Erzurum Van Otobüs Bileti

Erzurum - Van Otobüs Seferleri

 • Patnos İtimat
  ERZURUM
  07:02
  ERCIŞ
  11:32
  200,00 TL
 • Ercis Sema
  ERZURUM
  09:30
  VAN
  16:00
  250,00 TL
 • Metro Turizm
  ERZURUM
  00:30
  VAN
  07:30
  300,00 TL
 • Vangölü Turizm
  ERZURUM
  02:00
  VAN
  08:45
  300,00 TL
 • Vanyolu Seyahat
  ERZURUM
  03:30
  VAN
  10:00
  300,00 TL
 • Van Kalesi Turizm
  ERZURUM
  01:35
  VAN
  08:05
  300,00 TL
 • Özlem Van Turizm
  ERZURUM
  03:30
  VAN
  10:05
  250,00 TL
 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  ERZURUM
  05:10
  VAN
  12:55
  250,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Erzurum - Van Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Best Van Turizm
Ercis Sema
Metro Turizm
Vangölü Turizm

Erzurum Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük kentlerinden olan Erzurum, kış turizminin en popüler merkezlerinden biridir.

Sanayisi hava şartları nedeniyle gelişmemiş olan Erzurum’da, tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş bir ekonomi vardır. Atatürk Üniversitesinin 70 bin öğrenci nüfusu bölgenin ekonomisine ciddi katkı sağlar. Yaz aylarında öğrencilerin yokluğu bölgede ciddi bir boşluk yaratmaktadır.

İnşaat alanında imalat yapılan Erzurum, son yollarda Palandöken kış turizminin cazip olması nedeniyle turist çekmektedir. Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi, bölgenin en önemli turizm merkezleri arasındadır.

Erzurum’da genelde hizmet sektörü yaygındır ve gıda, inşaat imalatı yapılmaktadır. Köklü bir tarihe sahip olan bu kent, çok deprem gördüğü için birçok yapısı yıkılmış, şehir yeniden kurulmuştur.

Van Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Van Van otogarından şehir merkezine ulaşım hem kısa sürer, hem de her türlü araçla sağlanır. Taksi, otobüs, dolmuş ve özel servislerle kısa sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Ayrıca otogardan direkt olarak ilçelere de otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Pratik bir ulaşım ağına sahip olan Van, çok fazla sefer sayısı olmasa da, ihtiyaç duyulan saatler kısa sürede hizmet vermeye çalışan bir belediyecilik anlayışına sahiptir.

Yeni otogarın yapılmasının ardından ulaşım sorununun da çözüleceği bölgede, yarım saat aralıklarla toplu taşıma hizmeti verilmektedir. Akıllı kart ve akıllı durak sistemine geçen Van’da toplu ulaşım daha kolay bir hale getirilmeye çalışılmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak için ekonomik bir fiyatla 5 dakikada merkezde olabilirsiniz. Otogar taksi hizmeti için 0 535 336 05 56 numarasından taksi çağırabilirsiniz ve konforlu bir şekilde merkeze ulaşabilirsiniz.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Van kent kart sistemine geçmiştir ve 5 TL karşılığında alınan bu kartla otobüslere binilip ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir.

Otogardan şehir merkezine ulaşım için ; 112, 121, 131, 221, 352 ve 421 numaralı telefonlardan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Öğrenci 75 kuruş, tam bilet ise 1.5 lira olarak belirlenmiştir. Mor renkli bu otobüslerle istediğiniz güzergahlara ulaşım sağlayabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Bilet aldığınız firmanızın servis hizmeti varsa, sizi inişten önce bilgilendirecek ve yönlendirecektir. Servis saatlerinizi biletinizi alırken ve otobüsten inerken öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Köy ve mahallelere ulaşmak için kullanılan minibüsler, Van kentinde de sık sık kullanılmaktadır. En uygun otobüs bileti ücretleri olduğu için minibüsler ikinci olarak tercih edilir.

En Popüler Erzurum - Van Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Erzurum - Van Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Erzurum Van arası genellikle 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Erzurum Van arasında sefer yapan otobüs firmaları Best Van Turizm, Ercis Sema, Metro Turizm, Vangölü Turizm firmalarıdır.
Erzurum Van otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 200 TL kadardır.
En ucuz Erzurum Van otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Van Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cmt
  parçalı bulutlu
  6°C
 • parçalı bulutlu
  Paz
  parçalı bulutlu
  6°C
 • hafif yağmur
  Pzt
  hafif yağmur
  8°C
 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  6°C
 • parçalı az bulutlu
  Çar
  parçalı az bulutlu
  6°C

Haritada Van

Van Hakkında

Nüfus
1.096.397
Plaka
65
Telefon Kodu
432