Bitlis Muş Otobüs Bileti

Bitlis - Muş Otobüs Seferleri

 • Vangölü Turizm
  BITLIS
  09:30
  MUŞ
  10:30
  100,00 TL
 • Muş Murat Turizm
  BITLIS
  10:50
  MUŞ
  11:50
  70,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  BITLIS
  13:30
  MUŞ
  15:00
  70,00 TL
 • Tokat Yıldızı Seyahat
  BITLIS
  16:30
  MUŞ
  17:30
  70,00 TL
 • Muş Yolu Turizm
  BITLIS
  08:40
  MUŞ
  09:40
  70,00 TL
 • Yeşil Muş Ovası
  BITLIS
  10:30
  MUŞ
  11:30
  50,00 TL
 • Van Kalesi Turizm
  BITLIS
  12:00
  MUŞ
  13:30
  100,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Bitlis - Muş Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van Turizm
Metro Turizm
Muş Murat Turizm
Tokat Yıldızı
Vanyolu Seyahat
Yeşil Muş Ovası

Bitlis - Muş Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Bitlis Muş arası genellikle 1 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Bitlis Muş arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van Turizm, Metro Turizm, Muş Murat Turizm, Tokat Yıldızı, Vanyolu Seyahat, Yeşil Muş Ovası firmalarıdır.
Bitlis Muş otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 100 TL kadardır.
En ucuz Bitlis Muş otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Bitlis Hakkında

Kaleleri ve İslam eserleri ile meşhur bir kent olan Bitlis, M.Ö. 6 binli yıllara uzanan bir tarihi olduğu düşünülen bir kenttir.

Kurtuluş Savaşı öncesi yıllarda Ermenilerin intikam timleri nedeniyle viran edilmiş olan bu kent, birçok kayıp vermiştir. 1916’da işgallerden kurtulan Bitlis, o zamandan beri gelişim gösterememiştir. Atatürk’ün bu bölgeye üniversite yapılmasını vasiyet etmesi, eğitim ve kültürel olarak gelişmesini istemesi sonuç vermemiştir.

Bölgede hala yoğun göç olayları yaşanmaktadır ve birçok açıdan ekonomisi de iyi bir yol izlememektedir. Ahlat müzesi en sık ziyaret edilen alanların başında gelmektedir. 1216 yılından kalma Islahiye Medresesi de hala sağlam bir şekilde durmaktadır.

Bitlis’te sayısız ibadethane vardır ve bunların her birini gezebilmek için birkaç gününüzü ayırmanız gerekmektedir. Nemrut Gölü, Müslüman mezarlığı ve daha nice tarihi kalıntısıyla Bitlis, önemli bir kenttir.

Muş Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Muş Muş otogarına ulaşım için taksi, servis ve minibüsler tercih edilmektedir. Yeni otobüs terminalinin yapımı gündemde olduğu için, halkın tercihiyle taşınacak olan otogara yeni bir yer arayışına girilmiştir.

Şu anki otogara ulaşım için, taksi ya da dolmuş tercih edilebilir. Bazı otobüs firmaları da servis hizmeti vermektedir. Otogarda ücretsiz açık otopark bulunmaktadır. Muş otobüs firmaları en uygun otobüs bileti fırsatları bulabileceğiniz yerel otobüs firmalarıdır ve bazılarının ilçelerde yazıhaneleri vardır.

Bu yazıhanelerden çift yönlü servis hizmeti alınabilmektedir ve her otobüs firması vermese de, bazılarında ücretsiz servis vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

24 saat hizmet veren taksiler, otogarda bulunmadığı için otogara çok yakın olan Bizim Taksiden hizmet alabilirsiniz. (0436) 212 06 16 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Taksiler, açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanırlar.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Muş belediyesinin otobüs sayıları çok az olduğu için, otogara ulaşım çok tercih edilmemektedir. Genelde halk şehir içi otobüslerle ulaşım tercih etmektedir. Öğrenci indirimi bulunmaktadır ve ücretler 1.50 liradan başlamaktadır.

Şehir merkezine ulaşmak istediğinizde, otogardan geçen otobüslere binebilirsiniz. Otobüslerde bilet ve para geçerlidir. Tüm Muş ilçelerine ve bazı köylere kolay ulaşım sağlanmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazılarının servis hizmeti vardır. Servis hizmeti alacağınız otobüs firmasıyla görüşerek, gitmek istediğiniz herhangi bir güzergaha servis olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Muş şehir içi ulaşımının en sık tercih edilen şekli olan minibüsler, her mahalle ve köye ulaşmaktadır. Minibüsle ulaşım için tercih edeceğiniz güzergaha merkezden her 10 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz.

En Popüler Bitlis - Muş Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Muş Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Cum
  parçalı az bulutlu
  -10°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  -8°C
 • hafif kar yağışlı
  Paz
  hafif kar yağışlı
  -4°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -1°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  -1°C

Haritada Muş

Muş Hakkında

Nüfus
408.728
Plaka
49
Telefon Kodu
436