Kahramanmaraş Uçak Bileti

En Ucuz Kahramanmaraş Uçak Biletleri

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş

Kurtuluş Savaşında işgallere karşı direnişi nedeniyle Kahraman unvanını kazanan Maraş, aynı zamanda dövme dondurması ile meşhurdur.

Ahir dağının eteklerine kurulan bu şehir yapı itibarıyla biraz engebelidir. Halkın çoğu Türkmen olmasına rağmen, Kürt nüfus da yıllar geçtikçe artmıştır. Kahramanmaraş, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin kesiştiği bir alanda olduğu için iklimi de değişkenlik göstermektedir.

Anadolu kaplanı adı verilen Kahramanmaraş sanayi anlamında oldukça gelişmiştir. Uludaz Tepesinde Türkiye’nin en büyük uğurböceği kolonisi yer almaktadır ve festivaller düzenlenmektedir. Dondurması, ezmesi, biberi, kurabiyesi, çemeni ve köpük sucuğu meşhurdur. Bu gelişmiş kentte havalimanı da vardır ve en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.

1992 yılında kurulan Sütçü İmam Üniversitesi şehre hareketlilik getirmiştir ve birçok alanda eğitim alma imkanı daha da artış gösterdiğinden ekonomik dengeler değişmiş, sanayi alanında ciddi bir kalkınma gerçekleşmiştir.


Kahramanmaraş Turistik Değerler

Dondurması ve kurabiyesinin oldukça lezzetli olduğu bu kentte yılın her döneminde birbirinden harika doğa manzaraları ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle en uygun uçak bileti kampanyalarını gördüğünüz an, hemen bir bilet almanızı tavsiye ederiz.

Birçok mağara bulunan Kahramanmaraş’ta gezebileceğiniz yerler ;

 • Kumaşır Gölü,

 • Başkonuş Yaylası,

 • Kazma Bağları,

 • Çokran Şelalesi,

 • Bulut Deliği Mağarası,

 • Eshab-ı Keyf Mağarası,

 • Kahramanmaraş Müzesi,

 • Tarihi Kapalıçarşı mutlaka görülmelidir.

Kahramanmaraş oldukça modern bir şehirdir ve sanayi sektörü açısından oldukça gelişmiştir. Ülkemizdeki elektrik ihtiyacının yüzde 14’ü Kahramanmaraş’tan karşılanmaktadır.

Doğa gezilerinde atla yürüyebilir ya da olta balıkçılığı konusunda aktiviteler yapılabilir. Bu nedenle doğayı seven ve kültürel bir tur da isteyenler için Kahramanmaraş oldukça popüler bir şehirdir.

Meşhur kurabiyesini yerken bir turistik mekan gezebilir, yaylalarla hayallere dalarken kartpostal gibi fotoğraflar çekebilirsiniz.

Çarşıdan ise, bakır, ahşap ve dokuma ürünlerinden satın alabilirsiniz ve sevdiklerinizi sevindirecek hediyeliklere bakabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında

Şehre uzaklığı 5 km olan Kahramanmaraş havalimanı, 1996 yılında hizmete açılmıştır. Bu kadar sanayileşmiş bir merkez haline gelen kente göre küçük sayılabilecek havalimanında 40 araçlık bir otopark, 1.100.000 m2 alan, 540 metrekarelik de bir yolcu kapalı alanı bulunur.

İstanbul ve Ankara’ya karşılıklı seferler düzenlenmektedir ve yurtdışına uçuş gerçekleşmemektedir. Yeterli kapasiteye sahip olunduğunda, yurtdışı uçuşların da gerçekleşmesi istenmektedir. Sürekli büyüyen ve gelişen sanayi bölgelerinin sonuncusu olarak Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesinin burada kurulması beklenmektedir.

Yılda 500 bin yolcu kapasitesi olan bir milyonu geçkin nüfusu ile Kahramanmaraş, sanayi beşiği olan bir kenttir. İhracat konusunda da önemli bir potansiyele sahip olan kuruluşların daha yakın bir temas kurmak için yurtdışına direkt olarak uçuş yapmaları, Kahramanmaraş havalimanından mümkün değildir.

Havalimanı yakınındaki oteller;

 • Hotel Germenicia,

 • Arsan Hotel,

 • Altuntürk Otel,

 • Hotel Laville,

 • Kentpark.

Kahramanmaraş Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında şehre çok yakındır ve 5 km mesafededir. Bu nedenle sürekli belediye otobüsleri, taksiler ve transfer hizmetleri bulmak mümkündür. Havalimanından ulaşımla ilgili her konuda bilgiye erişebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım yaklaşık 5 dakika sürmektedir. 0545 609 04 40 numaralı telefondan taksi çağırabilirsiniz.


Araç Kiralama

Kiralık araç tercih edenler için 0344 231 34 35, 0546 804 82 82 numaralarından kiralık araç taleplerinizi ileterek, araç rezervasyonu yaptırabilir, iç hatlardan teslim alabilirsiniz.


Belediye Otobüsü

Belediye otobüsleri uçak saatlerinde sürekli olarak sefer düzenlemektedir ve en ekonomik ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

En Uygun Kahramanmaraş Uçak Biletleri

Kahramanmaraş Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Antalya - Kahramanmaraş 818,88 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Kahramanmaraş 1.104,39 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Kahramanmaraş 1.141,49 TL
Türk Hava Yolları Mardin - Kahramanmaraş 1.225,04 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Kahramanmaraş 1.298,18 TL
Türk Hava Yolları Van - Kahramanmaraş 1.321,04 TL
Anadolu Jet İzmir - Kahramanmaraş 1.350,32 TL
Türk Hava Yolları Dalaman - Kahramanmaraş 1.443,58 TL
Anadolu Jet Ordu - Kahramanmaraş 1.504,89 TL
Anadolu Jet Kayseri - Kahramanmaraş 1.508,51 TL
Türk Hava Yolları Edremit - Kahramanmaraş 1.571,66 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Kahramanmaraş 1.605,14 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Kahramanmaraş 1.608,76 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Kahramanmaraş 1.657,7 TL
Türk Hava Yolları Bodrum - Kahramanmaraş 1.657,7 TL

Kahramanmaraş Yönüne Uçan Havayolları