Muş Uçak Bileti

En Ucuz Muş Uçak Biletleri

Muş Hakkında

Muş Lalesi ve üzümüyle meşhur olan Muş, 1929’da Bitlis vilayetinden ayrılmıştır. Eskiden Muş nüfusunun çoğunluğu Ermenilerden oluşmaktaydı. Ancak günümüzde nüfusun çoğunluğu kürtlerden oluşmaktadır.

Her mevsim  en ucuz uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır.  Ekonomik açıdan oldukça geri kalmış olan şehirde nüfus 90 bin kadardır. Merkezde tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Muş Alparslan Üniversitesinin bölgenin kalkınmasında etkili olacağı planlanmaktadır ve Muş ili, bölgesel kalkınma projelerinin hedefinde olan iller arasındadır.

Şeker fabrikası meşhurdur ve en önemli sanayi tesisidir. Süt ürünleri, un, yem ve çivi fabrikası vardır. Ayrıca el dokuması olan halılar da ekonomiye iyi katkılar sağlamaktadır. Muşlu askerler için yazılan Yemen Türküsü, oldukça popüler bir türküdür. Özellikle bölgedeki Malazgirt, Alaeddin Bey Camisi ve türbesi dikkat çeken detaylar arasındadır.

Muş tarım ve hayvancılığın gelişmiş olduğu bir ildir ve bölgede beklenen yatırımların gerçekleşmemesi, nüfusunun büyük ölçüde azalmasına neden olmuştur. Üniversite, havalimanı ve teşviklerle kalkınması planlanan ve gelişmekte olan kentler arasına katılması beklenen bir ildir.


Muş Turistik Değerler

Muş kent merkezinde, çok sayıda eski esere rastlamak mümkün olmaktadır. Özellikle Yıldızlı Han, 1307 yılında yapılmış olan bir Selçuklu eseridir.

Muş için dönem dönem  en uygun uçak bileti bulunması mümkündür. Çünkü bölgede nüfus oldukça azdır ve havayoluyla ulaşım oldukça pahalıdır. Şehrin simgesi, Alaeddin Bey’dir ve birçok eser onun yaşadığı dönemlerden kalmıştır.

Muş ovaları ile oldukça dikkat çeker. Hayvancılık yapanlar, bu ovalarda hayvanlarını otlatırken, köy resimlerinden karelerin gerçeğini görebilirsiniz.

Yıllarca tartışmalara konu edilmiş olan Yemek Türküsü, Yemen’e giden askerlerin tamamının Muş ilinden seçilmesi nedeniyle, gidip de dönemeyenler için yazıldığı ortaya çıkmıştır. Osmanlı topraklarına 16. yüzyılda  katılan Muş, birçok tarihi savaşa da ev sahipliği yapmıştır.

Kültürel açıdan Kesik Baş Türbesi de oldukça dikkat çeken bir türbedir. Rivayete göre mezarda bulunan şahıs, savaşırken kafası kopmuş olsa da kafasını kolunun altına alıp savaşmaya devam etmiştir.

Ayrıca Alaeddin türbesi de oldukça önemli bir ziyaret alanıdır. Kültürel açıdan birçok tarihi kalıntı olmasına rağmen, yatırımların eksikliği nedeniyle bu bölgede çok fazla turist ziyareti gerçekleşmemektedir. 

Muş Havalimanı Hakkında

1992 yılında ulaşım aracı olarak kullanılmaya başlayan havayolu, İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’ya uçak seferleri düzenlenmektedir.

Havalimanın şehir merkezine uzaklığı 18 km’dir. Yıllık yolcu sayısı 315 bin yoğunluğundadır. İstanbul ve Ankara için her gün karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Bu nedenle yatırımların artmasıyla havalimanındaki uçuş güzergahları, yurt dışı uçuşları da artış gösterecek, bu da kentin ekonomisinin en iyi şekilde yükselmesine neden olacaktır.

Havalimanında 40 araçlık bir otopark bulunmaktadır. İç ve dış hatlar için ayrı bir alan yoktur ve tek bir terminal hizmet vermektedir.

Havalimanına en yakın oteller;
  • Muş Grand Otel,
  • Hotel Diyar Paris,

Muş Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Muş havalimanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Taksi, kiralık araçlar ve havalimanındaki uçak saatlerine göre değişen otobüs ve minibüs seçenekleri ile toplu ulaşım sağlanabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi hizmetinden yararlanmak için 0436 250 00 04 numaralı telefondan havalimanı taksi çağırabilirsiniz.


Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

HAVAŞ servisleriyle havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle uçak saatleri ile paralel olan servisleri, merkez ilçelerden öğrenebilirsiniz. 0436 250 00 11 HAVAŞ yer hizmetlerinden saatleri öğrenebilirsiniz.


Araç Kiralama ve Transfer

Muş havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanmak için 0436 250 00 04 numarasından 2014 dahilisini kullanarak kiralık araç talep edebilirsiniz.

En Uygun Muş Uçak Biletleri

Muş Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Anadolu Jet Bursa - Muş 892,39 TL
Anadolu Jet Ankara - Muş 998,39 TL
Pegasus İstanbul - Muş 1.124,53 TL
Türk Hava Yolları Adana - Muş 1.142,54 TL
Türk Hava Yolları Denizli - Muş 1.222,95 TL
Anadolu Jet Erzurum - Muş 1.305,01 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Muş 1.464,01 TL
Anadolu Jet Bodrum - Muş 1.693,75 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Muş 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Tokat - Muş 1.785,34 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Muş 1.787,02 TL
Türk Hava Yolları Elazığ - Muş 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Muş 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Rize - Muş 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Şırnak - Muş 1.788,96 TL

Muş Yönüne Uçan Havayolları