Erzurum Otelleri, Popüler Oteller

1. Oda

Erzurum Otel Fiyatları

Erzurum Otel Rehberi

Erzurum, Doğu Anadolu bölgesinin en kalabalık 2. Şehridir. Anadolu tarihinde önemli bir yere sahip olan Erzurum doğal güzellikleri arasında yer alan akarsuları ve ovaları sayesinde genellikle tarım ve hayvancılık geçim kaynaklarıdır. Doğu Roma İmparatorluğu sınırları içerisinde kurulan Erzurum, bir zamanlar başta Sasaniler olmak üzere Kimmerler, İskitler, Medler, Bizanslılar, Persler, Urartular gibi birçok topluluğa ev sahipliği yapmıştır.

Erzurum Palandöken Dağı ile kış tatillerinin en çok tercih edilen tatil rotalarından. Siz de kış tatilinizi bu şehirde geçirmek isterseniz Erzurum otel kategorimizden bütçenize uygun olan oteli tercih edebilir, kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

erzurum otelleri
 

Erzurum Konaklama Seçenekleri

Erzurum’da tarihi yerleri rahatça görebilmek için şehir merkezine yakın konumda bulunan otelleri tercih etmelisiniz. Erzurum oteller kategorisini Bilet.com sayfasından öğrenebilirsiniz.
  • Lüks Oteller: Erzurum’da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bu otelleri genellikle şehir merkezinde veya yakılarında bulabilirsiniz. Şık ve modern ortamıyla rahat bir konaklama sağlar.
  • Orta Standartlı Oteller: Uygun fiyatlı rahat bir konaklama seçeneği sunan otellerdir. Şehirde çok sayıda bulunan bu otellerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.
  • Apart Oteller: Bütçenize uygun apart otelleri de tercih edebilirsiniz.

Erzurum’da Gezilecek Yerler

Kış turizmi ile bilinen Erzurum’a genellikle kış aylarında ilgi oldukça fazladır. Kışları uzun sürdüğünden dolayı kış aylarında çeşitli etkinlikler ve eğlencelerle doludur. Şehir karmaşasından uzaklaşıp keyifli bir kış tatili yapmak için en uygun şehirlerimizden biridir. Yaklaşık 3 günde gezinizi tamamlayabilirsiniz. Şimdi Erzurum’da gezilecek yerler hakkında birkaç öneri.
  • Palandöken: Erzurum denince akla gelen ilk yer Palandökendir. Bembeyaz görüntüsü ile kış tatili için gelenleri büyüler. Yılın büyük çoğunluğu bembeyaz karlar içindedir. Muhteşem pistleriyle harika bir kayak deneyimi sunmanızı sağlar.
  • Tortum Şelalesi: Şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Uzundere’de bulunur. Dünya’da ki en büyük şelalelerden biridir. İzleme merdivenlerinin kalp hatalarına ve nefes darlığı olanlara iyi geldiği söylenmektedir. Günümüzde su sporları için de kullanılır.
  • İspir Yedigöller: Ovit Dağlarının güney yamaçlarında bulunur. Volkanik gölleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. 11 gölden oluşan göle özel aracınızla gitmek mümkün değildir. Dağlarının yüksekliği 4 bin metreyi bulduğu zamanlar olmuştur. Genellikle dağcıların gözde mekanlarından biridir.
  • Yakutiye Medresesi: Erzurum’da mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılardan biridir. Büyüleyici taş yapısıyla dikkat çeker. 1310 yılında İlhanlı Hükümdarı Sultan Olcaytu zamanında Hoca Cemalettin Yakut tarafından yapılmıştır.
  • Tortum Gölü: Erzurum’a gidecek olanların mutlaka görmesi gereken bir doğa harikasıdır. Erzurum ile Artvin arasında şehir merkezine yaklaşık 1.5 saat uzaklıktadır. 50 metre derinliğinin olmasından dolayı en sevilen balık avlama merkezlerinden biridir. Sandal ve kanolarla da gezebilirsiniz. Birçok kuş türüne de ev sahipliği yapan bu göl kafa dinlemek için de oldukça uygun bir yerdir.
Daha Fazla Göster