Paris Berlin Uçak Bileti

Paris - Berlin Arasında Uçan Havayolları

En Ucuz Paris - Berlin Uçak Biletleri

Paris - Berlin Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Paris - Berlin Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
easyJet Paris - Berlin 04 Nisan 2023 1.171,3 TL
easyJet Paris - Berlin 18 Kasım 2022 3.133,48 TL

Paris Hakkinda

Paris, Sen nehri üzerinde bulunan ve geniş bir havza üzerinde kurulan dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Lüksün ve modanın başkenti olarak ta bilinen bu şehre Işık şehirde denilmektedir. Kentin tarihini bakıldığında yaklaşık 40000 yıldır insanların yerleşim merkezi olarak kullandığı görülmektedir.

Eyfel kulesi şehrin simgesi olmakta ve Fransa’nın başkenti olan bu yerde müzeler ve Katedrallerde bulunmaktadır. Lüksemburg bahçesi, III. Alexandre köprüsü, Zafer takı, Le Marais gibi mutlaka görülmesi gereken çok önemli yerlere de merkezlik yapan Paris, uluslararası geçiş noktaları içerisinde bulunmaktadır. Politik ve ekonomik bir merkez olması itibari ile çok önemli bir dünya merkezi olan bu şehrin nüfusu 12 milyonu aşmıştır.

Berlin Hakkinda

Paris Berlin uçak bileti Berlin, bir eyalet olarak Almanya’nın başkentidir. Almanya’nın kuzey kısmında yer alan kent, Havel ve Spree isimlerindeki nehirler arasında kurulmuştur. Kenti doğru ve batı olarak ikiye bölen Utanç duvarı 1990 yılında yıkılmıştır. İkinci dünya savaşına giren ve çok ağır bir yenilgi alan ülke,  1990 yılında resmen birleşerek Federal bir cumhuriyet kurmuştur. Türkiye dışında Türklerin en kalabalık olduğu yer olan Berlin’ de 200 binden fazla türk olduğu bilinmektedir. Savaş sonrasında kendini çok çabuk bir şekilde toparlayan Almanya hızla gelişmiştir. Bu kentte kendi enerjisini üreten Almanya Federal Meclisi, etkileyici yapısı ile Brandenburg kapısı, tarihin izlerini taşıyan Berlin duvarı anıtı gibi yerlerin yanında gezilebilecek pek çok müze ve doğal mekânı ile şehir ziyaretçilerine hoş dakikalar sunmaktadır.

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

870 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

1 saat 40 dakika

Berlin Yerel Saat

04:40

Berlin Hava Durumu

 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  0°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  3°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  3°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  2°C

Haritada Berlin