Elazığ Van Otobüs Bileti

Elazığ - Van Otobüs Seferleri

 • Van Kalesi Turizm
  ELAZIĞ
  00:01
  VAN
  07:36
  345,00 TL
 • Best Van Turizm
  ELAZIĞ
  03:55
  VAN
  10:11
  350,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  ELAZIĞ
  10:30
  VAN
  18:00
  350,00 TL
 • Vangölü Turizm
  ELAZIĞ
  01:00
  VAN
  09:00
  350,00 TL
 • Metro Turizm
  ELAZIGOTOGAR
  08:00
  VAN
  16:00
  350,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  ELAZIĞ
  23:59
  VAN
  07:45
  350,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Elazığ - Van Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Ercis Sema
Has Muş Turizm
Metro Turizm
Öz Erciş Seyahat
Vangölü Turizm
Vanyolu Seyahat

Elazığ Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde bulunan Elazığ, Doğu Anadolu’nun Erzurum ve Malatya kentlerinden sonra en büyük üçüncü ilidir.

Halk arasında memleketi Elazığ olanlara gakgoş denilmektedir. M.Ö. 20. yüzyıla kadar uzanan tarihi ile Süryani, Rum ve Ermeni nüfusun birlikte yaşadığı bu kentte medeniyetin izleri bulunmaktadır. Sanayi, ticaret ve tarımla geçinen halk, bol verimli topraklara tarım ürünleri ekerek geçinir.

Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santrallerinden birinin bu bölgede olması sanayi alanında da gelişmesine neden olmuştur. Mermer, matbaa, tekstil ve süt sanayisinde oldukça gelişmiş bir konumdadır.

Kültürel açıdan farklı medeniyetlerin bir arada bulunduğu Elazığ da her medeniyetten bir iz bulmak mümkün olmaktadır.

Van Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Van Van otogarından şehir merkezine ulaşım hem kısa sürer, hem de her türlü araçla sağlanır. Taksi, otobüs, dolmuş ve özel servislerle kısa sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Ayrıca otogardan direkt olarak ilçelere de otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Pratik bir ulaşım ağına sahip olan Van, çok fazla sefer sayısı olmasa da, ihtiyaç duyulan saatler kısa sürede hizmet vermeye çalışan bir belediyecilik anlayışına sahiptir.

Yeni otogarın yapılmasının ardından ulaşım sorununun da çözüleceği bölgede, yarım saat aralıklarla toplu taşıma hizmeti verilmektedir. Akıllı kart ve akıllı durak sistemine geçen Van’da toplu ulaşım daha kolay bir hale getirilmeye çalışılmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak için ekonomik bir fiyatla 5 dakikada merkezde olabilirsiniz. Otogar taksi hizmeti için 0 535 336 05 56 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve konforlu bir şekilde merkeze ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Van kent kart sistemine geçmiştir ve 5 TL karşılığında alınan bu kartla otobüslere binilip ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir.

Otogardan şehir merkezine ulaşım için ; 112, 121, 131, 221, 352 ve 421 numaralı telefonlardan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Öğrenci 75 kuruş, tam bilet ise 1.5 lira olarak belirlenmiştir. Mor renkli bu otobüslerle istediğiniz güzergahlara ulaşım sağlayabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bilet aldığınız firmanızın servis hizmeti varsa, sizi inişten önce bilgilendirecek ve yönlendirecektir. Servis saatlerinizi biletinizi alırken ve otobüsten inerken öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Köy ve mahallelere ulaşmak için kullanılan minibüsler, Van kentinde de sık sık kullanılmaktadır. En uygun otobüs bileti ücretleri olduğu için minibüsler ikinci olarak tercih edilir.

En Popüler Elazığ - Van Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Elazığ - Van Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Elazığ Van arası genellikle 7 saat 35 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Elazığ Van arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van, Best Van Turizm, Ercis Sema, Has Muş Turizm, Metro Turizm, Öz Erciş Seyahat, Vangölü Turizm, Vanyolu Seyahat firmalarıdır.
Elazığ Van otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 345 TL kadardır.
En ucuz Elazığ Van otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Van Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  8°C
 • hafif kar yağışlı
  Cum
  hafif kar yağışlı
  2°C
 • kar yağışlı
  Cmt
  kar yağışlı
  -1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  -1°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  -1°C

Haritada Van

Van Hakkında

Nüfus
1.096.397
Plaka
65
Telefon Kodu
432