Igdir Otelleri, Popüler Oteller

1. Oda

Igdir Otel Fiyatları

Iğdır Otel Rehberi

Doğu Anadolu bölgesinin Erzurum-Kars bölümünde yer alır. İl merkezi üç beldeden ve 49 köyden oluşur.  Şehirde çoğunluk olarak Azeriler ardından ise sırasıyla Türkler ve Kürtler yaşar. Azerbaycan ve Iğdır’a sınır komşusudur. Birçok medeniyetin izi günümüzde hala devam etmektedir.

Tarih dolu bir seyahat geçirmek için burayı tercih edebilirsiniz. Konaklayabileceğiniz yerler arasında en çok tercih edilen Iğdır oteller kategorisini Bilet.com sayfasından öğrenebilirsiniz.

ığdır otelleri
 

Iğdır Konaklama Seçenekleri

Iğdır’da gezi rotanızı belirleyip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Çeşitli Iğdır konaklama çeşitlerini aşağıdan öğrenebilirsiniz.
  • Lüks Oteller: Tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayan bu otelleri tercih edebilirsiniz. Şık ve modern odalarıyla rahat bir konaklama sağlar ve aynı zamanda şehirlerinin yöresel lezzetlerini de sunar.
  • Orta Standartlı Oteller: Uygun fiyatlı rahat bir konaklama seçeneği sunan otellerdir. Şehir merkezlerinde bu otellerden faydalanabilirsiniz.

Iğdır’da Gezilecek Yerler

Şehirde bulunan nehirler, kervasaraylar, mağaralar vb. tarihi yapılar görülmeye değerdir. Doğal güzelliği ile de dikkat çeken Iğdır geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Iğdır’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Gelin hep birlikte bunların bazılarına bakalım.
  • Ejder Kervansarayı: Iğdır’a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta Harmandöven Köyü’nde bulunan kervansaray, 12. Yüzyılda Surmari Emri Şerafettin Ejder tarafından yaptırılmıştır. Selçuklu döneminden kalma en önemli yapılardan biridir.
  • Ağrı Dağı Milli Parkı: Düz ovaların üzerine kurulu Iğdır’ın neredeyse her yerinden Ağrı Dağını görmek mümkün. Eşsiz doğa manzaraları ile Ağrı Dağı manzarasını buluşturmak için 87 hektar büyüklüğündeki Milli Parkı ziyaret etmelisiniz.
  • Aras Nehri: Tarih boyunca bölge halkı için hayat kaynağı olduğu için önemli bir yere sahiptir. Tarım ve hayvancılık için gerekli su bu nehirden sağlanıyor. Turistik açıdan bakıldığında doğaseverlerin çok beğeneceği bir yerdir.
  • Tuzluca Tuz Mağaraları: Iğdır’ın en ilginç ve güzel yerlerinden biridir. 55 dönümlük bir arazide tuzdan oluşan devasa bir dağın içinde yer alıyor. Mağaranın içerisindeki hava solunum yolu hastalıklarına çok iyi gelir.
  • Haydar Aliyev Parkı: Azerbaycan’ın Ulu Önderi Haydar Aliyev adına yapılan park yaklaşık 98.000 metrekarelik olup tören alanı, iki adet havuz, anıt heykel, 1500 kişilik amfi tiyatro, spor sahaları, oyun alanları, kafe gibi alanlarla doldur. Yapımı 2 yıl kadar sürmüştür.
Daha Fazla Göster