Atina Amsterdam Uçak Bileti

Atina - Amsterdam Uçuşu

Min Fiyat 1.956,53 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Transavia Airlines
En Çok Uçuş Yapan Firma Transavia Airlines
Amsterdam Yerel Saat 14:55
Yaklaşık Uçuş Süresi 3 saat 30 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 2160 KM

Atina - Amsterdam Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz Atina - Amsterdam Uçak Biletleri

Atina - Amsterdam Uçak Bileti Almak için Tüm Havayolu Şirketleri ve Atina - Amsterdam Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com 'da.
Transavia Airlines Atina - Amsterdam 25 Nisan 2023 1.956,53 TL
Pegasus Atina - Amsterdam 17 Nisan 2023 3.572 TL
Türk Hava Yolları Atina - Amsterdam 17 Nisan 2023 4.436,32 TL
Transavia Airlines Atina - Amsterdam 24 Temmuz 2023 5.262,45 TL

Atina Hakkinda

Atina, 4 milyonda nüfusu ile Yunanistan’ın en kalabalık şehri olmaktadır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olan bu şehir, antik çağlara ait kültürel mirasının yanında günümüzde oldukça modern bir yapıya sahip olmaktadır. Kentin adı eski Yunan mitolojisindeki Atena tanrısından gelmektedir. Eski dönemlerde Avrupa’nın ilk modern kenti olan Atina, günümüzde de çok önemli kültürel ve ticari bir merkez olmaktadır. Akropolis, şehrin en yüksek tepesi olmakta ve gece ışıklandırma sistemi sayesinde şehrin tacı görünümünü almaktadır. Dianysos tiyatrosu, Erekhtheion tapınağı, Syntagma meydanı, Ermou caddesi, Akrapolis Müzesi gezilebilecek en önemli yerleri arasındadır.  Etrafı tepelerle çevrili olan bu şehir, eski Yunan medeniyetinin merkezi olarak Avrupa tarihinin en önemli medeniyetleri arasında yer alır.

Amsterdam Hakkinda

Atina Amsterdam uçak bileti Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olmakta ve nüfus bakımından ülkenin en kalabalık şehri olmaktadır. Kanalları ile ünlü olmakta ve Amstel ırmağı üzerinde kurulu olmaktadır. İnsandan çok bisiklet bulunan bu şehir in büyük bölümü deniz seviyesinin oldukça altında olmaktadır. Eski dönemlerde bir ihtiyaç olan botevler, şimdiler ise bir yaşam şekli olmakta ve 2500’den fazla insanın su üzerinde yüzen bu evlerde yaşadığı bilinmektedir. Kültürel alanda yapısına bakıldığında çok dilli bir kent olan Amsterdam, içerisinde İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca da konuşulmaktadır. En ünlü mekanları arasında Dam Meydanı bulunur ve bu meydanda bulunan Kraliyet sarayının alt kısmında 14000 ahşap kazık bulunmaktadır. Müzeleri ile de ünlü olan şehir Avrupa’nın en çok turist çeken beşinci merkezi olmaktadır.

Atina - Amsterdam Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Atina - Amsterdam arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
Atina - Amsterdam arası uçak bileti en düşük 1.956,53 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Atina - Amsterdam arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 2160 KM kadardır.
Atina ve Amsterdam arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Atina - Amsterdam arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pegasus, Türk Hava Yolları, China Southern Airlines, KLM, Tarom, Aegean Airlines, Transavia Airlines, Xiamen Airlines, Air Serbia, Delta Air Lines, Kenya Airways firmalarıdır.
Atina - Amsterdam arasında Schiphol , Athens Int E Venizelos, Hellinikon havalimanları kullanılmaktadır.

Amsterdam Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Sal
  parçalı bulutlu
  12°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  12°C
 • açık
  Cum
  açık
  11°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  10°C

Haritada Amsterdam