Iğdır Otobüs Bileti

Iğdır Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Ses Turizm
Aras Seyahat
Bizim Iğdır Seyahat
Cesur Bingöl
Doğuş Iğdır Turizm
Ede Turizm
Has Bingöl
Has Diyarbakır
Has Diyarbakır Seyahat
Iğdırlı Turizm
Metro Turizm
Öz Diyarbakır

Iğdır Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Iğdır otobüs bileti fiyatları 90 TL - 750 TL fiyatları arasındadır.
Iğdır otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Iğdır otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Iğdır otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Iğdır otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Iğdır biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Iğdır seferi yapan otobüs firmaları başlıca Ağrı Ses Turizm, Aras Seyahat, Bizim Iğdır Seyahat, Cesur Bingöl, Doğuş Iğdır Turizm, Ede Turizm, Has Bingöl, Has Diyarbakır, Has Diyarbakır Seyahat, Iğdırlı Turizm, Metro Turizm, Öz Diyarbakır firmalarıdır.

Iğdır Hakkında

Iğdır otobüs bileti

Aras nehrinin doğal güzelliğinin en iyi şekilde yer aldığı Iğdır, tarım ve hayvancılıkla geçinen bir kenttir. kentte turizm açısından gelişmiş bir ekonomi yoktur.


Un, çikolata ve bisküvi fabrikalarının bulunduğu Iğdır’da tarımsal üretimden sağlanan maddelerin işlendiği fabrikalar yoğunluktadır. Iğdır’da tuz mağaraları, Karasu ve eski tarihi kalıntılar bulunmasına rağmen, pek bir turistik çekiciliği yoktur.

Bölgeye hava yoluyla da ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle kayısı, kiraz ve şehrin simgesi olan leylekler dışında pek dikkat çeken bir kent değildir. Iğdır, üniversitesi ile hareketlenmeye çalışmıştır ve az da olsa öğrenciler şehrin ekonomisini canlandırmıştır.

Iğdır kentinin en iyi şekilde gezilebilmesi için bir iki gün yeterli olacaktır. Genelde ekonomik açıdan uygun fiyatlara sahip olan Iğdır, çevre illerden geçiş noktası olarak kullanılmaktadır.

Iğdır Otogar Hakkında

Yüzölçümü bakımından en küçük illerden olan Iğdır, Türkiye’nin en yüksek alanı olan Ağrı Dağı ile bilinmektedir. Ulaşım trafiği çok yoğun olmayan Iğdır’da, modern sayılabilecek bir otogar vardır.


Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Iğdır, otogarının yenilenmesi ile karayolu ulaşımında yolcuların daha rahat olmasını sağlamıştır. Iğdır otogarı küçük ama işlevsel bir otogardır. Yolcuların ihtiyacını  karşılayacak olan market, lokanta ve alışveriş dükkanları otogarda bulunmaktadır.

Yerel otobüs firmalarından en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür ve İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlere ulaşım sağlanmaktadır. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Aydoğan Turizm,
 • Metro turizm,
 • Has Bingöl Turizm,
 • Star Diyarbakır,
 • Van Gölü Turizm,
 • Özlem Cizre Nuh,
 • Yeni Diyarbakır Seyahat,
 • Kanberoğlu Turizm.
Iğdır otogarında çok fazla firma hizmet vermemektedir. Bu nedenle belli gün ve saatlerde otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Iğdır Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun otobüs bileti bulup bu kenti gezmek istediğinizde, otogardan belediye otobüsü, minibüs ya da taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Şehir merkezine gitmek için birçok alternatif olan otogarda, otobüs saatleri şehir içi servis ve otobüslerin çalışma saatlerine göre belirlenmiştir. Herkesin bütçesine göre seçebileceği ulaşım araçları otogarın önünden kalkış yapmaktadır.

Iğdır otogarı, şehir merkezine yakındır ve taksi tutmak istediğinizde şehir merkezine ekonomik olarak gidebilirsiniz. Ancak uzak mesafelerde toplu taşıma tercih edilebilir. Iğdır’da ulaşım ekonomiktir ve yaşlı, öğrenci, engelli gibi özel durumu olanlara da ücretsiz ulaşım seçenekleri vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım tercih edenler de merkez taksi durağından araç talep edebilirler. (0476) 227 54 51 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve istediğiniz yere gidebilirsiniz. Taksi ücretleri yüksektir ve eğer merkezden uzak bir köye gidecekseniz, pazarlık yaparak transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır halk otobüsleri elektronik biletler olan kartların geçerli olduğu toplu taşıma araçlarıdır. Iğdır merkezde yer alan ve istediğiniz noktaya ulaşmanız için size destek olacak otobüslerle ekonomik bir biçimde ulaşımınızı planlayabilirsiniz. Otogarın önünden geçen
otobüsler, merkeze gitmekte, merkezden de farklı ilçelere ulaşım sağlanmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmanızın ücretsiz servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Bu nedenle otobüs şirketinizden servis güzergahlarını ve saatlerini öğrenebilirsiniz. Servis hizmetleri genelde büyük ulusal firmalar ve Iğdır turizm firması vermektedir. Bu nedenle iniş saatinize uygun bir servisten yararlanabilirsiniz.
 

Minibüslerle Ulaşım

Dolmuşlar birçok noktaya ve köylere ulaşmanız için uygundur. Bu nedenle kısa sürede ulaşım sağlamanız için gerekli olan güzergaha giden minibüslere binebilirsiniz ve saat 23:00’e kadar minibüslerden yararlanabilirsiniz. Otogardan geçen minibüslerle çift yönlü ulaşım sağlayabilirsiniz ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

En Popüler Iğdır Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Iğdır Hava Durumu

 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  2°C
 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  0°C
 • kapalı
  Pzt
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  2°C

Haritada Iğdır

Iğdır Hakkında

Nüfus
192.435
Plaka
76
Telefon Kodu
476