Kastamonu Uçak Bileti

En Ucuz Kastamonu Uçak Biletleri

Kastamonu Hakkında

Kastamonu

Evliyalar şehri olan bilinen Kastamonu, Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biridir. Antik çağdan kalma birçok eser bulunan bu şehirde hala sokaklar tarih kokmaktadır.


Türkiye’deki ilk kent müzesine sahip olan Kastamonu, 150 binlik bir nüfusa sahiptir. Saat kulesinin saatinin Nureddin Paşa tarafından Avrupa’dan getirildiği Kastamonu Saat kulesi oldukça meşhurdur. Ayrıca çekme helvası da en dikkat çekici lezzetler arasındadır.  1943 yılında çok şiddetli bir deprem yaşanan kentte, 4 binden fazla insan ölmüştür.

Büyük kısmı orman olan bu şehirde, ormanda yaşayan hayvanlar da doğal hayatın bir parçasıdır. “Dikkat ayı çıkabilir” tabelası her ne kadar esprilere konu olsa da, doğru bir uyarıdır. Bölgedeki şeker fabrikası ile sanayi anlamında gelişim sağlanmıştır.

Kastamonu Üniversitesinin kurulmasıyla ekonomisi biraz da olsun canlanan şehir, havalimanı sayesinde  de en ucuz uçak bileti kampanyaları ile yerli ve yabancı birçok turisti kendine çekmektedir.

Şapka devriminin müjdesinin verildiği Kastamonu, teleferik projesiyle turistik açıdan farklı alternatifler sunma yolunda ilerleyen bir şehirdir. Tarihi mekanları, Karadeniz sahili ve leziz mutfağı ile Kastamonu ülkemizin gezilecek olan yerleri arasındadır.


Kastamonu Turistik Değerler

Havalimanı ulaşım yolunun açılmasıyla  en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, bölgeye gelindiğinde birçok turistik aktivitede yapılabilmektedir.

Kastamonu’da tarihi olarak ev sahipliği yapmış olan kültürlerin kalıntısı olan tarihi mekanlar hala tüm haşmetlerini korumaktadır. Özellikle külliyeler, konaklar, höyükler, mağara ve kanyonlar oldukça önemli tarihi kalıntılar arasındadır. Plaj ve koylarda da yaz turizminin keyifli sıcağını yaşamak mümkündür.

Karadeniz’e kıyısı olan Kastamonu, birçok doğal güzelliğinin bir arada sunulduğu alanlardan biridir. Yaylaları, milli parkları ve Ilgaz kayak merkezi ile her zaman en popüler olan turizm merkezleri arasında yer almaktadır.

Ilıca şelalesi de ziyaretçilerini kendine hayran bıraktıracak güzelliktedir. Fotoğraf hobisi olanlar, Kastamonu’daki mükemmel güzellikleri fotoğraflamakta hiç de zorlanmazlar. Bölgedeki turistler bol bol anı biriktirebilecekleri mekanları gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

Yöresel mutfak ürünleri arasında ülke çapında meşhur çekme helvası, patates paçası, keşkek, ala pilav, cırık tatlısı ve etli ekmek dikkat çekmektedir. Birçok yöresel lokantada bu lezzetleri tatmanız mümkün olmaktadır.

Ilgaz Dağı kış turizminin önemli merkezlerinden biridir ve ekonomik olduğu için kayak tutkunlarının önemli adreslerinden biri olmaktadır. Bu nedenle her mevsim tadını çıkarabileceğiniz bir kent olan Kastamonu, size beklediğinizden fazlasını sunacaktır.

Kastamonu Havalimanı Hakkında

2013 yılında hizmete açılan Kastamonu havalimanı, bölgenin en büyük havalimanıdır. 110 milyon liraya mal olan yenileme çalışmalarının ardından oldukça önemli bir değişim geçiren havalimanı,  şehir merkezinin 10 km güneydoğusunda yer almaktadır.


Safranbolu ve Ilgaz dağına yakın olan havalimanından İstanbul havalimanlarına düzenli olarak seferler düzenlenmektedir.

Havalimanına en yakın oteller;
  • Hotel Sadibey Çiftliği,
  • Ilgaz Mountain Resort Otel,
  • Ilgaz Derbent Otel,
  • Golkoy Yaşam Resort,
  • Amorium Park

Havalimanı yoluyla uçuş sonrası Safranbolu’yu tercih edenler THY tarafından sağlanan servis imkanlarından yararlanabilmektedir.

Kastamonu Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından THY servislerinin hizmet verdiği birçok güzergah doğrultusunda otobüs servisi imkanı vardır. Ayrıca taksi ve kiralık araç seçenekleri de mevcuttur.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bulunan taksi durağına 0530 320 03 37 telefon numarasından çağrı yapılarak araç talep edilebilmektedir.


Servis ile Ulaşım

THY tarafından ücretsiz servis hizmetleri verilmektedir ve terminalden uçak saatlerine göre verilen hizmetler için yararlanılabilir.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti olmadığı için, merkezden araç kiralama hizmeti için 0366 212 62 41 numaraları telefondan hizmet alabilirsiniz.

En Uygun Kastamonu Uçak Biletleri

Kastamonu Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları İstanbul - Kastamonu 574,39 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Kastamonu 972,18 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Kastamonu 1.348,18 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Kastamonu 1.350,3 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Kastamonu 1.394,64 TL
Anadolu Jet Ordu - Kastamonu 1.430,69 TL
Anadolu Jet Adana - Kastamonu 1.434,31 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Kastamonu 1.443,58 TL
Anadolu Jet Şanlıurfa - Kastamonu 1.504,89 TL
Türk Hava Yolları Malatya - Kastamonu 1.545,16 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Kastamonu 1.545,16 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Kastamonu 1.548,78 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Kastamonu 1.584,83 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Kastamonu 1.605,14 TL
Türk Hava Yolları Konya - Kastamonu 1.693,56 TL

Kastamonu Yönüne Uçan Havayolları