Muş Bitlis Otobüs Bileti

Muş - Bitlis Otobüs Seferleri

Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Muş - Bitlis Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van Turizm
Has Muş Turizm
Metro Turizm
Muş Murat Turizm
Öz Erciş Seyahat
Vanyolu Seyahat
Yeşil Muş Ovası

Muş - Bitlis Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Muş Bitlis arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van Turizm, Has Muş Turizm, Metro Turizm, Muş Murat Turizm, Öz Erciş Seyahat, Vanyolu Seyahat, Yeşil Muş Ovası firmalarıdır.
En ucuz Muş Bitlis otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Muş Hakkında

Muş hakkında yazılan şarkılar, kentin etkileyici tarihi ve Murat köprüsü gibi tarihi kalıntıları yörenin bilinirliğini arttırmıştır. Doğu Anadolu’nun en güzel kentlerinden olan Muş, kültürel açıdan oldukça geride kalmıştır.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Anadolu kentlerinden olan Muş, Alparslan Üniversitesi sayesinde biraz hareketlenmiştir. Muş ve çevresindeki iller gibi karasal iklimin etkileri görülmektedir.

Kentte bulunan birkaç fabrika dışında pek fazla sanayisi gelişmemiştir. 22 belde ve 259 köyden oluşan Muş, yükseklik farklılıkları nedeniyle farklı iklimlerin görülmesine neden olmaktadır. Muş halkının çoğu köylerde ikamet etmektedir.

Muş Kalesi, Hasbet Kalesi, Murat Irmağı Köprüsü ile her zaman turistik açıdan da dikkat çeken bir yer olan Muş, tarih sahnesinde birçok olaya ev sahipliği yapmış, savaşlarda çok fazla şehit vermiştir. 
 

Bitlis Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bitlis

Bitlis otogarı şehir merkezi dışında yer almaktadır. Ulaşım konusunda fazla gelişmediği için sadece minibüs ve servislerle çevre ilçelere ulaşım sağlanabilmektedir. En uygun otobüs bileti için yakın illerdeki yerel otobüs firmalarından bilet temin ederek komşu illere seyahat edilebilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birkaç tanesinin çeşitli ilçelere servis hizmeti bulunmaktadır. Otobüs firmanızı arayarak servis saatleri ve güzergahlar hakkında net bir bilgi edinebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Otogarda minibüs hizmetinden yararlanarak birçok farklı köy ve ilçeye gidebilirsiniz. Bitlis şehir içi ulaşımı minibüslerle sağlanmaktadır ve otobüs yoktur.

En Popüler Muş - Bitlis Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bitlis Hava Durumu

 • açık
  Cum
  açık
  -12°C
 • kar yağışlı
  Cmt
  kar yağışlı
  -7°C
 • kar yağışlı
  Paz
  kar yağışlı
  -4°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -2°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -10°C

Haritada Bitlis

Bitlis Hakkında

Nüfus
340.449
Plaka
13
Telefon Kodu
434