Belize Uçak Bileti Satın Al

Belize Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

America/Belize

TRANSLATOR

Dil

İngilizce

Para birimi

Belize Dollar

Telefon kodu

501

Başkent

Belmopan

Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kalkış yeri ile Belize arasında uçak bileti almak için arama yaptığınızda, çıkan seferler listesinden en uygun olanı seçebilirsiniz.
Belize City Mnpl, Belmopan, Big Creek, Caye Caulker, Caye Chapel, Corozal, Dangriga, Independence, Manatee, Matthew Spain, Melinda, Orange Walk, P.S.W. Goldson Intl, Placencia, Punta Gorda, San Pedro, Santa Cruz, Sartaneja, Silver Creek havalimanı Belize uçuşlarında kullanılır.
Belize Uçak Bileti

Belize Hakkında

Bir yanında Orta Amerika ormanları diğer yanında Karayip denizi olan Belize küçük bir ülke olmasına rağmen maceracılar ve farklı kültürleri keşfetmek isteyenler için oldukça uygundur.

Ormanların İçinde

Ülkenin içinde pek çok (Belize standartlarında) ulusal doğal park ve vahşi doğa koruma alanları bulunmaktadır, bu parklarda ve koruma alanlarında kesici karınca türlerinden Belize’nin ulusal hayvan türü sayılan Baird tapirlerine ve çekingen jaguarlara kadar pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Kuş gözlemcileri dürbünleriyle nehir ve lagünlerin üzerinde ya da ormanların içinde uçan 570 farklı türü görebilirler.  Gezmeyi seven ziyaretçiler için yürüyüş parkurları mevcuttur ve bu parkurlarda uluyan maymunları, pekarileri, koatileri, pakaları ya da yeşil iguanaları görebilirler. Hatta ziyaretçilerin Belize’nin ulusal kuş türü olan Tukan’ı da görmeleri mümkündür. 

Mayaların Topraklarında

Belize dünyanın en gizemli medeniyetlerinden biri olan eski Mayalara ev sahipliği yapmış bir ülkedir. Cayo Bölgesi ve Toledo’nun Güneyinde Maya medeniyetinden (M.S. 250 – 1000) kaldığına inanılan arkeolojik alanları bulmak mümkündür, bu alanlarda devasa taş tapınaklar vardır ve bu tapınaklar ormanların içinden bile görülebilmektedir. Bu arkeolojik alanlarda oyma mezarları keşfedebilir, mezarların üzerindeki hiyeroglif yazıları inceleyebilir ya da Maya krallarının ritüeller yaptığı, yer altı tanrılarına adaklar verdikleri doğal mağaraları gezebilirsiniz. Ülke kültürünün tadını çıkartmak için köylerdeki misafir evlerinde kalabilir ve çikolata yapım sanatının inceliklerini öğrenebilirsiniz.   

Aksiyon & Macera

Blue Hole’da sualtı dalışı yapabilir, ormanın üzerinde çelik halatla ziplining yaparak manzaranın tadını çıkartabilir, şelalelerin üzerinden halatla kayarak inebilir ya da eski mağara sistemlerini gezebilirsiniz; yani kısacası Belize’de maceraya dair ne ararsanız bulabilirsiniz. Cayo Bölgesinde tüple dalabilir ya da nehir sistemleri üzerinde kano yapabilirsiniz, ayrıca ünlü Actun Tunichil Muknal mağarasında keşfe çıkabilirsiniz. Zip-lining Belize’nin Güneyinde ve Cayo bölgesinde yapılan oldukça önemli bir dış mekan türüdür ve bu sayede ormanın üzerindeki çelik halattan kayarak düzinelerce yeri üstten görebilirsiniz. Mayflower Bocawina Ulusal Parkı, Cockscomb Havzası Vahşi Doğa Koruma Alanı, Shipstern Doğal Rezervleri ve Rio Bravo’da ata binebilir ya da yürüyüşe çıkabilirsiniz.  

Belize’yi Neden Seviyorum

Yazar: Paul Harding
Tatilden döndüğünüzde gittiğiniz yerle ilgili güzel şeyler söylemek bir klişedir ama Belize için söyleyeceğim tüm güzel şeyler gerçek. New Hampshire ya da İsrail’den biraz daha küçük olan Belize Latin Amerika ya da Karayiplere çok da benzemiyor ama Belize’nin hem Latin Amerika hem de Karayip özellikleri gösterdiğini söylemek mümkün. Belize’nin sıcakkanlı insanlarını ve Belize, Creole, Mestizo, Garifuna, Maya ve diğer yabancı kültürlerin karışımından oluşan kültürünü sevdim. Bir gün resiflerde dalış yapıp ertesi gün ormanda yürüyüşe çıkabiliyorsunuz, bu çok hoşuma gitti. Belize gerçekten oldukça farklı uç noktaları yaşayan bir yer ama kesinlikle ziyaretçi dostu olduğunu söylemek mümkün.

Deniz Altı 

Belize bariyer resifleri Avustralya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci resifi olma özelliğine sahip ve resiflerde 100 farklı mercan ile 500 tropik balık türünü görmek mümkün, Belize dalgıçlar ve şnorkel kullanmayı sevenler için bir cennet diyebiliriz. Şeffaf denizlerde yüzmeyi seven şnorkelliler pek çok mercan türünü, balıkları ve kaplumbağaları görebilirler, daha derine dalmayı seven dalgıçlar ise su altı mağaralarını, duvarlarını ve ünlü Blue Hole’u görebilir.  
Buna ek olarak küçük adacıklardan oluşan Belize’de kano, rüzgar sörfü yapabilir, su bisikletine binebilir, yüzebilir, balık tutabilir, hamakta yatabilir ve kusursuz bir tropik tatil yaşayabilirsiniz.  
 

Belize Yönüne Uçan Havayolları