Bolivya Uçak Bileti

Bolivya Hakkında Bilgiler

Ülke Kodu

BO

Zaman dilimi

America/La_Paz

Dil

İspanyolca

Para birimi

Bolivya Bolivianosu

Telefon kodu

591

Başkent

La Paz

En Popüler Bolivya Uçak Biletleri

AZ Alitalia 28 Aralık 2023
İstanbul Santa Cruz 75.532 TL
Satın Al
AZ Alitalia 28 Aralık 2023
Santa Cruz İstanbul 75.532 TL
Satın Al

Aradığınız En Ucuz Uçak Bileti Fiyatları için Bilet.com

İstanbul Santa Cruz uçak seferi ortalama 16 saat 20 dakika sürmektedir.

Tarih Firma Kalkış Varış Fiyat
28.12.2023 Alitalia İstanbul Santa Cruz 75.532 TL
04.06.2024 Lufthansa İstanbul Cochabamba 95.185 TL
Bolivya Uçak Bileti

Bolivya Hakkında

Uç noktaların aynı anda yaşandığı Bolivya doğal güzellikleri, engebeli arazileri, karmaşık ve biraz da sinir bozucu kültürel özellikleri ise Güney Amerika’nın en farklı ve etkileyici ülkelerinden biridir.

Doğa

Bolivya bilim adamlarının ilgisini çeken oldukça farklı biyolojik türlere ev sahipliği yapar ve bu benzersiz türleri görmek için burada günlük turlara katılmanız mümkündür. Nektar yarasalarını görmek için mağaraları gezebilir, karanlıkta aşağı sarkan pembe dillerini kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Ayrıca burada zehirli mercan yılanlarını da görebilir, ölümcül görünüp görünmediklerine kendiniz karar verebilirsiniz. Bolivya’da yaşayan farklı papağan türlerini (1000 farklı tür olduğu düşünülür) dinleyebilir, dünyanın en nadirleri arasında sayılan mavi sakallı papağanı görebilirsiniz. Ormanın içinde yürüyüşe çıktığınızda ise pek çok farklı çeşitteki kelebek ve güveyi, Altiplano’da yaşayan küçük lama ve develeri görebilirsiniz.  

Macera

Bolivya macera tutkunlarının da odak noktasıdır, burada Dünyanın En Tehlikeli Yolları arasında sayılan Yungas yolundan yürüyebilir, nefes kesici La Paz vadisinde yamaç paraşütü yapabilir, Amazon nehrinde kedi balığı tutabilir ve belki de akşam yemeğinde kendi tuttuğunuz balığı yiyebilirsiniz. Bolivya’da krampona ihtiyacınız olacak, ayrıca 6000 metrelik And dağlarına çıkarken yanınızda buz baltası, kask taşımalı, Bolivya kayalıklarını, buzullarını, nehir ve göllerini  görmek istiyorsanız da çok cesur olmalısınız; bu ülke limitlerinizi zorlayacak macera dolu bir yerdir. 

Kültür

Bolivya halkı festivalleri çok sever ve her ay kostüm partileri yaparak önemli tarihleri kutlar ya da tanrıları adına kutlamalar düzenlerler. Gezerken mutlaka bu kutlamalardan birine denk gelirsiniz ve dansçıların biranda sizi de yanlarına katıp dans etmeye devam ettiklerine şahit olabilirsiniz. Amatör arkeologlar ülkenin çok katmanlı tarihi dokusu ve kültüründen çok etkilenirler – Bolivya Güney Amerika’da en fazla yerli halkın yaşadığı ülkedir bu yüzden Bolivya kültürü de ülkenin tümünde canlı kalmıştır. Bolivya’da gezerken ülkenin kültürünü deneyimleyebilir ya da isterseniz yerli halktan bir rehber ile anlaşarak bu zengin ülkenin tarihini daha yakından tanıyabilirsiniz.  

Yiyecek ve İçecek

Daha önce hiç lama eti yediniz mi? Bolivya’da yiyebilirsiniz: lama etinin yanında Tarja şarabı da içebilirsiniz ya da koka ve kinoa bazlı bir biranın da tadına bakabilirsiniz. Bolivya’da günlük çıkan ekmekler frizbi şeklindeki mama qonqachi ekmeğinden, peynirli Cochabamba ekmeğine kadar farklı pek çok türde hazırlanır, ayrıca burada kafanız kadar büyük ekşi mayalı maraqueta ekmeğini de yiyebilir, kahvaltıda karnınızı pacena ekmeği ile doyurabilirsiniz ya da Santa Cruz bölgesindeki cunape diye bilinen peynirli ekmek toplarından da yiyebilirsiniz. Vejetaryenler için de bir cennet gibi olan ülkede yuka ağacı ve peynirden yapılan pankekler, tropik bir meyve suyu olan maracuya ve Hint ayvası chrimoya da yenebilir. Taze Amazon surubisi de yiyebilirsiniz. Yunga kahvesi içip çikolata (chuquisaceña) yiyebilir ya da isterseniz postre tatlısını da tadabilirsiniz.

Bolivya’yı neden seviyorum?  

Yazar:  Brian Kluepfel
20 yıllık Bolivya aşkım 1994 yılında Dünya Kupasını izlemeye gittiğimde toplumun tarihi özelliklerini öğrendiğimde başladı. Her ilişkide olduğu gibi inişleri ve çıkışları olan bu ilişkiyi 1999 ile 2000 yıllarında La Paz’da yaşadım, burada günlük hayatı tüm detaylarıyla deneyimledim. Bolivya onu terk etmeme izin vermedi. Kuşları, fast food yemeklerini, kolay anlaşılır İspanyolcasını ve çekici kültürünü çok seviyordum. Tatil yapmak istediğinizde seçenekler sınırsızdı. Charangomu (telli çalgı) her zaman akort ediyorum çünkü bir gün oraya geri döneceğimi biliyorum. 

Bolivya Yönüne Uçan Havayolları

Bolivya Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Bolivya arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Bolivya uçak bileti fiyatı 75.531,64 TL kadardır.