Bangkok Uçak Bileti

En Ucuz Bangkok Uçak Biletleri

Bangkok Hakkında

Bangkok

Ne Zaman Gidilir

Tayland’da kış aralığın sonu ile ocağın başı arasında çok kısa sürer ve bu serin havalar turist akınının zirve yaptığı döneme denk gelir. Kasım ve şubatta ise havalar serin oluyor ve Bangkok daha az ziyaretçi alır.


Bangkok’ta Ulaşım

İster araba, ister diğer araçlar olsun Bangkok’ta mutlaka trafiğe yakalanırsınız. Toplu taşıma hızla gelişiyor ve BTS (yüzey üstü Skytrain) ve MRT (yeraltı metro) sabah saat 06.00’dan gece yarısına kadar çalışır. Bunlar için ayrı ayrı bilet gerekirken, çok nadiren bir biri ile kesişir (her ikisi için de ücretler 0.50 dolardan başlar). Parlak renklerle boyanmış taksiler ve tuk-tuklar ise pazarlık yapılabilir fiyattan kiralıktır.


Bangkok’ta Hava

Nisan ortalama 35°C sıcaklık ile en sıcak aydır ve nem de bu sıcaklığı bir kat daha artırır. Aralık da ortalama 26°C sıcaklık ile en serin aydır.


Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

En sıcak mevsim marttan ağustosa kadar sürer. Yağmurlu mevsim ise tahmin edilemez ve değişir, ancak normal koşullarda hazirandan ekimin başlarına kadar sürer. Bu dönem muson mevsimi olarak sınıflandırılsa da yağmurlar çok nadiren tek seferde bir ya da iki saatten fazla devam eder.


Dil

Tayca


Elektrik

220V/50Hz


Para Birimi

Tayland Bahtı (฿)

Bangkok Havalimanları

Suvarnabhumi Havalimanı

Suvarnabhumi Havalimanı (IATA: BKK), (Yeni) Bangkok Uluslararası Havalimanı ismiyle de biliniyor ve Tayland’ın başkenti Bangkok’a hizmet veren iki uluslararası havalimanından biridir. Diğeri ise Don Mueang Uluslararası Havalimanı’dır. Suvarnabhumi, 2,980 hektar (7,400 acre) alanı kaplıyor.

Suvarnabhumi resmi olarak 15 Eylül 2006’da sadece çok az sayıda yerel hat uçuşları için açılmış, 28 Eylül 2006’da ise iç hat uçuşlarının çoğu ve bütün uluslararası ticari uçuşlara açılmıştı.

Havalimanı günümüzde Thai Airways International, Bangkok Airways ve Orient Thai Airlines hava yolu şirketlerinin ana merkezidir. Burası aynı zamanda bölgesel ve yabancı hava yolu şirketleri için bağlantı noktası olarak kullanılıyor.
 

Kara Ulaşımı

Airport Rail Link

30 milyar bahtlık Suvarnabhumi Airport Link sistemi çok defa ertelendikten sonra 23 Ağustos 2010’da açılmıştı. Airport Rail Link (ARL) Tayland Devlet Demiryolları’nın bir alt kuruluşu olan SRTET tarafından işletiliyor. Standart hat 28,6 kilometre uzunluğundadır ve çoğu zaman mevcut bölgesel demiryolunun üzerinden ve Motorway 7 ve Si Rat Expressway’e paralel gider. Suvarnabhumi Havalimanı yolcu terminaline yaklaşınca ise çok az bir kısmı yer altına iner.


Bölgesel Tren

SRT, Lad Krabang (Doğu Hattı’ndaki Suvarnabhumi’ye en yakın istasyon ve havalimanının Airport Rail Link’inden bir istasyon uzaklıkta) ile Bangkok merkez üzerinden kuzeydeki Rangsit ilçesi ve eski Don Mueang Havalimanı arasında banliyö tren hattı servisi sunuyor. Tren ayrıca BTS ve MRT ile sırasıyla Phaya Thai ve Phetchaburi istasyonlarında buluşuyor. Havalimanını Hua Takhe demiryolu istasyonu ile bağlayan ring otobüsleri ise BMTA tarafından sağlanıyor. Halihazırda tren servisleri otobüsler kadar tercih edilmiyor çünkü ring otobüsü ile bağlantı gerektiriyor. Airport Express Link bittiğinde ise servisler sona erecek.


Otobüs

Suvarnabhumi Havalimanı ile Don Mueang Havalimanı arasında bağlantıyı sağlayan ücretsiz otobüsler 05,00’dan gece yarısına kadar çalışıyor. Bangkok Mass Transit Authority (BMTA) tarafından işletilen üç klimalı otobüs güzergahı otobüsleri ise havalimanının otobüs durağından kalkar.


Araç

Havalimanına ulaşmak için beş ana ulaşım yolu var. En uygun yol Bangkok Chon Buri Motorway (Motorway 7) üzerindendir. Havalimanını diğer ana girişi Samut Prakan eyaletindedir ve buraya da Bang Na to Bang Pakong’dan ekspres yol ile ulaşmak mümkün.

En Uygun Bangkok Uçak Biletleri

Bangkok Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının %s Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!

Bangkok Yönüne Uçan Havayolları

Bangkok Hava Durumu

 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  27°C
 • açık
  Pzt
  açık
  28°C
 • açık
  Sal
  açık
  28°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  28°C
 • açık
  Per
  açık
  28°C

Haritada Bangkok

Bangkok Yönüne Uçuşlar