Kırşehir Otobüs Bileti

Popüler Kırşehir Otobüs Biletleri

Kırşehir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Anka
Adıyaman Anka Turizm
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Adiyaman Ünal
Ağrı Vip Turizm
Ak Turizm
Aksu Turizm
As Kahramanmaraş
Başkent Turizm
Best Van Turizm
Beydağı Turizm

Kırşehir Hakkında

Kırşehir otobüs bileti Kırşehir ilinde, Roma döneminde Hristiyanların putperestlerden kaçarak sığındığı yeraltı şehirleri bulunmaktadır. Turistik açıdan olduğu kadar dini açıdan da ilgi çeken bu mekanlar, oldukça gizemli ve etkileyicidir.

Mucur Yeraltı şehri, sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de en sık ziyaret ettiği mekanlar arasındadır. Cacabey Medresesi, Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Ahi Evran Camii ve Türbesi gibi mekanlar da dikkat çeken yerler arasındadır.

Ayran çorbası, içli saç böreği, höşmerim ve kuru patlıcan yemeği gibi farklı lezzetleri tadacağınız Kırşehir mutfağında, hamur işi ve et ürünlerinin ağırlıklı olduğu ürünler vardır. Nüfusun yüzde sekseni, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır.

Zerdali ve balbaşı pekmezi meşhur olan Kırşehir, oniks mermerleri ile de meşhurdur. Her zaman en uygun otobüs bileti kampanyası düzenlenmeyen bu kente, yerel otobüs firmaları ile ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. 
 

Kırşehir Otogar Hakkında

Kırşehir merkezde bulunan otogar, Bahçelievler bölgesinde Ankara yolu üzerindeki Meytaş Kavşağında yer almaktadır. 2015 yılında tamamlanan otogar, oldukça modern ve kullanışlı bir mekan olarak tasarlanmıştır.

Otogarda tuvalet, gazete bayii, mescit, lokanta, büfe, market, mağaza, kuaför ve banka ATM’si bulunmaktadır. Kırşehir otogarı, bir otogardan çok havalimanı mantığıyla tasarlanmıştır. Bu nedenle ulaşım, işlevsellik ve konum bakımından oldukça iyi durumdadır. 7500 metrekarelik bir alana kurulu olan otogar, yerel ve ulusal firmaların hizmet verdiği 12 peron ve 4 kapalı otobüs parkından oluşmaktadır.

Dönem dönem  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Otogardan inen yolcuların hiçbir bilgisi olmasa dahi, hemen ulaşım araçlarına ulaşabilme imkanları vardır.  Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Metro,
 • Asya tur,
 • Şanal Kırşehir,
 • Nevşehir seyahat,
 • Siirt Petrol,
 • Lider Elbistan,
 • Aksu Turizm,
 • Kent Turizm.

Kırşehir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüsünüzden indiğinizde otogarın önünde özel alanlarında bekleyen taksileri ve minibüsleri görürüsünüz. Şehir içi ulaşım oldukça kolay ve pratiktir.

Her bütçeye en uygun ulaşım şekillerini bulabileceğiniz ve kısa sürede gitmek istediğiniz ilçeye ya da şehir merkezine ulaşabileceğiniz 24 Aralık Caddesi üzerinde bulunan otogar, Kılıçözü Sanayi Sitesine yakındır.

Otogardan ulaşım için taksi, servis ve belediyenin toplu taşıma hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüsten indiğinizde hemen göreceğiniz otogar taksileri ile konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezin yakın olduğu için taksi ücreti de çok fazla olmayacaktır ve 10 – 15 TL gibi fiyatlarla kısa sürede şehir merkezine ulaşma imkanına kavuşacaksınız. Taksi ile diğer ilçelere gitmek için fiyat konusunda bilgi almanız sürprizlerle karşılaşmamak açısından iyi olacaktır.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kırşehir kentinde sanayi yönüne giden otobüslere binerek otogar durağında inebilirsiniz. Ayrıca karşı yönden yine şehir merkezine ulaşıp gitmek istediğiniz yöne giden minibüs ve otobüslerle aktarma yapabilirsiniz.

Otobüs sayısı az olan Kırşehir belediyesi, bu sayıyı arttırmak için çalışmalarına devam etmektedir. Otobüslerde bilet ve para geçerlidir. Otobüs saatleri ve güzergahları şehir merkezindeki hareket amirliğinden öğrenilebilmektedir.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Ulusal ve bazı yerel otobüs firmaları, şehir merkezinden otogara, otogardan da şehir merkezine ücretsiz servis hizmeti vermektedir. Bu hizmetler için otobüs firmanızın yazıhanesinden bilgi alabilir ve servis güzergahlarıyla saatlerini öğrenebilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Sabah 06:30’dan akşam 22:00’ye kadar minibüslerle şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Sanayi minibüsleri, otogarın önünden geçmektedir ve otogarda inip, karşı güzergahta şehir merkezi ya da sanayi yönüne devam edebilirsiniz.
Kırşehir Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
Kırşehir otobüs bileti almak için girdiğiniz bilgilerden sonra sistem tüm biletleri listeleyecektir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz Kırşehir otobüs biletini alabilirsiniz.
Almış olduğunuz Kırşehir otobüs biletini son 1 saat kalaya kadar açığa alarak, bilet tutarınız ile yeni bilet alabilirsiniz. Böylelikle değiştirmiş olursunuz. Yeni alacağınız bilet değiştirdiğiniz biletten daha ucuz ise, aradaki fark ister iade edilir, isterseniz açıkta kalarak bir sonraki biletinizin tutarından düşülebilir.
Evet alabilirsiniz. Hatta Kırşehir otobüs bileti almak istediğinizde, mobil uygulama kullanarak, web sitesinden daha hızlı bir şekilde Kırşehir biletine ulaşarak satın alım yapabilirsiniz.
Kırşehir seferi yapan otobüs firmaları başlıca Adıyaman Anka, Adıyaman Anka Turizm, Adıyaman Gülaras, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Adiyaman Ünal, Ağrı Vip Turizm, Ak Turizm, Aksu Turizm, As Kahramanmaraş, Başkent Turizm, Best Van Turizm, Beydağı Turizm firmalarıdır.
Kırşehir Hakkında
Nüfus
246.149
Plaka
40
Telefon Kodu
386
Kırşehir Hava Durumu
 • açık
  Çar
  açık
  17°C
 • açık
  Per
  açık
  17°C
 • açık
  Cum
  açık
  18°C
 • açık
  Cmt
  açık
  14°C
 • açık
  Paz
  açık
  13°C
Haritada Kırşehir
Kırşehir Araç Kiralama Konumları