Sivas - Bursa Otobüs Bileti

Sivas - Bursa Otobüs Seferleri

 • Öz Doğu Kars
  SIVAS
  01:30
  BURSA
  13:50
  90 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  SIVAS
  18:30
  BURSA
  06:20
  130 TL
 • Esadaş
  SIVAS
  19:30
  BURSA
  07:50
  130 TL
 • Dadaş Turizm
  SIVAS
  19:30
  BURSA
  07:50
  120 TL
 • **Kars Kalesi
  SIVAS
  21:30
  BURSA
  17:50
  100 TL
 • Dadaş Turizm
  SIVAS
  21:30
  BURSA
  09:50
  120 TL
 • Yeni Barış Turizm
  SIVAS
  22:44
  BURSA
  11:04
  120 TL
 • Patnos İtimat
  SIVAS
  23:00
  BURSA
  140 TL
 • **Ağrı Ses Turizm
  SIVAS
  23:00
  BURSA
  11:20
  90 TL
 • Erzincan Başak Turizm
  SIVAS
  23:00
  BURSA
  12:20
  140 TL
 • Iğdırlı Turizm
  SIVAS
  23:30
  BURSA
  12:50
  140 TL

Sivas - Bursa Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Lüks Barış Turizm
Öz Doğu Kars
Huzur Turizm
Nur Ardahan Posof Seyahat
Can Barış Turizm
Metro Turizm
Öz Erciş Seyahat
Erzincan Başak Turizm
Esadaş
Iğdırlı Turizm
Patnos İtimat
Dadaş Turizm

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, zaman zaman cehaletin kötü izlerini hatırlatan bir kent olsa da, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Madımak Katliamı ve Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Bursa Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Şehir içi taşımacılıkta en önemli taşımacılık hizmetinin alınacağı Bukart ile en uygun otobüs bileti kullanılarak toplu taşımada seyahat edilir.

Otogardan birçok araçla farklı merkezlere ulaşım yapılması mümkün olmaktadır. Otobüs, taksi ve servis gibi ulaşım araçlarının kullanılabileceği otogarda, birçok farklı bölgeye otobüsle ulaşım mümkün olmaktadır.

BURULAŞ bünyesinde yer alan taşıma sistemleri, özellikle İstanbul Bursa arasında yer almaktadır. Helitaksi uygulaması ile İstanbul’a 25 dakikada ulaşmak mümkün olmaktadır. Bursa terminalinde, her zaman ulaşım için en iyi çözümleri yaratan belediye, taşıma hizmetleri konusunda başarılı uygulamalar yapmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için 0224 261 52 66 numaralı telefonlardan ulaşım sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksi ile istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiler açılış ücreti ve km başına ücretlendirilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bukart ile binebileceğiniz otobüsler için, terminaldeki büfelerden tek kullanımlık kartınızı alarak Ovaakça, BTSO Yeniceabat Kampı, Siteler, Atatürk Caddesi, Yıldırım, Nilüfer, Uludağ Ünv., Kestel, Gürsü, Beşevler, Teleferik, Çekirge, Emek, Bademli kavşağı gibi bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir.

Otogardan 24 saat otobüs seferleri düzenlenmektedir. Gece saatlerinde aralıklarla düzenlenen toplu taşıma seçenekleri ile istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir düzenlenen seferlerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bursa’da trafik sorunu olmadığı için her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursaray, Burtram, deniz uçağı, budo, otobüs gibi birçok farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Bursa’nın çeşitli illerine ücretsiz yolcu taşıma servisleri vardır. Bu servislerle ilgili bilgi edinmek için seyahat ettiğiniz otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

En Popüler Sivas - Bursa Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bursa Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  0°C
 • az bulutlu
  Çar
  az bulutlu
  -0°C
 • parçalı az bulutlu
  Per
  parçalı az bulutlu
  -0°C
 • açık
  Cum
  açık
  -4°C
 • açık
  Cmt
  açık
  -2°C

Haritada Bursa

Bursa Hakkında

Nüfus
0
Plaka
16
Telefon Kodu
224