Sakarya (Adapazarı) - Muş Otobüs Bileti

Sakarya (Adapazarı) - Muş Otobüs Seferleri

 • Vanyolu Seyahat
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  13:45
  MUŞ
  170 TL
 • Lider Muş Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  14:00
  MUŞ
  12:50
  200 TL
 • Muş Yolu Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  15:00
  MUŞ
  10:20
  200 TL
 • Best Van Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  15:30
  MUŞ
  10:50
  200 TL
 • Lider Muş Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  18:00
  MUŞ
  16:50
  200 TL
 • Metro Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  18:15
  MUŞ
  12:50
  210 TL
 • Vangölü Turizm
  SAKARYA (ADAPAZARI)
  19:00
  MUŞ
  200 TL

Sakarya (Adapazarı) - Muş Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Muş Yolu Turizm
Lider Muş Turizm
Best Van Turizm
Vangölü Turizm
Öz Erciş Seyahat
Metro Turizm

Sakarya Hakkında

Sakarya kenti, Marmara ve Karadeniz’in kesişimi olan bir bölgededir ve nüfusun çoğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlar. Birbirinden farklı kültürlerin buluşma noktası olan Sakarya, 1999 depreminden büyük hasar almış, sanayi alanında yeni yeni canlanmaya başlamıştır.

Hizmet sektöründe çalışan nüfus, çoğunlukla Karadenizlilerden oluşmaktadır. Birçok bilindik markanın bu kentte fabrikası vardır ve insanlara istihdam sağlanmaktadır. Ayrıca elektrik enerjisine katkıda bulunan santrallere de de sahip olan bir ilimizdir.

Tarih öncesi dönemler ve Roma, Bizans kültürüne ait eserlerin sergilendiği Sakarya müzesinde görülmeye değer ürünler sergilenmektedir. Meşhur ıslama köftesi, yöresel ürünlerin en popülerleri arasındadır.

Ayrıca çerkez tavuğu da oldukça sevilen lezzetler arasındadır. Karasu ve Kocaali ilçelerinde deniz turizmi gelişmiş ve yazlık evlerin bulunduğu alanlar yapılmıştır. Birçok mesire yeri ve Sapanca gölü yakınlarındaki piknik alanları dikkat çeken özellikleri arasındadır. 

Muş Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Muş Muş otogarına ulaşım için taksi, servis ve minibüsler tercih edilmektedir. Yeni otobüs terminalinin yapımı gündemde olduğu için, halkın tercihiyle taşınacak olan otogara yeni bir yer arayışına girilmiştir.

Şu anki otogara ulaşım için, taksi ya da dolmuş tercih edilebilir. Bazı otobüs firmaları da servis hizmeti vermektedir. Otogarda ücretsiz açık otopark bulunmaktadır. Muş otobüs firmaları en uygun otobüs bileti fırsatları bulabileceğiniz yerel otobüs firmalarıdır ve bazılarının ilçelerde yazıhaneleri vardır.

Bu yazıhanelerden çift yönlü servis hizmeti alınabilmektedir ve her otobüs firması vermese de, bazılarında ücretsiz servis vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

24 saat hizmet veren taksiler, otogarda bulunmadığı için otogara çok yakın olan Bizim Taksiden hizmet alabilirsiniz. (0436) 212 06 16 numarasından taksi çağırabilirsiniz. Taksiler, açılış ücreti ve km başına eklenen ücretlerle hesaplanırlar.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Muş belediyesinin otobüs sayıları çok az olduğu için, otogara ulaşım çok tercih edilmemektedir. Genelde halk şehir içi otobüslerle ulaşım tercih etmektedir. Öğrenci indirimi bulunmaktadır ve ücretler 1.50 liradan başlamaktadır.

Şehir merkezine ulaşmak istediğinizde, otogardan geçen otobüslere binebilirsiniz. Otobüslerde bilet ve para geçerlidir. Tüm Muş ilçelerine ve bazı köylere kolay ulaşım sağlanmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının bazılarının servis hizmeti vardır. Servis hizmeti alacağınız otobüs firmasıyla görüşerek, gitmek istediğiniz herhangi bir güzergaha servis olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  


Minibüslerle Ulaşım

Muş şehir içi ulaşımının en sık tercih edilen şekli olan minibüsler, her mahalle ve köye ulaşmaktadır. Minibüsle ulaşım için tercih edeceğiniz güzergaha merkezden her 10 dakikada bir minibüs bulabilirsiniz.

Muş Hava Durumu

 • açık
  Cmt
  açık
  -19°C
 • açık
  Paz
  açık
  -19°C
 • az bulutlu
  Pzt
  az bulutlu
  -16°C
 • açık
  Sal
  açık
  -15°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  -10°C

Haritada Muş

Muş Hakkında

Nüfus
0
Plaka
49
Telefon Kodu
436