Shenzhen Uçak Bileti

Shenzhen Hakkında Bilgiler

Ülke
Çin
Telefon Kodu
Plaka Kodu
Yüz Ölçümü
Nüfus
Zaman Dilimi
Asia/Urumqi
CZ China Southern Airlines 25 Kasım 2023
İstanbul Shenzhen 18.690 TL
Satın Al
SQ Singapore Airlines 25 Kasım 2023
Shenzhen İstanbul 12.198 TL
Satın Al

Hızlı Erişim

Shenzhen Yönüne Uçan Havayolları

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

İstanbul Shenzhen uçak seferi ortalama 11 saat 30 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
25.11.2023 China Southern Airlines İstanbul Shenzhen 18.690 TL

Shenzhen Hakkında

Shenzhen, oldukça büyük bir şehir olmakta ve Hong Kong’un kuzeyinde yer almaktadır. Güney Çin’de yer alan şehir Guagdong’a bağlı bir eyalettir. Genel olarak bakıldığında dünyanın en hızlı büyüyen yerleşim alanıdır. Özellikle yabancı yatırımcıların yatırımları ile birlikte çok hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. Dünya çapında nüfus incelendiğinde dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip 15. Şehri olmaktadır. Şehir yüksek binaları ile popülerlik kazanmış olmaktadır. Ayrıca bir liman şehri olmakta ve dünyanın en aktif limanları arasında yer almaktadır. Gezilebilecek mekânları arasında ise Window of the world, Splendid China Park, Kingkey 100 gibi tarihi, kültürel, modern yapıları yer almaktadır. Doğal plajları ile de yaz turizminde de oldukça etkili bir şehir olmaktadır.

Shenzhen Havalimanları

Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı

Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı (IATA: SZX) şehir merkezinden 32 kilometre kuzeybatıda Çin, Guangdong, Shenzhen, Bao'an ilçesinin Huangtian ve Fuyong köyleri yakınında yerleşiyor. Shenzhen Airlines ve Shenzhen Donghai Airlines’ın ile kargo SF Airlines’ın merkezi ve China Southern Airlines ve Hainan Airlines’ın hedef şehridir.

Havalimanı ayrıca UPS Airlines için Asya-Pasifik kargo merkezi görevi de görüyor. Havalimanı önemli genişleme geçiriyor, ikinci pist 2011’de biterek hizmete açılmış ve yeni terminal de 2013’te açılmıştı.

Kara Ulaşımı

Düzenli otobüs ve minibüs seferleri havalimanını şehrin geri kalanına bağlıyor. Ayrıca Hong Kong ve Dongguan gibi yakın şehirlere de şehirler arası otobüsler mevcut.
Yerel taksi ve sık sık Dongguan’dan bazı taksiler, yolcuları belirlenen üç bekleme alanlarından alabiliyor. Bu alanlar anda 21 taksinin yolcu almasına imkan sağlayan kapasitesi var.

Metro / demiryolu

Hat 11 üzerindeki havalimanı istasyonu havalimanından doğuya Bao'an ve Nanshan aracılığıyla Futian istasyonuna ulaşım sağlıyor, bu da Futian Demiryolu İstasyonu Yüksek Hızlı Demiryolu'na bağlanma imkanı veriyor. Batıya doğru ise Fuyong, Shajing ve Songgang üzerinden Bitou’ya.

Ayrıca Shenzhen metrosunun Hat 1’i ile bağlayan mekik servisleri de var. M416 numaralı duraksız servis Hourui istasyonu ile yeni terminal arasında çalışıyor.

Gelecekte ise Shenzhen–Maoming Railway, Guangzhou–Dongguan–Shenzhen Intercity Railway, Hat 20 (Dongguan Rail Transit Hat 2) ve Hong Kong–Shenzhen Western

Express Railway’in burada durması planlanıyor.

Feribot

Yakındaki Fuyong iskelesinden Macau’daki Outer Harbour Ferry Terminal ve Taipa Ferry Terminal’e ve Hong Kong Uluslararası Havalimanı’ndaki Skypier Ferry Terminal’e hızlı feribot seferleri mevcut. Ücretsiz mekik otobüsleri iskele ile havalimanı arasında ulaşım sağlıyor.

Hong Kong adası ve Kowloon’a direkt severler, Terminal A ve B’nin feribot terminaline uzak olmasında dolayı yolcuların ilgi göstermemesi sonucu durdurulmuştu. Ancak Terminal C’nin asılmasından sonra yakın olması dolayısıyla direkt seferler yeniden açılabilir.

Havalimanı ekspres mekik otobüsleri

Ana mekik otobüsü servisleri “330” işaretli otobüsler ile yapılıyor. Ground Transportation Center’in batı köşesinde bulunuyorlar. İki ana güzergah var; 330 ile havalimanından yol üzerinde 3 durakta durarak Shenzhen Demiryolu İstasyonu’nun batı köşesine. Şehirden direkt havalimanına Hualian Mansion binasından (Bilim Müzesi İstasyonu’nun B Çıkışı). Hualian Mansion’da bazı hava yolu şirketleri için şehir terminali uçuş kayıt servisleri var.

Diğer hat 330B ise havalimanından Longgang ilçesindeki Longgang City Terminal’e gidiyor.

Terminal 3 açıldığında 5 yeni havalimanı ekspres mekik otobüslerinin bir parçası olarak havalimanını Shenzhen Kuzey Demiryolu İstasyonu’na bağlayacak servisler de olacak.

Sınır Ötesi Otobüs

Halihazırda otobüslerin çoğu Shenzhen Körfezi Kontrol Noktası üzerinden Hong Kong, Kowloon ve Yeni Bölgeler genelindeki bir çok notaya çalışır.
Shenzhen Havalimanı Yeni Şehir Terminali, Hong Kong’da açıldı (23 Mart 2010).

Trans Island Limousine Service Ltd şirketi tarafından sağlanan otobüs servisleri SZIA ve Hong Kong’a, Sheung Wan, Causeway Bay, Mong Kok (Prince Edward), Tsim Sha Tsui ve Hong Kong Uluslaraları Havalimanı da dahil ulaşım sağlar.

Chinalink Bus Company tarafından işletilen direkt otobüs servisleri ise Hong Kong’daki Elements AVM’de bulunuyor. Yolcular uçuşları için otobüs terminalinde kayıt yaptırabilir ancak bagajlarını havalimanına kadar taşımaları gerekiyor. Servis Airport Express MTRhattı Kowloon İstasyonu’dan direkt olarak Shenzhen uluslararası havalimanına ulaşır.

Shenzhen–Zhongshan Köprüsü

Yapılması planlanan Shenzhen–Zhongshan Köprüsü, İnci Nehri Deltası’nın doğu yakasında olan Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı’nı doğrudan batı yakasındaki Zhongshan şehrine bağlayacak.

Bir dizi köprü ve tünelden oluşacak yol, Shenzhen ile Zhongshan arasındaki süreyi 30 dakikadan daha aza indirecek. Sekiz şeritli ve 51 km düşünülen hattın inşaatına 2015 yılında başlanması ve 2021 yılında bitirilmesi planlanıyor. 
 

Shenzhen Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Shenzhen arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Shenzhen uçak bileti fiyatı 18.690,34 TL kadardır.
Shenzhen havalimanı Shenzhen uçuşlarında kullanılır.

Shenzhen Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  33°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  31°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  31°C
 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  30°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  30°C

Haritada Shenzhen

Çin Şehirleri

Shenzhen Havalimanları