Kopenhag Uçak Bileti Al

Kopenhag Uçak Bileti Fiyatları

Kopenhag Hakkında

Kopenhag, tüccar limanı anlamında kullanılan ismi ile ekonomisi tarif edilmekte ve Danimarka’nın başkenti olmaktadır. Ülkenin resmi dili Danca olmakta, şehir merkezinde bulunan üç adet göl, farklı bir ambiyans oluşturmaktadır. Merkezde bulunan ana yolu yay caddesi de takip etmektedir. Şehir trafiğe kapalı caddeleri ile bilinmesinin yanında dünyaca ünlü şefleri hizmetler verdiği restourantları ile de uğrak merkezi haline gelmiştir. Ülke içerisinde refah seviyesi en yüksek olan şehirlerden biri olmakta ve bir adalar şehri olarak, merkez içerisinde sık sık kanallar görebilmek mümkün olmaktadır. Gezilecek yerler arasında ilk sırayı ise Nyhan kanalı almaktadır. Bunların yanında Stroget Sokağı, Amelienborg sarayı, Küçük denizkızı heykeli, Opera binası da gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Kopenhag Havalimanları

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag Havalimanı, Kastrup ya da Kopenhag Havalimanı (IATA: CPH) Danimarka, Kopenhag, Zealand’ın tamamı, Øresund bölgesi ve İsveç’in güneyinin geniş bir parçasına hizmet veren ana uluslararası havalimanıdır. 2015’te 26.6 milyon yolcusu ile İskandinav ülkelerinin en büyük havalimanı ve Avrupa’nın en eski havalimanlarından biridir. Ayrıca İskandinavya’ya uluslararası yolculuk için kullanılan en işlek havalimaanıdır.

Havalimanı Kopenhag şehir merkezinin 8 kilometre güneyinde Amager adasında ve Øresund köprüsü aracılığıyla Malmö şehir merkezine 24 kilometre (15 mil) uzaklıkta yerleşiyor. Havalimanı 11.8 kilometre kare alanı kaplıyor. Havalimanının büyük bir kısmı Tårnby belediyesi, küçük bir kısmı ise Dragør şehrinde yerleşiyor.


Kara Ulaşımı

Havalimanı alanı içinden özel havalimanı otobüsleri her 15 dakikada kalkış yapar. Otobüs hattı bütün terminalleri ve araç park yerlerini bir birine bağlıyor ve 11 durağın tamamına uğrar. Ulaşım herkes için ücretsizdir. Gece birkaç saat otobüsler her 20 dakikada bir kalkış yapar.


Tren

Havalimanının tren istasyonu, Terminal 3’ün altında ve Øresund Demiryolu Hattı üzerinde bulunuyor.

İstasyondan DSB Øresund tarafından işletilen ve Øresundståg servisinin bir parçası olan trenler geçer. Bu trenler Kopenhag şehir merkezi ile Helsingør’e yerel ulaşım sağlıyor ve Danimarka içinde çok sık durur. Øresundståg ayrıca bölgesel ve İsveç’in farklı destinasyonlarına tren seferleri de işletiyor. İsveç’deki destinasyonlar şöyle: Malmö, Gothenburg, Kalmar, Karlskrona ve Kristianstad.

Danimarka ulusal demiryolu kurumu DSB, bu istasyondan yolcu alan InterCity ve InterCityExpress trenleri var. Yerel destinasyonlar Esbjerg, Aarhus, Aalborg ve Sønderborg’dur. DSB ayrıca Almanya ve İsveç’in sınır şehirlerine de tren seferleri sağlıyor, örneğin Flensburg (Almanya) ve Ystad (İsveç) buradan da feribot Danimarka’nın Bornholm adasına ulaşım sağlıyor.

İsveç SJ, Copenhagen merkez istasyonu (København H) ve Stockholm merkez istasyonu (Stockholm C) ve Gothenburg’den (Göteborg) günlük yüksek hızlı tren hizmeti veriyor. Bu trenlerin hepsi Kopenhag Havalimanı istasyonundan (København Lufthavn/Kastrup) yolcu alıyor.


Metro

Kopenhag metrosu hat M2, havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 dakikalık yolculuk hizmeti veriyor. Metronun istasyonu, yer altındaki demiryolu istasyonunun üzerinde ve iki katlıdır ve 5 istasyon boyunca yükseltilmiş hattan yer altından devam ediyor. Metronun zaman çizelgesi yoktur ve çok sık çalışıyor; yoğunluk olan saatlerde her dört dakikada ve diğer zamanlarda ve hafta sonu ise her altı dakikada ve gece de her 15/20 dakikada geçiyor.


Yol

Movia otobüsleri 5A, 35, 36 ve Gråhundbus hattı 999, hepsi havalimanında duruyor, otobüs 888 Jutland’e ekspres otobüstür, havalimanında duruyor. Movia otobüsü 2A havalimanı yakınında duruyor. Swebus tarafından işletilen İsveç ve Norveç’e uzun mesafe otobüsler de var: 820 Gothenburg üzerinden Oslo’ya ve 832 Stockholm üzerinden Uppsala’ya. GoByBus ve Bus4You aynı güzergah üzerinde çalışıyor.

E20 otoyolu havalimanının hemen yanından geçiyor. E20, İsveç’e ücretli yol Øresund Köprüsü üzerinden ulaşıyor. Havalimanında 8,600 araçlık park yeri var. Müşteriler Kopenhag Havalimanı sitesini ziyaret ederek önceden yer ayırtabilirler. 

En Uygun Kopenhag Uçak Biletleri

Kopenhag Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Iberia Madrid - Kopenhag 1.027,4 TL
Ryanair Budapeşte - Kopenhag 1.107,32 TL
Wizz Air Hungary Varşova - Kopenhag 1.107,62 TL
Pegasus İzmir - Kopenhag 1.833 TL
Pegasus Bodrum - Kopenhag 1.968 TL
Wizz Air Hungary Sofya - Kopenhag 2.109,74 TL
SunExpress Diyarbakır - Kopenhag 2.185,78 TL
Pegasus Kayseri - Kopenhag 2.270,26 TL
Pegasus Lefkoşe - Kopenhag 2.663,75 TL
Pegasus Dalaman - Kopenhag 2.699,45 TL
Lufthansa İstanbul - Kopenhag 2.873,39 TL
British Airways Zürih - Kopenhag 3.162,58 TL
Türk Hava Yolları Adana - Kopenhag 3.166,9 TL
Vueling Airlines Paris - Kopenhag 3.171,59 TL
Pegasus Antalya - Kopenhag 3.314,75 TL

Kopenhag Yönüne Uçan Havayolları