İstanbul Berlin Uçak Bileti

İstanbul - Berlin Uçuşu

Min Fiyat 1.128 TL
En Uygun Fiyatlı Firma Pegasus
En Çok Uçuş Yapan Firma Pegasus
Berlin Yerel Saat 07:59
Yaklaşık Uçuş Süresi 2 saat 50 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 1730 KM

İstanbul - Berlin Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Ucuz İstanbul - Berlin Uçak Biletleri

İstanbul - Berlin Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının İstanbul - Berlin Uçak Bileti Fiyatları Uçak Bileti Sayfasında!
Pegasus İstanbul - Berlin 30 Haziran 2023 1.128 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 09 Temmuz 2023 1.138 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 13 Temmuz 2023 1.138 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 12 Temmuz 2023 1.138 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 10 Temmuz 2023 1.138 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 11 Temmuz 2023 1.138 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 05 Temmuz 2023 1.162 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 29 Mayıs 2023 1.177 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 21 Şubat 2023 1.251 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 12 Haziran 2023 1.459 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 23 Şubat 2023 1.468 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 19 Şubat 2023 1.469 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 27 Mart 2023 1.518 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 30 Mart 2023 1.518 TL
Pegasus İstanbul - Berlin 31 Mart 2023 1.518 TL

İstanbul - Berlin Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İstanbul - Berlin arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 50 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İstanbul - Berlin arası uçak bileti en düşük 1.128 TL fiyatına satılmaktadır.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
İstanbul - Berlin arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 1730 KM kadardır.
İstanbul ve Berlin arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
İstanbul - Berlin arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Pegasus, FreeBird Airlines, Türk Hava Yolları, Qatar Airways, British Airways, Lufthansa, Malaysia Airlines, Aegean Airlines, Air Serbia, Azerbaijan Airlines, Gulf Air, Air Baltic, LOT Polish Airlines firmalarıdır.
İstanbul - Berlin arasında Brandenburg, Schoenefeld, Tegel, Sabiha Gökçen, İstanbul havalimanları kullanılmaktadır.

İstanbul Hakkında

İstanbul, ülkemizin nüfus bakımından en yoğun şehri olan İstanbul’da ticaretin ve hayatın kalbi atmaktadır. Birçok firmanın finans bölümü ve yönetim merkezi bu şehirde yer alır. Tarihin her döneminde İmparatorluklara başkentlik yapmış ve her dönemde önemini korumuştur. Öne çıkan gezi bölgeleri arasında İstanbul Boğazı, Üsküdar, Çamlıca, Fener, Balat, Fatih, Eyüp, Karaköy, Ortaköy, Taksim, Beyoğlu, Sultanahmet, Eminönü yer alır. Bu ilçeler İstanbul’un en önemli gezi alanlarıdır.

İstanbul’un kültürel özellikleri saymak ile bitmez. Tavernalar, lokantalar, plajlar, çarşılar, müzeler, adalar, saraylar ve camiler kültürel açıdan oldukça zengin yerlerdir. Şehirde geleneksel olan Türk lokantaları oldukça fazladır. 1876 yılında faaliyete geçen Çiçek Pasajında oldukça fazla lokanta, meyhane ve bar bulunur. Bunların yanı sıra İstanbul’un vazgeçilmezi olan balık lokantalarında mutlaka balık ve balık ekmek yenilmelidir. Turistlerin özellik yoğun ilgi gösterdiği 2 adet çarşı vardır. Bunlar Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşısı’dır.


İstanbul Turistik Değerler

İstanbul, boğazı ve yalılarıyla ünlü bir şehirdir. Eski bir tarihi olan ve Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinin büyük öneme sahip olduğu şehir, 15 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en kalabalık şehridir.

İstanbul, oldukça kalabalık bir şehir olduğu için, trafik sorunu her zaman vardır. Üçüncü köprünün biraz da olsa hafiflettiği trafik, özellikle yoğun iş saatlerinde sıkıntı yaşatmaktadır. İstanbul’da boğaz kıyısında bulunan lokantalar, tarihi Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet gibi bölgeler, yerli ve yabancı turistler için oldukça cezbedicidir.

Gece hayatıyla da ünlü olan İstanbul’a, diğer şehirlerden ve yurtdışından çok fazla turist akını olmaktadır. Özellikle kış mevsiminde düzenlenen en ucuz uçak bileti kampanyaları ile, her zaman turistlerin ilk tercihleridir.

 
İstanbul’a Kimler Uçar?

Atatürk Havalimanı yerli ve yabancı turistlerin, öğrencilerin, iş adamlarının, sanatçıların kısacası herkesin uğrak alanıdır. Çünkü Türkiye’ye gelip, İstanbul’a uğramamak pek mümkün değildir. Birçok üniversite bulunan İstanbul’da yerli ve yabancı birçok öğrenci bulunmaktadır.

Berlin Hakkinda

İstanbul Berlin uçak bileti Berlin, bir eyalet olarak Almanya’nın başkentidir. Almanya’nın kuzey kısmında yer alan kent, Havel ve Spree isimlerindeki nehirler arasında kurulmuştur. Kenti doğru ve batı olarak ikiye bölen Utanç duvarı 1990 yılında yıkılmıştır. İkinci dünya savaşına giren ve çok ağır bir yenilgi alan ülke,  1990 yılında resmen birleşerek Federal bir cumhuriyet kurmuştur. Türkiye dışında Türklerin en kalabalık olduğu yer olan Berlin’ de 200 binden fazla türk olduğu bilinmektedir. Savaş sonrasında kendini çok çabuk bir şekilde toparlayan Almanya hızla gelişmiştir. Bu kentte kendi enerjisini üreten Almanya Federal Meclisi, etkileyici yapısı ile Brandenburg kapısı, tarihin izlerini taşıyan Berlin duvarı anıtı gibi yerlerin yanında gezilebilecek pek çok müze ve doğal mekânı ile şehir ziyaretçilerine hoş dakikalar sunmaktadır.

Berlin Hava Durumu

 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -2°C
 • açık
  Per
  açık
  -2°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  0°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  3°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  7°C

Haritada Berlin