Erzurum Uçak Bileti Al

Erzurum Uçak Bileti Fiyatları

Erzurum Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Erzurum arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Şu an en uygun fiyatlı Erzurum uçak bileti fiyatı 1.061,41 TL kadardır.
Erzurum havalimanı Erzurum uçuşlarında kullanılır.

Erzurum Hakkında

Erzurum Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun en büyük üçüncü ili olan Erzurum, soğuk iklimi nedeniyle sanayileşmemiştir. M.Ö. 4000. Yüzyıla uzanan tarihi ile oldukça eski bir yerleşim alanıdır.

Gezi amaçlı olarak yakın illere ya da direkt olarak Erzincan’a gitmek isteyenler en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanabilmektedir. Kayak turizmi ile kış mevsiminde oldukça fazla tercih edilen bir bölge olan Erzurum, aynı zamanda 1919 Kurtuluş Savaşı kararlarının da alındığı bir şehirdir. Atatürk Üniversitesinin de etkisiyle ekonomik açıdan oldukça gelişmiş olan bu merkez, yaz aylarında ekonomik olarak durgunlaşmaktadır.

Gıda, sanayi, makine, petrol gibi alanlarda ekonomi gelişmiştir ve özellikle teşvikler kapsamında daha fazla yatırım yapılmaya başlanmıştır. Erzurum sert karasal iklim görülen bir şehirdir ve kış sıcaklıkları oldukça düşüktür. Bu nedenle kış turizmi, yerli halk ve turistler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kayak turizmi için Erciyes’in tercih edenler, daha ekonomik bir tatil yaşayabilmektedir.


Erzurum Turistik Değerler

Erzurum Palandöken  kayak merkezi, çift minareli medrese, tarihi bedestenler, kümbetler, camiler ve birbirinden farklı ürünler çağ kebabı, kadayıf burması gibi birçok meşhur lezzeti de vardır.

Palandöken dağının eteklerine kurulu olan Erzurum, birçok tarihi merkeze ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı döneminden kalma tarihi kalıntıları ve eserleri ile, Erzurum bölgesini gezmek isteyenler birkaç gün ayırarak, birbirinden büyüleyici eserleri görebilirler. Erzurum aynı zamanda kaplıcaları ile de oldukça meşhurdur.

Aynı zamanda Erzurum kalesinin 4 kapısından biri olan ve yeterince tanıtılmayan İstanbulkapı da, Atatürk’ün Erzurum’a gelirken giriş yaptığı kapıdır. Erzurum’a en uygun uçak bileti kampanyalarını takip ederek gelen birçok kişi kış turizmi için tercih etmektedir.

Ancak birbirinden değerli tarihi eserleri incelemeniz için de eşsiz bir kültür turu yapabileceğiniz merkezdir.

Erzurum Havalimanı Hakkında

İlk olarak 1960 yılında askeri hizmet vermek için açılan Erzurum havalimanı 1993 yılında seferlere başlamış ve 2005 yılında da yeni termal binasında hizmete girmiştir. 650 araçlık araç parkı bulunan havalimanında, İstanbul, Ankara, Antalya, Yenişehir ve İzmir havalimanlarına karşılıklı seferler düzenlenmektedir.


Erzurum uzak bir lokasyonda olduğu için, havayolu ile ulaşım tercih edilmektedir. Özellikle yatırımcılar ve öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilir. Öğrencilerin ekonomiyi canlandırdığı ve kış turizminin de büyük ölçüde dikkat çektiği Erzurum, özellikle kültür turlarını sevenler için önemli bir merkezdir.

Her gün düzenli olarak uçak seferleri yapılmaktadır ve ulaşım konusunda hava şartlarının engellemesi dışında sorun yaşanmamaktadır. Erzurum oldukça soğuk bir iklim kuşağında olduğu için, kış aylarında zaman zaman uçak seferleri iptal edilebilmektedir.

Havalimanına yakın oteller ;

  • Holiday Home Butik Otel,
  • Hotel kervansaray,
  • Hekimoğlu otel,
  • İpek otel,
  • Çağ Otel.
Erzurum otellerinde konakladığınızda çağ kebabı ve kadayıf dolması gibi yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Erzurum Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 18 km uzaklığında olan havalimanına ulaşım seçenekleri oldukça fazladır. Havalimanına ulaşmak isteyen kişiler, toplu taşıma, taksi ya da kiralık araç seçenekleri ile ulaşım sağlayabilirler. Şehirde trafik sorunu yoktur.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanında bir taksi işletmesi bulunmaktadır. Bu nedenle 0442 327 27 55 numaralı telefondan taksi taleplerinizi izletebilirsiniz.


Toplu Taşıma

Erzurum şehir merkezinden havalimanına, havalimanında da şehir merkezine ulaşım Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanmaktadır. Sefer saatleri için 0442 243 05 15 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.


Araç Kiralama

İç hatlar gelen yolcu bölümünde araç kiralayabileceğiniz rent a car ofisleri bulunmaktadır. İlerişim için Evis Rent a Car 0 532 283 07 79, Sude Oto Kiralama 0442 234 30 25.

En Uygun Erzurum Uçak Biletleri

Erzurum Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da
Pegasus İstanbul - Erzurum 1.061,41 TL
Pegasus İstanbul - Erzurum 1.165,52 TL
Türk Hava Yolları Ankara - Erzurum 1.362,78 TL
Pegasus İzmir - Erzurum 1.411,78 TL
Anadolu Jet Trabzon - Erzurum 1.533,4 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Erzurum 1.579,02 TL
Anadolu Jet Rize - Erzurum 1.590,76 TL
Türk Hava Yolları Dalaman - Erzurum 1.594,1 TL
Anadolu Jet Malatya - Erzurum 1.600,22 TL
Anadolu Jet Samsun - Erzurum 1.608,6 TL
Anadolu Jet Kahramanmaraş - Erzurum 1.673,42 TL
Anadolu Jet Diyarbakır - Erzurum 1.681,8 TL
Anadolu Jet Şırnak - Erzurum 1.747,62 TL
Türk Hava Yolları Konya - Erzurum 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Gaziantep - Erzurum 1.792,58 TL

Erzurum Yönüne Uçan Havayolları