Malatya Uçak Bileti

En Ucuz Malatya Uçak Biletleri

Malatya Hakkında

Malatya Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehri olan Malatya, kayısı diyarı olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü kayısılar, yüzde 80 oranında Malatya Ovasında yetişmektedir.

Şehre uzun yıllardır havayolu ile ulaşım sağlandığı için  en ucuz uçak bileti bulmak mümkündür. Bazı kişiler, sadece kayısı alabilmek için bu bölgeyi ziyaret etmektedir. En gelişmiş şehirler arasında ve Doğu’nun göz bebeği halinde olan Malatya, aynı zamanda İsmet İnönü ve Turgut Özal’ın da memleketidir. İki tane Cumhurbaşkanı çıkaran tek il olan Malatya, medeniyetlerin merkezi olmasına rağmen, turistlerin çok fazla zaman geçirmedikleri bir kenttir. Çünkü şehrin yeterince tanıtımının yapılmaması ve turistik açıdan iyi bir şekilde reklam edilememesi biraz geri planda kalmasına neden olmaktadır.

Birçok büyük şirketin yatırım yaptığı Malatya, İnönü Üniversitesi ve Eczacıbaşı fabrikaları ile daha gelişmiş bir ekonomiye sahip olmuştur. Dünyanın kayısı ihtiyacının yüzde 80’inin Malatya’dan karşılanması, bu şehri dünya çapında meşhur bir şehre dönüştürmüştür.

Hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile ulaşımın gerçekleştiği Malatya’da çevre illeri gezmeye gelenlerin günü birlik konakladıkları görülmektedir. Daha fazla turist çekmek için çeşitli teşvikler yapılmış ve bölgenin ekonomisinin daha önemli hale gelmesi için çalışmalar yapılmıştır. 


Malatya Turistik Değerler

5 milyon yıl önce deniz olduğu söylenen Malatya, analı kızlı, içli köfte, kağıt kebabı, kayısı tatlısı ve daha nice lezzeti ile zengin bir mutfağa sahiptir.

Turistik olarak Malatya’yı tercih eden ve en uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden birçok insan bu şehre geldiğinde birkaç gün asla yetmeyecektir. Çünkü onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış olan Malatya’nın Gürpınar Şelalesi oldukça meşhurdur. Burada bir şeyler atıştırıp Sulu mağarayı, Tohma kanyonunu, Levent Vadisini görmeden geziyi bitirmeyen turistler, birbirinden önemli tarihi buluntuların bulunduğu müzeleri de ziyaret etmektedir.

Malatya’da bulunan birçok önemli müze ve ören yeri her mevsim ziyaretçilerin tercih ettiği bir alandır. Mesela Nemrut Dağını ziyaret edenler, Malatya’ya da uğrar ve bu bölgede günü birlik de olsa vakit geçirirler.

Teşvikler kapsamında birçok yatırım yapılan Malatya’da, daha fazla tanıtım ve etkinlik düzenlenmeye başladığı için uçak seferleri de artış göstermiştir. 

Malatya Erhaç Havalimanı Hakkında

Askeri-Sivil havalimanı konumunda olan Malatya Erhaç Havalimanı,  1941 yılında hizmete girmiştir. Şehir merkezine 34 km uzaklığında olan havalimanı, 8.590.890 metrekare kurulu alana sahiptir.

VIP salonu bulunan ve yaz ve kış tarifeleri ile hizmet veren havalimanı 2007 yılından itibaren yurtdışı uçuşlarına da açılmıştır. Düsseldorf, İstanbul, Ankara, İzmir, Frankfurt bölgelerine düzenli şekilde uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Havalimanı şehre biraz uzak olduğu için, yakınlarda otel bulmak biraz zordur. En yakın otel havalimanına 15 km uzaklıktadır. İş nedeniyle gelen iş adamları, genelde aşağıdaki otelleri  tercih etmektedir.

Havalimanına en yakın oteller;
  • Anemon Malatya,
  • Avşar Otel,
  • Grand Akkoza Otel,
  • Bezginler Otel.

Malatya Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı şehir merkezine uzak olduğu için, çeşitli ulaşım araçları kullanılarak diğer merkezlere gidebilirsiniz. İş amaçlı gelenler için kiralık araç hizmeti ya da şoförlü araçlar tercih edilebilmektedir.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde uçak geliş gidiş saatlerine uygun olarak taksiler beklemektedir. Kilometre başına hesaplanan taksi ücretleri, diğer şehirlere nazaran ekonomiktir.


Servis ile Ulaşım

Havaş servisi ile ulaşabileceğiniz birçok alanda uçak saatlerine göre çeşitli güzergahlardan ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah ve akşam saatlerinde çeşitli güzergahlarda servisler vardır.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti almak için 0422 325 17 17 numaralı telefondan araç rezervasyonu yapabilirsiniz. 

En Uygun Malatya Uçak Biletleri

Malatya Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
SunExpress Antalya - Malatya 685,69 TL
Anadolu Jet Ankara - Malatya 786,39 TL
Türk Hava Yolları Konya - Malatya 1.048,65 TL
SunExpress İzmir - Malatya 1.056,69 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Malatya 1.141,49 TL
Anadolu Jet İstanbul - Malatya 1.157,39 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Malatya 1.210,4 TL
Türk Hava Yolları Erzurum - Malatya 1.319,99 TL
Anadolu Jet Bingöl - Malatya 1.350,77 TL
Anadolu Jet Alanya - Malatya 1.363,04 TL
Türk Hava Yolları Kastamonu - Malatya 1.374,07 TL
Anadolu Jet Şanlıurfa - Malatya 1.460,38 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Malatya 1.465,22 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Malatya 1.468,84 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Malatya 1.468,84 TL

Malatya Yönüne Uçan Havayolları