Iğdır Uçak Bileti

En Ucuz Iğdır Uçak Biletleri

Iğdır Hakkında

Iğdır

Türkiye’nin en doğusunda bulunan ve Ermenistan’la sınır komşumuz olan Iğdır, verimli geniş düzlükleri ile Doğu Anadolu Bölgesinin yüksek ve dağlık alanlarından farklı bir coğrafi özellik göstermektedir.

Kuzeyinden Aras ırmağı geçen Iğdır, meyve be pamuk üretimi nedeniyle tarımda çeşitlilik sergileyen iller arasında yer alıyor. Kavun, karpuz, domates ve şeker pancarı gibi ürünlerin yetiştiği Iğdır, kayısı bahçesi olan bahçeden bahçeye geçilen evleriyle oldukça ünlüdür. Küçükbaş hayvancılığın yoğun olduğu Iğdır ilinde tereyağı ve kaşar peyniri çok sık üretilmektedir.

Her zaman en ucuz uçak bileti bulmanın mümkün olduğu Iğdır’a havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Ermenistan çok yakın olduğu için karayoluyla bu ülkeye gitmek mümkün olmaktadır. Karayolu ulaşımının ihracatta da çok fazla tercih edilmesi nedeniyle, herkes için önemli bir potansiyele sahip olan bu bölge, yatırımcılarını beklemektedir.


Iğdır Turistik Değerler

Iğdır, dünyaca ünlü olan kayısı ile meşhurdur ve Rusya’ya her yıl tonlarca ihracat yapmaktadır. Tarım ve hayvancılıkla geçim sağlayan bu şehir, arıcılık konusunda da gelişmiştir.

Doğu Anadolu tipi karasal iklim görülmektedir ve turistik açıdan tarihi kalıntılar ziyaret edilebilmektedir. Bölgede en uygun uçak bileti kampanyalarını takip eden gezginciler, Karakale harabesi, Selçuklu kervansarayı, Kültepe mezarlığı, Kümbet, Iğdır Kalesi, Karakoyunlular tarafından hala izleri görülen koç başlı mezarlar ve Ermeniler tarafından katledilen Türk müzesi ziyaret edilebilmektedir.

Şehir merkezinde, Leylek heykeli vardır ve leylekler Iğdır’ın sembolleridir. Doğa güzellikleri ayrı bir turistik gezi ve fotoğrafçılar için bulunmaz nimet olan Iğdır, Aras Nehri ve Ağrı Dağı ile özdeşleşmiş bir kenttir.

Iğdır mutfağında kırmızı et oldukça fazla bir yer tutmaktadır. Küçükbaş hayvancılığın yaygın olması nedeniyle yiyeceklerde et çok sık kullanılmıştır. Katık aşı, Bozbaş, perzana, taş köfte, cızdık tadılması gereken yerel lezzetler arasındadır.

El sanatlarının da oldukça geliştiği bölgede, çeşitli yarışmalar düzenlenmektedir. Pamuktan halılar, yün çoraplar ve motifli örgüler oldukça dikkat çekmektedir ve turistler tarafından sık sık satın alınmaktadır.

Iğdır Havalimanı Hakkında

1996 yılında yapımına başlanmış olan ve 2012 yılında açılan Iğdır havalimanı, şehir merkezine 16 km uzaklığındadır. İç hatlarda tarifeli seferler yapılan havalimanında, 3500 metrekarelik bir alan yer almaktadır.

Gelen ve giden yolcu salonu, VIP salonu bulunan havalimanından İstanbul ve Ankara’ya uçak seferleri düzenlenmektedir. Yıllık yolcu kapasitesi 212.851 olan havalimanı, gün geçtikçe potansiyelini arttırmaktadır.

Havalimanının görsel olarak da geliştirme çalışmalarının devam ettiği bölgede, daha fazla turist çekebilmek için değişik alternatifler yaratılmıştır. Bölgede inşaat halinde olan oteller ve alışveriş merkezleri ile daha canlı bir hale gelmesi planlana kent, fabrika olmaması ve yeterince yatırım yapılmaması nedeniyle ekonomik açıdan biraz zayıftır.

Teşvikler kapsamında yavaş yavaş hareketlenen bu kent, her açıdan gelişim ve büyümeye odaklı bir şekilde gelişmektedir.

Havalimanı yakınındaki oteller ;

  • Iğdır Üniversitesi uygulama oteli,

  • Hotel Öz Grand Derya,

  • Star Royal,

  • Hotel Gold Yıldırım.

Iğdır Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında toplu taşıma araçlarına uçakların saatlerinde ulaşabilmek ve şehir merkezi güzergahına gitmek mümkündür. Ayrıca ulaşım konusunda aynı yöne gidenlerin bir arada toplanarak ulaşımını sağlayan birçok araç da bulunmaktadır ve şehir merkezinde bu araçlara ulaşmak mümkündür.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Terminallerde uçak saatlerinde çalışan taksilerden hizmet almanız mümkün olmaktadır.


Araç Kiralama

Kiralık araç tercih edenler için 0476 227 2158 numaralarından kiralık araç talep edebilirler. Havalimanı transfer ve şoförlü araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

En Uygun Iğdır Uçak Biletleri

Iğdır Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Ankara - Iğdır 1.083,33 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Iğdır 1.210,4 TL
Anadolu Jet Elazığ - Iğdır 1.407,38 TL
Anadolu Jet İstanbul - Iğdır 1.509,32 TL
Türk Hava Yolları Antalya - Iğdır 1.517,78 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Iğdır 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Iğdır 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Bingöl - Iğdır 1.785,34 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Iğdır 1.785,37 TL
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Iğdır 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Nevşehir - Iğdır 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Iğdır 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Kahramanmaraş - Iğdır 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Iğdır 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Adıyaman - Iğdır 1.788,96 TL

Iğdır Yönüne Uçan Havayolları