Sivas - Malatya Otobüs Bileti

Sivas - Malatya Otobüs Seferleri

 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  02:00
  MALATYA
  50 TL
 • Turay Seyahat
  SIVAS
  03:00
  MALATYA
  06:50
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  05:00
  MALATYA
  50 TL
 • Star Diyarbakır
  SIVAS
  12:00
  MALATYA
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  14:00
  MALATYA
  50 TL
 • Vangölü Turizm
  SIVAS
  18:15
  MALATYA
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  19:00
  MALATYA
  50 TL
 • Tokat Seyahat
  SIVAS
  21:30
  MALATYA
  50 TL
 • Esadaş
  SIVAS
  21:45
  MALATYA
  01:05
  50 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  22:40
  MALATYA
  02:20
  50 TL
 • Tokat Yıldızı
  SIVAS
  23:00
  MALATYA
  50 TL

Sivas - Malatya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Tokat Seyahat
Vangölü Turizm
Mardin Seyahat
Esadaş
Metro Turizm
Elazığ Hazar Turizm
Özlem Cizre Nuh
Can Diyarbakır Turizm
Tokat Yıldızı
Turay Turizm
Adıyaman Gülaras
Kahta Petrol

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Malatya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Malatya otogarından şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs, taksi ve servisler kullanılmaktadır.

Araçla seyahat edecekler için Ankara Caddesi üzerinden otogara ulaşım mümkün olmaktadır. Maşti yerel ve kentsel otobüs seferleri ile hizmet veren ulusal bir otogar olduğu için, her zaman farklı güzergahlara en uygun otobüs bileti bulunur.

Yerel otobüslerin bazılarının ilçelerden otogara servisleri vardır ve toplu taşıma araçları da otogar seferleri düzenlemektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın çıkışında taksi bekleme alanlarında bulunan taksilerle şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca MAŞTİ taksi durağına da (0422) 238 47 30 numarasından ulaşarak taksi talep edebilirsiniz.

24 saat kesintisiz olarak taksi ile Malatya’nın her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz ve şehir merkezinden de taksi kiralayarak otogara ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

MalatyaKART kullanarak otobüsle seyahat edebilirsiniz. Belediye otobüsleri 2A, 2C, 2D Maşti ve 152 numaralı otobüslerle şehir merkezine hareket edebilirsiniz.
Otogardan Malatya kent kartınızı kullanarak trambüslere binebilir ve İnönü Üniversitesine gidebilirsiniz. Trambüs seferleri gece en son 23:45’e kadar yapılmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bazı ilçelerde otobüs firmalarının servisleri yolcularını ücretsiz olarak otogara ulaştırmaktadır. Bunun için biletinizi alırken firmadan servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs ile toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Minibüsler Akçadağ, Darende, Arapgir, Battalgazi, Arguvan, Kale, Hekimhan, Doğanyol, Doğanşehir, Yazıhan, Yeşilyurt, Pütürge bölgelerine ve mahallerine ulaşım sağlamaktadır.

MAŞTİ arkasındaki belediyeden minibüsler her 15 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Dilerseniz minibüsle merkeze giderek, oradan farklı ilçelere düzenlenen otobüs seferlerine binebilirsiniz.  Minibüs ücretleri 1.75 liradan başlayarak güzergah uzadıkça yükselmektedir.

En Popüler Sivas - Malatya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Malatya Hava Durumu

 • açık
  Paz
  açık
  -2°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -3°C
 • açık
  Çar
  açık
  -5°C
 • açık
  Per
  açık
  -5°C

Haritada Malatya

Malatya Hakkında

Nüfus
0
Plaka
44
Telefon Kodu
422