Londra - Paris Uçak Bileti

Londra - Paris Arasında Uçan Havayolları

Londra Hakkinda

Londra, meridyenin sıfır derecesinin Greenwich kasabasının bulunduğu İngiltere’nin başkenti olan şehirdir. Dünyanın önde gelen finans ve iş merkezi olarak halkça tutulma kazanan şehir, Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehridir. 300’den fazla dil konuşulan bu yer uluslararası turizmin de orta noktası olmaktadır. Beş adet uluslararası havaalanı bulunmakta ve yeşili bol bu şehirde çok fazla bahçe ve park bulunmaktadır. Thame nehri tarafından ikiye bölünen Londra, iki bin yıl önce Romalılar arasından kurulmuştur. Dünyanın en eski şehirlerden biri olan bu yerde pek çok tarihi müze gezilebilmektedir. İngiltere’nin sembolü olan Big Ben, Albert müzesi, Ulusal galerisi, Wesrminster sarayı ile farklı tarihi ve simgesel yerlere sahip şehir, misafirlerine göz kamaştıracak bir seyahat sunmaktadır.

Paris Hakkinda

Paris, Sen nehri üzerinde bulunan ve geniş bir havza üzerinde kurulan dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Lüksün ve modanın başkenti olarak ta bilinen bu şehre Işık şehirde denilmektedir. Kentin tarihini bakıldığında yaklaşık 40000 yıldır insanların yerleşim merkezi olarak kullandığı görülmektedir.

Eyfel kulesi şehrin simgesi olmakta ve Fransa’nın başkenti olan bu yerde müzeler ve Katedrallerde bulunmaktadır. Lüksemburg bahçesi, III. Alexandre köprüsü, Zafer takı, Le Marais gibi mutlaka görülmesi gereken çok önemli yerlere de merkezlik yapan Paris, uluslararası geçiş noktaları içerisinde bulunmaktadır. Politik ve ekonomik bir merkez olması itibari ile çok önemli bir dünya merkezi olan bu şehrin nüfusu 12 milyonu aşmıştır.

En Ucuz Londra - Paris Uçak Bileti Fiyatları

Londra - Paris Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Londra - Paris Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Vueling Airlines Londra - Paris 15 Eylül 2022 807,2 TL
easyJet Londra - Paris 30 Temmuz 2022 2.051,34 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

340 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

50 dakika

Paris Yerel Saat

18:18

Paris Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  19°C
 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  21°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  20°C
 • orta şiddetli yağmur
  Per
  orta şiddetli yağmur
  18°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  20°C

Haritada Paris