Erzurum Otobüs Bileti

Erzurum Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Ağrı Ses Turizm
Ali Osman Ulusoy
Aras Seyahat
Asil Ardahan
Bayburt Turizm
Best Van Turizm
Bizim Iğdır Seyahat
Can Ardahan
Cesur Bingöl
Cizre Nuh İtimat
Dadaş Turizm

Erzurum Hakkında

Erzurum

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kentlerinden olan Erzurum, kış turizminin en popüler merkezlerinden biridir.

Sanayisi hava şartları nedeniyle gelişmemiş olan Erzurum’da, tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş bir ekonomi vardır. Atatürk Üniversitesinin 70 bin öğrenci nüfusu bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlar. Yaz aylarında öğrencilerin yokluğu bölgede ciddi bir boşluk yaratmaktadır.

İnşaat alanında imalat yapılan Erzurum, son yollarda Palandöken kış turizminin cazip olması nedeniyle turist çekmektedir. Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi, bölgenin en önemli turizm merkezleri arasındadır.

Erzurum’da genelde hizmet sektörü yaygındır ve gıda, inşaat imalatı yapılmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan bu kent, çok deprem gördüğü için birçok yapısı yıkılmış, şehir yeniden kurulmuştur.

Erzurum Otogar Hakkında

2013 yılında kurulan Erzurum otogarı, Erzurum merkeze uzak bir alanda ve şehrin dışında kurulmuştur.

Şehir içinde ulaşım için otobüs, minibüs, taksi ve otobüs firmalarının servisleri tercih edilebilmektedir. Erzurum otogarı, yolcuların tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Otogarda yer alan, mescit, restoran, kafe, hediyelik eşya dükkanı ve daha birçok farklı iş yeri bulunmaktadır. 29 peronu bulunan ve 8 bilet satış noktasında hizmet veren otogarda, hava yoluyla gelen yolcular için aktarma imkanı da bulunmaktadır.

Şehirlerarası seyahat için yakın iller tercih edildiğinden her zaman en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Detaylı bilgi için 0446 214 16 03 numaralı telefondan otogara ulaşabilirsiniz.  Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Esadaş,
 • Metro,
 • Dadaş Turizm,
 • Palandöken Turizm,
 • Has Bingöl,
 • Lider Adana,
 • Zaman Turizm

Erzurum Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Erzurum otogarı şehir merkezinden uzak olduğu için, taksi, otobüs ve minibüsle ulaşım sağlanmaktadır. En uygun otobüs bileti bulmak için yerel otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Erzurum’da ulaşım için çok alternatif vardır ve taksi ulaşımı oldukça pahalı olabileceğinden toplu taşıma araçları tercih edilebilir. Erzurum merkeze ulaşım için, otogarda otobüsten indiğinizde çığırtkanların merkeze yolcu taşımacılığı yapmak için seslendiğini duyarsınız.

Bazen dolmuşlara, bazen de taksilere birkaç yolcu bir olup merkeze ulaşım için taşınma imkanı vardır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan şehir merkezine ulaşım için 0442 318 01 03 numarasından transfer hizmetleri alabilir, taksi çağırabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan yarım saatte bir otobüsle şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Son sefer saat 22:00’de sona erdiğinden, otobüs firmalarının servislerinden de yararlanmanız mümkün olmaktadır.

Otobüsle şehir merkezine ulaşım için peronun diğer kısmında şehir içi ulaşım konusunda destek alabilirsiniz. Otobüsler merkeze gitmektedir ve merkezden istediğiniz ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Servisle şehir merkezine ulaşım için ihtiyacınız olan servis hizmetini otobüs firmanızdan alabilirsiniz. Servisle istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz ve merkezden diğer ilçe ve köylere ulaşabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Dolmuşlarla şehir merkezine, şehir merkezinden başka dolmuşlarla tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Popüler Erzurum Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Erzurum Hava Durumu

 • az bulutlu
  Cum
  az bulutlu
  14°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  11°C
 • açık
  Paz
  açık
  8°C
 • açık
  Pzt
  açık
  7°C
 • açık
  Sal
  açık
  10°C

Haritada Erzurum

Erzurum Hakkında

Nüfus
762.321
Plaka
25
Telefon Kodu
442