Elazığ Uçak Bileti

En Ucuz Elazığ Uçak Biletleri

Elazığ Hakkında

Elazığ Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük üçüncü ili olan Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Malatya ile komşudur. Dünya kültür mirasları temsili listesine konu olan kürsübaşı uygulaması, Çayda Çıra dansı, cevizli sucuğu, Harput Senfonisi ve tarihi kalıntılarıyla Elazığ, en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Havalimanı 1940 yılından beri hizmet vermektedir ve İstanbul ve Ankara’ya çift yönlü uçuşlar yapılmaktadır. Antik Harput Kenti sınırları içinde olan Elazığ, bu kalıntıları hala barındırmaktadır. 570 bin kişilik nüfusun çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır. Tahıl üretimi oldukça yüksektir ve bu nedenle Atatürk tarafından El-Azık adı verilmiş, günümüzde söyleyiş kolaylığı ile Elazığ olarak bilinmeye başlanmıştır.

Elazığ Harput antik kenti ve Keban Barajı ile bilinse de, Buzluk mağarası da birçok insanın dikkatini çekmektedir. Doğal güzellikleri ile oldukça dikkat çeken bu şehir, Kömürhan Köprüsü ve Hazar Gölü plajı da yerli halkın da vakit geçirmeyi sevdiği bir yerdir.

Elazığ Fırat Üniversitesinin olduğu bir üniversite şehridir ve öğrenciler tarafından da oldukça fazla göç alır. Bu nedenle her zaman en uygun uçak bileti bulunması mümkündür.


Elazığ Turistik Değerler

Elazığ, tarihi Harput tepesinin eteklerine kurulmuş olan bir şehirdir. Tarihi Harput kadar eski olmasa da, bu dönemlerden kalan mağaraları, ibadet merkezleri ve doğal Buzluk bölümü ile turistlerin ilgisini çekmektedir.

Ayrıca Kapalı Çarşı’da da, Elazığ yöresine özgü Ağın leblebisi ve diğer baharatlar oldukça popülerdir. Turistlerin ilgisini çeken yöresel mutfak ve el yapımı kilimler, Çirçir Şelalesi ve Karakoçan ilçesine 18 km uzaklıkta olan Golan Kaplıcaları, her derde deva şifalı suları ile kadın hastalıkları, romatizma, kırık çıkık gibi birçok farklı hastalık ve cilt hastalıklarının tedavisi için her zaman binlerde turistin akınına uğramaktadır.

Elazığ tarih öncesi ve tarih sonrası önemli bir medeniyet beşiği olduğundan, arkeologların ve tarihçilerin ilgisini çekmektedir. Etnografya müzesi ve diğer tarihi müzeleri ile kültür ve tarih açısından önemli bir şehirdir. 

Elazığ Havalimanı Hakkında

1940 yılında hizmete açılan Elazığ havalimanı, 1996 yılından itibaren gece uçuşları da yapmaktadır. Şehir merkezine 12 km uzaklıkta olan ve İstanbul, Ankara, İzmir, Düsseldorf, Frankfurt, Hannover bölgelerine uçak seferleri düzenlenmektedir.

Yurtdışı uçuşlar sadece yaz aylarında yapılmaktadır. Ancak İstanbul ve Ankara’ya her gün uçuş düzenlenmektedir.

Elazığ havalimanı, Pegasus, Onur Air, Anadolu Jet ve  Türk Hava Yolları uçakları uçuş hizmeti vermektedir. 4.720 bin metrekare alana sahip havalimanı yakınlarında otel bulmak biraz zordur.

Havalimanına en yakın oteller 10 km mesafededir;
  • Park Dedeman Hotel,
  • Ramada Elazığ,
  • White Line Boutique Hotel.
Elazığ için en ucuz uçak bileti kampanyalarına katılarak, bu şehri keşfetme fırsatına katılabilirsiniz.

Elazığ Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı şehir merkezine uzak olduğu için, uçak saatlerinde gelen Pegasus ve Havaş servisleri, taksi ve kiralık araç seçenekleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi çağırmak için terminalin önündeki taksileri kullanabilir ya da 0507 402 52 63 numaralı telefondan taksi çağırabilirsiniz. Taksi fiyatları ekonomiktir ve bazı durumlarda şoförle pazarlık yaparak fiyat konusunda netleşebilirsiniz.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti almak için 0424 218 23 63 numaralı telefonu arayarak, seyahat tarihiniz için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca özel şoför de tutabilirsiniz ve saatlik ya da günlük olarak kiralayabilirsiniz.


Servisler

Pegasus yolcuları için özel servis hizmeti verilmektedir. Ayrıca Havaş da uçakların saatlerine göre servis hizmetleri vermektedir. Servislerde özel günlerde yoğunluk olmaktadır ve diğer günlerde genelde yer bulunabilir. 

En Uygun Elazığ Uçak Biletleri

Elazığ Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Ankara - Elazığ 1.088,73 TL
Türk Hava Yolları Adana - Elazığ 1.141,49 TL
Anadolu Jet İstanbul - Elazığ 1.157,39 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Elazığ 1.210,4 TL
SunExpress Hannover - Elazığ 1.279,77 TL
Anadolu Jet Çanakkale - Elazığ 1.350,77 TL
Türk Hava Yolları Kütahya - Elazığ 1.368,33 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Elazığ 1.394,64 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Elazığ 1.428,75 TL
Türk Hava Yolları Trabzon - Elazığ 1.429,19 TL
Anadolu Jet Ağrı - Elazığ 1.460,38 TL
Anadolu Jet Şanlıurfa - Elazığ 1.470,98 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Elazığ 1.472,46 TL
Türk Hava Yolları Isparta - Elazığ 1.541,54 TL
Türk Hava Yolları Alanya - Elazığ 1.553,82 TL

Elazığ Yönüne Uçan Havayolları