Paris - Londra Uçak Bileti

Paris - Londra Arasında Uçan Havayolları

Paris Hakkinda

Paris, Sen nehri üzerinde bulunan ve geniş bir havza üzerinde kurulan dünyanın önde gelen merkezleri arasında yer almaktadır. Lüksün ve modanın başkenti olarak ta bilinen bu şehre Işık şehirde denilmektedir. Kentin tarihini bakıldığında yaklaşık 40000 yıldır insanların yerleşim merkezi olarak kullandığı görülmektedir.

Eyfel kulesi şehrin simgesi olmakta ve Fransa’nın başkenti olan bu yerde müzeler ve Katedrallerde bulunmaktadır. Lüksemburg bahçesi, III. Alexandre köprüsü, Zafer takı, Le Marais gibi mutlaka görülmesi gereken çok önemli yerlere de merkezlik yapan Paris, uluslararası geçiş noktaları içerisinde bulunmaktadır. Politik ve ekonomik bir merkez olması itibari ile çok önemli bir dünya merkezi olan bu şehrin nüfusu 12 milyonu aşmıştır.

Londra Hakkinda

Londra Londra, meridyenin sıfır derecesinin Greenwich kasabasının bulunduğu İngiltere’nin başkenti olan şehirdir. Dünyanın önde gelen finans ve iş merkezi olarak halkça tutulma kazanan şehir, Avrupa’nın en kalabalık ikinci şehridir. 300’den fazla dil konuşulan bu yer uluslararası turizmin de orta noktası olmaktadır. Beş adet uluslararası havaalanı bulunmakta ve yeşili bol bu şehirde çok fazla bahçe ve park bulunmaktadır. Thame nehri tarafından ikiye bölünen Londra, iki bin yıl önce Romalılar arasından kurulmuştur. Dünyanın en eski şehirlerden biri olan bu yerde pek çok tarihi müze gezilebilmektedir. İngiltere’nin sembolü olan Big Ben, Albert müzesi, Ulusal galerisi, Wesrminster sarayı ile farklı tarihi ve simgesel yerlere sahip şehir, misafirlerine göz kamaştıracak bir seyahat sunmaktadır.

En Ucuz Paris - Londra Uçak Bileti Fiyatları

Paris - Londra Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Paris - Londra Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
British Airways Paris - Londra 16 Haziran 2022 2.993,07 TL

Yaklaşık Uçuş Mesafesi

340 km

Yaklaşık Uçuş Süresi

50 dakika

Londra Yerel Saat

18:13

Londra Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  15°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  15°C
 • açık
  Sal
  açık
  15°C
 • parçalı bulutlu
  Çar
  parçalı bulutlu
  16°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  18°C

Haritada Londra