahat
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  17:30
  AMASYA
  03:30
  750,00 TL
 • Sivas Huzur Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  19:55
  AMASYA
  03:25
  350,00 TL
 • Niksarkale Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  22:28
  AMASYA
  06:28
  450,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  22:45
  AMASYA
  06:20
  450,00 TL
 • Topçam Turizm
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  01:15
  AMASYA
  07:55
  450,00 TL
 • Tokat Kale Seyahat
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  23:30
  AMASYA
  09:30
  320,00 TL
 • Lüks Amasya İtimat Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  12:00
  AMASYA
  20:00
  298,00 TL
 • Tokat Seyahat
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  13:00
  AMASYA
  20:30
  450,00 TL
 • Iğdırlı Turizm
  ADAPAZARI OTOGARI (SAKARYA)
  13:30
  AMASYA
  20:14
  350,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Sakarya (Adapazarı) - Amasya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Best Van Turizm
Bizim Iğdır Seyahat
Can Ardahan
Doğuş Iğdır Turizm
Erbaa Seyahat
Ercis Sema
Erektaş Seyahat
Esadaş
Gök Mavi Tur
Iğdırlı Turizm
Lider Ağrı Doğuş Turizm

Sakarya (Adapazarı) - Amasya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Sakarya (Adapazarı) Amasya arası genellikle 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Sakarya (Adapazarı) Amasya arasında sefer yapan otobüs firmaları Ağrı Kösedağı Turizm, Best Van Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Can Ardahan, Doğuş Iğdır Turizm, Erbaa Seyahat, Ercis Sema, Erektaş Seyahat, Esadaş, Gök Mavi Tur, Iğdırlı Turizm, Lider Ağrı Doğuş Turizm firmalarıdır.
Sakarya (Adapazarı) Amasya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 450 TL kadardır.
En ucuz Sakarya (Adapazarı) Amasya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Sakarya Hakkında

Sakarya kenti, Marmara ve Karadeniz’in kesişimi olan bir bölgededir ve nüfusun çoğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlar. Birbirinden farklı kültürlerin buluşma noktası olan Sakarya, 1999 depreminden büyük hasar almış, sanayi alanında yeni yeni canlanmaya başlamıştır.

Hizmet sektöründe çalışan nüfus, çoğunlukla Karadenizlilerden oluşmaktadır. Birçok bilindik markanın bu kentte fabrikası vardır ve insanlara istihdam sağlanmaktadır. Ayrıca elektrik enerjisine katkıda bulunan santrallere de de sahip olan bir ilimizdir.

Tarih öncesi dönemler ve Roma, Bizans kültürüne ait eserlerin sergilendiği Sakarya müzesinde görülmeye değer ürünler sergilenmektedir. Meşhur ıslama köftesi, yöresel ürünlerin en popülerleri arasındadır.

Ayrıca çerkez tavuğu da oldukça sevilen lezzetler arasındadır. Karasu ve Kocaali ilçelerinde deniz turizmi gelişmiş ve yazlık evlerin bulunduğu alanlar yapılmıştır. Birçok mesire yeri ve Sapanca gölü yakınlarındaki piknik alanları dikkat çeken özellikleri arasındadır. 

Amasya Otogar Hakkında

Amasya Şehir merkezindeki Kiralı Mahallesinde bulunan Amasya otogarı, her mevsim durağan bir yolcu trafiği seyri izlemektedir. Samsun’a çok yakın olması, minibüs seferleri ve küçük otobüslerle sürekli araç bulunması dikkat çekmektedir.

23 bin dönümlük bir alana kurulan ve inşaat faaliyetleri hala devam eden Boğazköy otogarına taşınacak olan bu terminal, şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Amasya otogarına belediye otobüsleri, dolmuşlar, servis ve taksilerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otogarda hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, büfe bulunmaktadır. Amasya kentinden Samsun’a her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Mis Amasya Tur,
 • Metro,
 • Tokat Yıldızı,
 • Lüks Amasya İtimat,
 • Klas Net Seyahat.
Yerel ve ulusal firmaların farklı ilçelerde bulunan yazıhanelerinden otobüs bileti almak ve servis imkanı varsa yararlanmak mümkün olabilmektedir. 
 

Amasya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar şehir merkezine yakındır ve minibüs, belediye otobüsü, taksi ve servislerle ulaşım imkanı vardır. Özel araçları ile gelenler için 50 araçlık bir otoparkı bulunan otogardan, taksi hizmeti alabilirsiniz.

Yakın kentlere kısa sürede ulaşmak için sık sık yerel otobüs firmaları tarafından düzenlenen seferlerle en uygun otobüs bileti bulma imkanı vardır. Ulaşım konusunda
sorunsuz bir kent olan Amasya’da akşam 21:00 sonrası ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarını bulmak zordur. Ancak taksi ile 24 saat ulaşım mümkündür.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi çevirmek için otogarın içinden ya da yoldan taksi bulmak zor olabilir. Bu nedenle taksi durağından 0358 513 25 11 numarasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretlerinde gece tarifesi olmadığı için, açılış ücreti ve km başı eklenen ücretlerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye otobüsleri ile otogardan şehir merkezine çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır. Belediye otobüsü şoförlerinin çok eleştirildiği ve yaşlıların ücretsiz araca binmeleri konusunda anlayışsız davrandıkları şikayet edilmektedir.

Bu tür olumsuz durumlara karşın belediye otobüsleri en çok talep gören ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Otobüsle şehir içi seyahat etmek için merkezde bulunan otobüs duraklarından Amasya’nın her yerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun ilçelere servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarıyla gideceğiniz yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara minibüs seferleri bulunur. Merkeze gidip mahalle ve diğer ilçelere ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, köylere de minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Minibüs seferleri sabah 07:00 ve 22:00 arasında aktif olarak ilerlemektedir. Bu nedenle kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceğiniz seçenekleri tercih ederek, şehir merkezinden minibüs, otobüs ya da taksi ile güzergahınıza gidebilirsiniz.
 
 

En Popüler Sakarya (Adapazarı) - Amasya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Amasya Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Çar
  hafif kar yağışlı
  -6°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  -6°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -8°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -5°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  -6°C

Haritada Amasya

Amasya Hakkında

Nüfus
322.167
Plaka
5
Telefon Kodu
358