Karabük Otobüs Bileti

Karabük Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Abana Bozkurt Seyahat
Adana Villa Turizm
Ali Osman Ulusoy
CSR Seyahat
Efe Tur
Efetur
Golden Turizm
Lüks Adana
Has Turizm Ltd.
Hatay CSR Turizm
Jet Turizm
Karabük Doguş

Karabük Hakkında

Karabük

Demir Çelik fabrikası denildiğinde akla gelen Karabük, Ovacık, Eskipazar, Yenice, Safranbolu ve Eflani  ilçelerinden oluşmaktadır.


Türkiye’nin en büyük demir çelik fabrikaları burada bulunmaktadır ve en büyük sanayi kuruluşu olan Kardemir de buradadır. Yüzde 68 oranında bir orman bolluğuna sahip olması ama buna karşın fabrikalar nedeniyle havasının kötü olması bilinir.

Tarihi Safranbolu evlerinin turistik olarak ön planda olması, bölgede çok sayıda höyük olmasına rağmen arkeolojik kazıların yapılmamış olması, kentin sadece doğal güzellikleri için ziyaret edilmesini ön plana çıkarmıştır.

Hadrianapolis antik kenti, Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Yörük Köyü, Eflani’nin doğal manzarası oldukça etkileyicidir ve doğa gezilerinden hoşlananlar için hem ekonomik hem de yakın bir bölgede yer almaktadır.

Bölgedeki en önemli alanlardan olan Eğriova Göleti de oldukça hoş bir görünüme sahiptir ve ulaşım konusunda çevreyi iyi bilen rehberlerle gidilebilir. 

Karabük Otogar Hakkında

1995 yılında il statüsünü kazanan Karabük, gelişmiş bir sanayiye sahip olduğu için otogarında yoğunluklar söz konusudur.


Yaz aylarında daha yetersiz kalan otogarın yenilenme konusu sürekli gündeme gelmiş ve 2012 yılında genişletilmiştir. Otogarda her mevsim yoğunluk vardır, çünkü Safranbolu evleri her mevsim ziyaretçi çekmektedir. Ergenekon Mahallesinde bulunan otogar, yerel ve
ulusal firmaları barındırmaktadır.

Türkiye’deki büyük şehirlere ve birçok farklı şehre en ucuz otobüs bileti bulmak mümkündür. Sadece yerli değil, yabancı turistlerin de ilgisini çeken bir kenttir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Safran Turizm,
 • Metro,
 • Ulusoy,
 • Efe Tur,
 • Güven Turizm,
 • Doğu Karadeniz,
 • Jet Turizm.
Her mevsim ulaşım konusunda yoğun bir kent olan Karabük, birçok çevre ilden gezi amacıyla gelen yerli turistlerin uğrak noktalarından biridir.

Karabük Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Karabük otogarından şehir merkezine ulaşım için çeşitli yollar vardır. Özellikle servisler, minibüs ve taksiler çevre ilçelere ulaşım için oldukça önemli bir yer edinmektedir. En uygun otobüs bileti kampanyalarında sık sık tercih edilen bu kent, her mevsim ayrı bir

güzelliğe sahiptir.

Şehir merkezi ve Safranbolu, Eflani gibi kentlere ulaşım sağlamak için, minibüsler çok sık tercih edilmektedir. Otobüs fiyatları da oldukça ekonomiktir ve merkezde bulunan otogara her yerden kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi (0370) 424 69 12 numarasından ulaşılabilir. Taksi ile ulaşımı tercih edenler, şoförle görüşerek gidecekleri güzergahla ilgili ne kadar bir miktar ödemeleri gerektiğini öğrenebilirler. Taksi ile ulaşım, birçok kente nazaran daha pahalıdır. Bu nedenle fiyat konusunu
danışarak karar vermeniz şarttır. 
 

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabah saat 06:30’dan itibaren başlayan otobüs seferleri, akşam 23:00’e kadar sürmektedir. İlçe ve köylere otobüsle ulaşım mümkün olmaktadır ve otogara da ulaşmak mümkün olmaktadır. Otogardan çıkınca köprüden karşı tarafa geçerek ya da otogarı dışındaki durakta bekleyerek minibüse binebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının servisleri özellikle Safranbolu gibi turistik açıdan merak uyandıran ilçelere ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Otobüs Karabük kentine geldiğinde, servis hizmeti bulunan firmalar yolcu bilgisi alarak, yolcuları servise yönlendirmektedir.


Minibüslerle Ulaşım

Otogardan çıktığınızda yolun her iki tarafından da minibüslerle gitmek istediğiniz yerlere ulaşabilirsiniz. Bir adet köprü bulunan otogar çıkışında, gidiş ve dönüş yönünden her 15 dakikada bir geçen minibüslere binebilirsiniz. Karabük minibüsleri ile her ilçe ve köye kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Son minibüs seferi saat 23:00’te sona ermektedir.

En Popüler Karabük Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Karabük Hava Durumu

 • parçalı az bulutlu
  Sal
  parçalı az bulutlu
  7°C
 • kapalı
  Çar
  kapalı
  7°C
 • az bulutlu
  Per
  az bulutlu
  8°C
 • kapalı
  Cum
  kapalı
  10°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  12°C

Haritada Karabük

Karabük Hakkında

Nüfus
236.978
Plaka
78
Telefon Kodu
370