Bitlis Iğdır Otobüs Bileti

Bitlis - Iğdır Otobüs Seferleri

 • Ercis Sema
  BITLIS
  05:00
  IĞDIR
  10:00
  200,00 TL
 • Yeni Diyarbakır Seyahat
  BITLIS
  04:00
  IĞDIR
  10:00
  250,00 TL
 • Has Diyarbakır Seyahat
  BITLIS
  02:00
  IĞDIR
  08:30
  130,00 TL
 • Öz Doğu Kars
  BITLIS
  23:15
  IĞDIR
  05:15
  300,00 TL
 • Star Diyarbakır
  BITLIS
  22:59
  IĞDIR
  05:29
  140,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  BITLIS
  14:45
  IĞDIR
  21:15
  230,00 TL
 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  BITLIS
  05:05
  IĞDIR
  11:10
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Iğdır Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Has Diyarbakır Seyahat
Özel Diyarbakır
Özlem Cizre Nuh

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

Iğdır Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır

En uygun otobüs bileti bulup bu kenti gezmek istediğinizde, otogardan belediye otobüsü, minibüs ya da taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Şehir merkezine gitmek için birçok alternatif olan otogarda, otobüs saatleri şehir içi servis ve otobüslerin çalışma saatlerine göre belirlenmiştir. Herkesin bütçesine göre seçebileceği ulaşım araçları otogarın önünden kalkış yapmaktadır.

Iğdır otogarı, şehir merkezine yakındır ve taksi tutmak istediğinizde şehir merkezine ekonomik olarak gidebilirsiniz. Ancak uzak mesafelerde toplu taşıma tercih edilebilir. Iğdır’da ulaşım ekonomiktir ve yaşlı, öğrenci, engelli gibi özel durumu olanlara da ücretsiz ulaşım seçenekleri vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile ulaşım tercih edenler de merkez taksi durağından araç talep edebilirler. (0476) 227 54 51 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve istediğiniz yere gidebilirsiniz. Taksi ücretleri yüksektir ve eğer merkezden uzak bir köye gidecekseniz, pazarlık yaparak transfer hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Iğdır halk otobüsleri elektronik biletler olan kartların geçerli olduğu toplu taşıma araçlarıdır. Iğdır merkezde yer alan ve istediğiniz noktaya ulaşmanız için size destek olacak otobüslerle ekonomik bir biçimde ulaşımınızı planlayabilirsiniz. Otogarın önünden geçen
otobüsler, merkeze gitmekte, merkezden de farklı ilçelere ulaşım sağlanmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmanızın ücretsiz servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Bu nedenle otobüs şirketinizden servis güzergahlarını ve saatlerini öğrenebilirsiniz. Servis hizmetleri genelde büyük ulusal firmalar ve Iğdır turizm firması vermektedir. Bu nedenle iniş saatinize uygun bir servisten yararlanabilirsiniz.
 

Minibüslerle Ulaşım

Dolmuşlar birçok noktaya ve köylere ulaşmanız için uygundur. Bu nedenle kısa sürede ulaşım sağlamanız için gerekli olan güzergaha giden minibüslere binebilirsiniz ve saat 23:00’e kadar minibüslerden yararlanabilirsiniz. Otogardan geçen minibüslerle çift yönlü ulaşım sağlayabilirsiniz ve kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

En Popüler Bitlis - Iğdır Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis - Iğdır Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Iğdır arası genellikle 5 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Bitlis Iğdır arasında sefer yapan otobüs firmaları Has Diyarbakır Seyahat, Özel Diyarbakır, Özlem Cizre Nuh firmalarıdır.
Bitlis Iğdır otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 200 TL kadardır.
En ucuz Bitlis Iğdır otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Iğdır Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Cmt
  hafif kar yağışlı
  3°C
 • az bulutlu
  Paz
  az bulutlu
  2°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  7°C
 • açık
  Sal
  açık
  9°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  11°C

Haritada Iğdır

Iğdır Hakkında

Nüfus
192.435
Plaka
76
Telefon Kodu
476