Uşak Otobüs Bileti

Uşak Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Can Diyarbakır Turizm
Metro Turizm
Tuncelililer
Medine Turizm
Seç Turizm
Muş Yolu Turizm
Lider Muş Turizm
Jet Turizm
Özlem Adana Turizm
Has Diyarbakır
Iğdırlı Turizm
Özkaymak

Uşak Hakkında

Uşak “Aşıklar Diyarı” anlamına gelen Uşak, birçok saz ve söz ustasının yaşadığı kenttir. Kurtuluş Savaşı mücadelesini en derinden yaşayan Uşak, Cumhuriyet dönemi yatırımlarında da öncü bir il olmuştur.

Şeker fabrikası kurulmuş olan Uşak, gelişmiş bir sanayi kenti haline gelmiştir. Bilim insanları ve alimlerin çok olduğu Uşak’ta, birçok sinema filmi ve dizi de çekilmiştir.

Demiryolu belgesellerinin ilk noktası olan Uşak garının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Tarihi kaplıcalar, medreseler, camiler, köprüler ve daha nice kalıntılarıyla Uşak, tarihin izlerinizi gururla taşıyan iller arasında yer almaktadır.

Uşak kaplıca turizminin önemli merkezlerinden biridir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra kaplıcalarıyla da ünlü olan Uşak ilinde, her zaman kaplıca turizmi rotasının uğrak bir yeri vardır. Yerli ve yabancı turistler kültür ve termal turizm için mutlaka bu kente uğrar.

Doğal bir kent olan Uşakta, doğanın en güzel ve saf halini yakalayabilirsiniz ve  kuş gözlemciliği için ziyaret edebilirsiniz. En uygun otobüs bileti kampanyalarında dikkatinizi çekerse, mutlaka gezip görmeniz gereken bir yer olduğunu unutmayın.

Uşak Otogar Hakkında

Kemalöz’de Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve şehrin merkezinde olan Uşak otogarı, oldukça bakımsız ve eskidir. Son yıllarda iyice gelişip büyüyen Uşak için yetersiz ve kötü bir otogar olan terminalde, 50’den fazla otobüs firması hizmet vermektedir.

Otogarda küçük bir büfe ve yazıhanelerden başka bir dükkan yoktur. Yolcular ihtiyaçlarını çevredeki alanlardan karşılamaktadır. Yerel firmalardan her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Ulusoy,
 • Metro,
 • Anadolu Ulaşım,
 • Seç Turizm,
 • Pamukkale,
 • Ulusoy,
 • Panadöken.
Otogarda hizmet veren otobüs firmalarının büyük bir kısmının servis hizmeti vardır ve bazı otobüs firmaları otogara giriş yapmamaktadır. Açık ve ücretsiz otoparkı bulunan otogarda, minibüs ve otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır. 

Uşak Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinde bulunan Uşak otogarından her yere kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür. Otobüs, minibüs ve taksilerle şehir merkezine ulaşmak, otogardan çıkınca duraklardan 5. 10, 15 dakikada bir minibüs ve otobüs seferlerini takip etmek mümkündür.

Ulaşımın kolay olduğu ve her zaman eksiksiz bir şekilde gerçekleştirildiği Uşak, şehir içi ulaşımında minibüsleri mahalle ve ilçeler için, otobüsleri de köyler için tercih etmektedir. Hafta sonları ve akşamları sefer saatleri ve aralıkları değişiklik göstermektedir.

Uşak Belediyesinin internet sitesinden otobüs ve minibüs seferlerine ulaşabilirsiniz ve güzergahları takip edebilirsiniz. Taksi ile de 24 saat ulaşım sağlayabilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile merkez ilçelere ulaşım sağlamak için (0276) 212 04 70 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Özellikle demiryolu ulaşımında sık sık tercih edilen taksiler, otogar için de hizmet vermektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Uşak belediyesinin tartışmalara konu olan Kent 64 kartının ihalesinin iptal edilmesiyle ulaşım oldukça zorlaşmış ve karmaşık bir hal almıştır. Otobüslerle şehir merkezinden 12, 15, 16, 23 ve 25 numaralı otobüslerle otogara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir içi taşımacılıkta mesai saatleri içinde 5 dakikada bir, akşam 5’ten sonra ise 10 dakikada bir otobüs ve minibüsler kalkış yapmakta, en son 22:00’de seferler düzenlenmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

İlçelere servis hizmeti veren firmaların ücretsiz hizmetlerinden yararlanabilirsiniz ve otobüs saatinize göre yararlanabileceğiniz servis saatlerini öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Otogarın önünden geçen Dikilitaş, Karakıran, Huzurkent, Sarayaltı, Kıbrıs Caddesi, Hakkonutları ve Örnekevler minibüsleri ile bu güzergah üzerindeki duraklara ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Popüler Uşak Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Uşak Hava Durumu

 • hafif yağmur
  Per
  hafif yağmur
  6°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  6°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  5°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  7°C
 • açık
  Pzt
  açık
  6°C

Haritada Uşak

Uşak Hakkında

Nüfus
0
Plaka
64
Telefon Kodu
276