Sivas Bursa Otobüs Bileti

Sivas - Bursa Otobüs Seferleri

 • Erzincan Başak Turizm
  SIVAS
  23:00
  BURSA
  12:30
  550,00 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  SIVAS
  19:00
  BURSA
  07:00
  550,00 TL
 • Patnos İtimat
  SIVAS
  23:15
  BURSA
  10:15
  550,00 TL
 • Sivas Huzur Turizm
  SIVAS
  10:30
  BURSA
  23:59
  550,00 TL
 • Yeni Erciş İtimat Seyahat
  SIVAS
  22:20
  BURSA
  10:05
  550,00 TL
 • Metro Turizm
  SIVAS
  23:15
  BURSA
  12:00
  550,00 TL
 • Bizim Iğdır Turizm
  SIVAS
  00:00
  BURSA
  12:30
  550,00 TL
 • Esadaş
  SIVAS
  19:30
  BURSA
  08:00
  550,00 TL
 • Ağrı Vip Turizm
  SIVAS
  23:00
  BURSA
  11:30
  550,00 TL
 • Mek Ağrı Dağı Turizm
  SIVAS
  23:00
  BURSA
  10:10
  549,00 TL
 • Aras Seyahat
  SIVAS
  23:30
  BURSA
  11:00
  550,00 TL
 • Kars Kalesi
  SIVAS
  01:30
  BURSA
  11:30
  550,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Sivas - Bursa Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Ses Turizm
Can Ardahan
Can Barış Turizm
Dadaş Turizm
Erzincan Başak Turizm
Esadaş
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
Kars Kalesi
Lüks Barış Turizm
Mek Ağrı Dağı Turizm
Metro Turizm

Sivas - Bursa Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Sivas Bursa arası genellikle 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Sivas Bursa arasında sefer yapan otobüs firmaları Ağrı Ses Turizm, Can Ardahan, Can Barış Turizm, Dadaş Turizm, Erzincan Başak Turizm, Esadaş, Huzur Turizm, Iğdırlı Turizm, Kars Kalesi, Lüks Barış Turizm, Mek Ağrı Dağı Turizm, Metro Turizm firmalarıdır.
Sivas Bursa otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 550 TL kadardır.
En ucuz Sivas Bursa otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Sivas Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı Sivas, tarihi açıdan oldukça önemlidir.

Dünyaca ün kazanmış olan Sivas Kangalı çiftlikleri kentin en önemli alanlarından biridir. Dünyanın en mükemmel genetiğine sahip olan bir ırk olan kangallar, Kangal ilçesinde yetiştirilmektedir.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen Sivas kentinde, buğday, arpa, çavdar ve ay çekirdeği en önemli tarım ürünleri arasındadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra arıcılık da yaygındır. Tarihi kalıntılar arasında Osmanlı ve Selçuklu eserleri yaygındır.

Gök Medrese, Sivas Kongresi Salonu, Atatürk Etnografya Müzesi, 12 Hayvanlı Takvim, Sivas odası gibi önemli alanlar turistik açıdan ilgi çekmektedir. Kurtuluş Savaşının bu önemli kararlarının alındığı kent, Kangallarla anılmaktadır.

Kültürel açıdan önemli olan ve mutfağın vazgeçilmezi olan hingel, kesme aşı, Sivas köftesi gibi yiyecekler her zaman bilinmektedir.

Kentteki üniversite sayesinde nüfusta dalgalanmalar görülse de, dışarıya göç vermeye devam eden bir kenttir. 
 

Bursa Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Bursa Şehir içi taşımacılıkta en önemli taşımacılık hizmetinin alınacağı Bukart ile en uygun otobüs bileti kullanılarak toplu taşımada seyahat edilir.

Otogardan birçok araçla farklı merkezlere ulaşım yapılması mümkün olmaktadır. Otobüs, taksi ve servis gibi ulaşım araçlarının kullanılabileceği otogarda, birçok farklı bölgeye otobüsle ulaşım mümkün olmaktadır.

BURULAŞ bünyesinde yer alan taşıma sistemleri, özellikle İstanbul Bursa arasında yer almaktadır. Helitaksi uygulaması ile İstanbul’a 25 dakikada ulaşmak mümkün olmaktadır. Bursa terminalinde, her zaman ulaşım için en iyi çözümleri yaratan belediye, taşıma hizmetleri konusunda başarılı uygulamalar yapmaktadır.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için 0224 261 52 66 numaralı telefonlardan ulaşım sağlayabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksi ile istediğiniz yere konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksiler açılış ücreti ve km başına ücretlendirilmektedir.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bukart ile binebileceğiniz otobüsler için, terminaldeki büfelerden tek kullanımlık kartınızı alarak Ovaakça, BTSO Yeniceabat Kampı, Siteler, Atatürk Caddesi, Yıldırım, Nilüfer, Uludağ Ünv., Kestel, Gürsü, Beşevler, Teleferik, Çekirge, Emek, Bademli kavşağı gibi bölgelere ulaşım sağlanabilmektedir.

Otogardan 24 saat otobüs seferleri düzenlenmektedir. Gece saatlerinde aralıklarla düzenlenen toplu taşıma seçenekleri ile istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olmaktadır. Yarım saatte bir düzenlenen seferlerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bursa’da trafik sorunu olmadığı için her yere kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursaray, Burtram, deniz uçağı, budo, otobüs gibi birçok farklı ulaşım seçeneği bulunmaktadır.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Bursa’nın çeşitli illerine ücretsiz yolcu taşıma servisleri vardır. Bu servislerle ilgili bilgi edinmek için seyahat ettiğiniz otobüs firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

En Popüler Sivas - Bursa Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Bursa Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  0°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  0°C
 • kar yağışlı
  Paz
  kar yağışlı
  -2°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  -1°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -5°C

Haritada Bursa

Bursa Hakkında

Nüfus
2.842.547
Plaka
16
Telefon Kodu
224