Elazığ Otobüs Bileti

Elazığ Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Çağdaş Kiğı Karakoçan Turizm
Can Diyarbakır Turizm
Cesur Bingöl
Cizre Nuh İtimat
Doğuş Diyar Birlik Turizm
Ede Turizm
Elazığ Hazar Turizm
Elazığ Murat Turizm
Ercis Sema
Has Bingöl

Elazığ Hakkında

Elazığ

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde bulunan Elazığ, Doğu Anadolu’nun Erzurum ve Malatya kentlerinden sonra en büyük üçüncü ilidir.

Halk arasında memleketi Elazığ olanlara gakgoş denilmektedir. M.Ö. 20. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile Süryani, Rum ve Ermeni nüfusun birlikte yaşadığı bu kentte medeniyetin izleri bulunmaktadır. Sanayi, ticaret ve tarımla geçinen halk, bol verimli topraklara tarım ürünleri ekerek geçinir.

Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santrallerinden birinin bu bölgede olması sanayi alanında da gelişmesine neden olmuştur. Mermer, matbaa, tekstil ve süt sanayisinde oldukça gelişmiş bir konumdadır.

Kültürel açıdan farklı medeniyetlerin bir arada bulunduğu Elazığ da her medeniyetten bir iz bulmak mümkün olmaktadır.

Elazığ Otogar Hakkında

Elazığ otogarında yakın illere çok fazla sefer düzenlenmektedir ve otobüs biletleri oldukça ekonomiktir. Ancak hava şartları nedeniyle seferlerde gecikmeler yaşanabilmektedir.

Yakın illere her zaman en ucuz otobüs bileti bulunabilmektedir. İstanbul, Ankara gibi illere ise 70 lira ve üzerinde otobüs bileti bulunabilmektedir. Yakın çevrelerde ise ücretler 30 liradan başlamaktadır. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Harput Turizm,
 • Elazığ Hazar Turizm,
 • Has Bingöl Turizm,
 • Murat Turizm,
 • Aydoğan Turizm,
 • Tokat Yıldızı,
 • Öz Batmanlar.
Otogarın eski ve küçük olması nedeniyle 2013 yılından beri çeşitli yenileme çalışmaları düşünülmekte ama tamamlanmamaktadır. Otogarda tuvalet, büfe, hediyelik eşya dükkanları, mescit gibi gereksinimlerin daha geniş kapsamda olması için dinlenme tesisi şeklinde tasarlanması düşünülmektedir.

Elazığ Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Birçok kentte olduğu gibi Elazığ da da Kent kart ile en uygun otobüs bileti temin edilebilmektedir.

Kent kart sayesinde her zaman ekonomik ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Kent kart 5 TL karşılığında otogardan temin edilebilir ve bittikçe kontör yüklenebilir. Şehir içi otobüslerde bu kart sayesinde seyahat edebilirsiniz.

Taksi, otobüs servisleri ve yoldan geçen minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım konusunda trafik problemi olmadığı için, kısa süre içinde varış noktanıza ulaşabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz hava şartı söz konusu değilse, her yere kolay ulaşım sağlanmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın dışında terminal taksi durağından taksi temin edilebilmektedir. Bebek koltuklu taksi hizmeti de verildiğinden küçük çocuğu olan aileler tarafından sık sık tercih edilmektedir. 0424 224 80 49 numaralı telefondan taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Elazığ’da terminalden kalkan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüslerle merkeze ve diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Kent kart kullanarak daha ekonomik bir şekilde otobüse binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Hepsinin olmasa da bazı otobüs firmalarının servisle şehir merkezine ulaşımı kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bazı servisler ilçelere de gitmektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarın karşısındaki yolda minibüs bekleyerek, gideceğiniz güzergaha ulaşabilirsiniz. Minibüsler her 15 dakikada bir kalktığı için kolayca bulabilirsiniz. Sanayi minibüs hattı ile Siteler bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Popüler Elazığ Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Elazığ Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Sal
  hafif yağmur
  20°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  20°C
 • kapalı
  Per
  kapalı
  19°C
 • açık
  Cum
  açık
  15°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  16°C

Haritada Elazığ

Elazığ Hakkında

Nüfus
574.304
Plaka
23
Telefon Kodu
424