Muş Otobüs Bileti

Muş Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van
Best Van Turizm
Ercis Sema
Has Muş Turizm
Lider Muş Turizm
Metro Turizm
Muş Murat Turizm
Muş Yolu Turizm
Öz Erciş Seyahat
Tokat Yıldızı
Vangölü Turizm
Vanyolu Seyahat

Muş Hakkında

Muş Muş hakkında yazılan şarkılar, kentin etkileyici tarihi ve Murat köprüsü gibi tarihi kalıntıları yörenin bilinirliğini arttırmıştır. Doğu Anadolu’nun en güzel kentlerinden olan Muş, kültürel açıdan oldukça geride kalmıştır.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Anadolu kentlerinden olan Muş, Alparslan Üniversitesi sayesinde biraz hareketlenmiştir. Muş ve çevresindeki iller gibi karasal iklimin etkileri görülmektedir.

Kentte bulunan birkaç fabrika dışında pek fazla sanayisi gelişmemiştir. 22 belde ve 259 köyden oluşan Muş, yükseklik farklılıkları nedeniyle farklı iklimlerin görülmesine neden olmaktadır. Muş halkının çoğu köylerde ikamet etmektedir.

Muş Kalesi, Hasbet Kalesi, Murat Irmağı Köprüsü ile her zaman turistik açıdan da dikkat çeken bir yer olan Muş, tarih sahnesinde birçok olaya ev sahipliği yapmış, savaşlarda çok fazla şehit vermiştir. 
 

Muş Otogar Hakkında

Muş Stadı ve İl Çevre Müdürlüğünün arasında olan Muş Otogarı, Sunay bölgesindedir. Havalandırma sisteminin sorunlu olduğu eski bir otogar olan Muş otogarı, dönemsel olarak yazıhane açan firmalar ve yolcuların birçok eksiğinin olduğu bir alandır.

Şehrin farklı alanlarından hareket eden minibüs ve servisler, Muş Bitlis yolu üzerinde bulunan otogara ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır. Birkaç yerel otobüs firmasının hizmet verdiği Muş otogarında, yolcular ve firmalar pek rağbet etmemektedir.

Tenha olan otogarda seyahat edebileceğiniz birkaç firma dışında ulusal firmalar bulmanız zordur. Bu nedenle en ucuz otobüs bileti kampanyaları ya da sürekli yoğun olan seferler bu kentte yapılmamaktadır.

Küçük bir büfe ve tuvalet dışında pek imkan olmayan otogarda, yakın illere giden otobüsler aktarma yapabilmektedir.  Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Muş Yolu Turizm,
 • Bitlis Taç,
 • Yeşil Muş Ovası,
 • Lider Muş Turizm,
 • Van Erciş İtimat,
 • Tokat Yıldızı,
 • Van Erciş Sema.
Şehirde yerel otobüs firmalarının çok ekonomik ve fazla seferleri vardır ve genelde bunlar tercih edilmektedir. 
 

Muş Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Muş otogarına ulaşım için taksi, servis ve minibüsler tercih edilmektedir. Yeni otobüs terminalinin yapımı gündemde olduğu için, halkın tercihiyle taşınacak olan otogara yeni bir yer arayışına girilmiştir.

Şu anki otogara ulaşım için, taksi ya da dolmuş tercih edilebilir. Bazı otobüs firmaları da servis hizmeti vermektedir. Otogarda ücretsiz açık otopark bulunmaktadır. Muş otobüs firmaları en uygun otobüs bileti fırsatları bulabileceğiniz yerel otobüs firmalarıdır ve bazılarının ilçelerde yazıhaneleri vardır.

Bu yazıhanelerden çift yönlü servis hizmeti alınabilmektedir ve her otobüs firması vermese de, bazılarında ücretsiz servis vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

24 saat hizmet veren taksiler, otogarda bulunmadığı için otogara çok yakın olan Bizim Taksiden hizmet alabilirsiniz. (0436) 212 06 16 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Taksiler, açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanırlar.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Muş belediyesinin otobüs sayıları çok az olduğu için, otogara ulaşım çok tercih edilmemektedir. Genelde halk şehir içi otobüslerle ulaşım tercih etmektedir. Öğrenci indirimi bulunmaktadır ve ücretler 1.50 liradan başlamaktadır.

Şehir merkezine ulaşmak istediğinizde, otogardan geçen otobüslere binebilirsiniz. Otobüslerde bilet ve para geçerlidir. Tüm Muş ilçelerine ve bazı köylere kolay ulaşım sağlanmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazılarının servis hizmeti vardır. Servis hizmeti alacağınız otobüs firmasıyla görüşerek, gitmek istediğiniz herhangi bir güzergaha servis olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Muş şehir içi ulaşımının en sık tercih edilen şekli olan minibüsler, her mahalle ve köye ulaşmaktadır. Minibüsle ulaşım için tercih edeceğiniz güzergaha merkezden her 10 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz.

En Popüler Muş Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Muş Hava Durumu

 • açık
  Sal
  açık
  15°C
 • açık
  Çar
  açık
  14°C
 • parçalı bulutlu
  Per
  parçalı bulutlu
  14°C
 • açık
  Cum
  açık
  14°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  14°C

Haritada Muş

Muş Hakkında

Nüfus
408.728
Plaka
49
Telefon Kodu
436