Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Ak Turizm
Aksu Turizm
Astor Seyahat
Best Van
Best Van Turizm
Cesur Bingöl
Cizre Nuh İtimat
Devran
Ede Turizm

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş Akdeniz bölgesinin incisi olan Kahramanmaraş, dondurması ve biberi ile meşhurdur. İlkbahar ve sonbahar aylarında en ucuz otobüs bileti kampanyalarından yararlanmak için Kahramanmaraş’ı ziyaret edebilirsiniz.

Kent, sanayi açısından oldukça iyi durumdadır ve gelişmiş bir ekonomisi bulunmaktadır. Bu ekonomi dahilinde iş gücü de sanayi ve tarıma yönelmiştir. Eğitim açısından da gelişme gösteren Kahramanmaraş, her zaman yükselen bir eğitimli nüfus eğilimi göstermiştir.

Maraş dondurması ile dünyaca ünlü olan bu kentte, merkez ve Elbistan ilçeleri oldukça popülerdir. Döğmeli çorba, bayram çöreği, çökelekli börek gibi doğal lezzetleri oldukça popülerdir.

Bakır ve ağaç oyma ürünleri ile hediyelik eşya konusunda da özgün çeşitlerin bulunabileceği Kahramanmaraş, kültürünü her yerde en iyi şekilde korumaktadır. 
 

Kahramanmaraş Otogar Hakkında

Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Kahramanmaraş otogarı, 44 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. (0344)  2123478 numarasından otogara ulaşabilirsiniz.

2008 yılında eski otogarın yerine yapılan ve yolcu ve bekleyenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanan terminalde, 25 araçlık bir peron, 20’den fazla otobüs firması, lokantalar, market, hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, mescit ve banka ATM’si bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Yerel ve ulusal otobüs şirketlerinin kampanyaları ve farklı güzergah alternatifleri ile her zaman yoğun bir trafik oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Has Bingöl,
 • Metro,
 • Ak Turizm,
 • Aksu Çavuşoğlu,
 • Kafkas Kars,
 • Best Van Turizm.
Otogarda geniş bir otopark alanı bulunmaktadır. Yolcuların araçlarının park alanları, ticari taksilerin parkları ve servislerin parkları otogarda düzenli bir şekilde kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Batı Çevreyolu’nun birleştiği noktada yer alan otogar, aynı zamanda şehrin her yerine ulaşımın sağlandığı bir merkezdir. 
 

Kahramanmaraş Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Hem şehir içi hem de şehir dışı ulaşımın merkezi olan otogarda, şehir içi ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri, taksiler ve minibüsler için özel bir alan bulunmaktadır.

Her dönem yolcu yoğunluğunun fazla olduğu kentte, özellikle belediye otobüsleri ile çok fazla ulaşım sağlanmaktadır. Toplu taşıma için Kahraman Kart kullanılmaktadır.
Online para yüklenebilen ve bu kartları otobüslere basarak seyahat edebilirsiniz.

İstediğiniz zaman taksi ile ulaşabileceğiniz şehir merkezine uzun mesafelerde yolculuk etmek isteyenler için pazarlıklı bir şekilde ücret konusunu netleştirebilmektedir.

 
Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile seyahat etmek isterseniz  (0344) 235 00 46 numarasından durağa ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle belirlenmektedir.

Şehir merkezine ulaşım oldukça pratiktir. Uzak mesafelerdeki ulaşım ihtiyacınız için taksi hizmeti alabilirsiniz. Taksilerle pazarlık yaparak fahiş olmayan fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogara ulaşım için otogar kalkışlı olarak birçok yere ulaşım sağlanmaktadır. H11 ile Sosyal Bilimler Lisesi, H24 Şekerdere Binevler güzergahlarına aktarmasız olarak ulaşabilirsiniz.

Otobüslerde Kahraman Kart kullanarak avantajlı ve daha ekonomik seyahat edebilirsiniz. Kahraman Kart satış noktaları terminaller, büfeler ve hareket merkezleridir. Bittikçe internetten online olarak para yükleyebilirsiniz. En uygun otobüs bileti olan Kahraman Kart 5 TL karşılığında satın alınmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Kahramanmaraş’ın belli ilçelerine ve bazı köylerine servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarıyla gideceğiniz yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Güzergah ve saat bilgileri ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için bilet aldığınız otobüs firmasıyla görüşebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Dolmuşlarla her yere ulaşım mümkündür. Özellikle mahalle ve köylere ulaşım için dolmuşlar tercih edilir ve neredeyse her yerde bir dolmuş bulabilirsiniz. Ücretler 1.50’den başlamakta ve gidilecek alana göre fiyat değişmektedir.

En Popüler Kahramanmaraş Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Kahramanmaraş Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  16°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  14°C
 • açık
  Cum
  açık
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  13°C
 • açık
  Paz
  açık
  10°C

Haritada Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Hakkında

Nüfus
1.096.610
Plaka
46
Telefon Kodu
344