Kastamonu Otobüs Bileti

Kastamonu Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Kastamonu Güven Turizm
Kastamonu Özlem Seyahat
Adana Villa Turizm
Metro Turizm
Metro Turizm
Metro Turizm
Kastamonu Güven Turizm
Sinop Birlik
Kastamonu Özlem Seyahat
Ulusoy Seyahat
Metro Turizm
Ali Osman Ulusoy

Kastamonu Hakkında

Kastamonu Karadeniz kentlerinden olan Kastamonu, İnebolu evleri, Tosya pirinci ve doğal güzellikleri ile ünlü bir kenttir.

Cide, Doğanyurt, İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinin Karadeniz’e kıyısı vardır. Geleneksel Türk evlerinin ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Kastamonu’da, İnebolu, Küre ve Abana’daki eski evler oldukça önemli turistik alanlar arasındadır. Kurtuluş Savaşında en çok şehit veren üçüncü il olan Kastamonu, doğal hayatın da merkezidir.

Birçok yaban hayvanının bulunduğu kentte, doğanın tüm güzelliklerini her mevsim yaşamanız mümkün olmaktadır. Peyzaj açısından oldukça şık bir doğası olan Kastamonu,
Küre Dağlarının ikiye böldüğü bir kenttir.

Karadeniz kıyısındaki iller Karadeniz iklimine sahipken, denizellikten uzak olanlarda daha ılıman bir karasal iklim görülmektedir. Cumhuriyet tarihinde de önemli bir yeri olan
Kastamonu, özellikle yaz turizmi için koylarıyla, kış turizmi için kayak merkezi ile her mevsim en uygun otobüs bileti ile gezip,  tadı çıkarılabilecek bir kent olmuştur. 
 

Kastamonu Otogar Hakkında

57. Alay Caddesi ve Kazım Karabekir Caddesinin kesiştiği bir alan kurulmuş olan Kastamonu otogarı küçük ama kullanışlı bir otogardır.

Otogara toplu taşıma araçları, taksi ve servislerle ulaşmak mümkün olmaktadır ve (0366)  214 32 35 numaralı telefondan otogarla iletişim sağlanmaktadır. Yerel firmalarda sık sık yakın illere seferler düzenlenmekte ve bazen kampanyalar kapsamında indirimli seyahat imkanı bulunmaktadır.

Otogarda lokantalar, market, hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, mescit ve banka ATM’si bulunmaktadır. Ancak yolcuların nitelikli bir beklentisi varsa bunlara cevap vermeyecek bir şekildedir. Yerel otobüs firmaları çok yoğun seferler düzenlendiği için her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Kastamonu Güven
 • Metro,
 • Kastamonu Özen,
 • Aksakal Seyahat,
 • Kastamonu Özlem Seyahat,
 • Ulusoy.

Kastamonu Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar şehir merkezine yakın ve merkezi sayılabilecek bir konumdadır. Bu nedenle belediye ve halk otobüsleri, dolmuş ve servislerle ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi ücretleri pazarlıklı olarak ekonomik bir şekilde belirlenebilmektedir. Ücretsiz servisler ve diğer ulaşım araçlarıyla istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kentte ulaşım sorunu yoktur çünkü trafik sıkışıklığı gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Kültür turlarının en popüler duraklarından olan Kastamonu, her zaman ziyaret edilebilecek bir kenttir ve her ihtimale karşı biletinizi bir gün önceden almaya özen gösterin.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksimetre açılış ücretleri ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur. Taksi çağırmak için 0366 215 31 41 numarasını kullanabilirsiniz.
Taksiler otogarın içinde değildir ve merkezden gelmektedir. Bu nedenle ücretler yüksek olabileceğinden önceden konuşmanız uygun olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye otobüsleri ile her ilçeye ulaşım sağlanmaktır. Kastamonu belediye otobüsleri ile Kuzeykent hattı, Süt Fabrikası Mahalle ve Değirmen hatları üzerinden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkez Kuzeykent bölgesidir ve buradan her yere ulaşım sağlanmaktadır.

Otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara sabah saat 07: 00 ile akşam 23: 20 arası otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kastamonu belediye otobüslerinin sitesinden diğer ilçeler ve köyler için ulaşım güzergahlarını inceleyebilirsiniz. 0366 215 07 47 numarasından Minibüsçüler ve Özel Halk Otobüsü işletmesi Başkanlığından bilgi alabilirsiniz.

Terminalde ve duraklarda otobüste kullanmak için kart alabilirsiniz ve karttaki kontör bittiğinde yeniden doldurabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat ettiğiniz otobüs firmasının ücretsiz servisi varsa, ücretsiz servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Servis saatlerini otobüs bileti aldığınız firmadan öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Kuzeykent bölgesinden gideceğiniz yöne minibüslerle devam edebilirsiniz. Otogardan Kuzeykent otobüslerine binerek minibüs durağından farklı ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Kuzeykentten bineceğiniz halk minibüsleri ile Abana, Cide, Bozkurt, Hanönü, Taşköprü, Tosya, Küre, Daday, Doğanyurt ve Pınarbaşı bölgelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

En Popüler Kastamonu Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Kastamonu Hava Durumu

 • açık
  Pzt
  açık
  10°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  12°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  12°C
 • açık
  Per
  açık
  13°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  12°C

Haritada Kastamonu

Kastamonu Hakkında

Nüfus
0
Plaka
37
Telefon Kodu
366