Erzincan Amasya Otobüs Bileti

Erzincan - Amasya Otobüs Seferleri

 • Iğdırlı Turizm
  ERZINCAN
  15:30
  AMASYA
  22:05
  370,00 TL
 • Ağrı Vip Turizm
  ERZINCAN
  17:00
  AMASYA
  22:30
  300,00 TL
 • Mek Ağrı Dağı Turizm
  ERZINCAN
  18:00
  AMASYA
  23:15
  350,00 TL
 • Tokat Seyahat
  ERZINCAN
  16:15
  AMASYA
  22:45
  350,00 TL
 • Lüks Erzincan Seyahat
  ERZINCAN
  17:00
  AMASYA
  23:30
  250,00 TL
 • Aras Seyahat
  ERZINCAN
  22:15
  AMASYA
  03:30
  370,00 TL
 • Esadaş
  ERZINCAN
  14:45
  AMASYA
  20:15
  350,00 TL
 • Patnos İtimat
  ERZINCAN
  19:00
  AMASYA
  04:00
  450,00 TL
 • Vangölü Turizm
  ERZINCAN
  23:59
  GÜMÜŞHACIKÖY
  05:59
  300,00 TL
 • Öz Doğu Kars
  ERZINCAN
  19:00
  AMASYA
  00:30
  400,00 TL
 • Vanyolu Seyahat
  ERZINCAN
  20:00
  AMASYA
  01:30
  300,00 TL
 • Barış Turizm
  ERZINCAN
  17:00
  AMASYA
  23:00
  300,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Erzincan - Amasya Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Ağrı Kösedağı Turizm
Ağrı Ses Turizm
Bizim Iğdır Seyahat
Can Ardahan
Can Barış Turizm
Doğuş Iğdır Turizm
Ercis Sema
Erzincan Başak Turizm
Esadaş
Lider Ağrı Doğuş Turizm
Lider Doğu Anadolu Turizm
Lüks Erzincan

Erzincan - Amasya Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Erzincan Amasya arası genellikle 6 saat 35 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Erzincan Amasya arasında sefer yapan otobüs firmaları Ağrı Kösedağı Turizm, Ağrı Ses Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Can Ardahan, Can Barış Turizm, Doğuş Iğdır Turizm, Ercis Sema, Erzincan Başak Turizm, Esadaş, Lider Ağrı Doğuş Turizm, Lider Doğu Anadolu Turizm, Lüks Erzincan firmalarıdır.
Erzincan Amasya otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 370 TL kadardır.
En ucuz Erzincan Amasya otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Erzincan Hakkında

Buğday diyarı olan Erzincan, tarım ve hayvancılıkla geçinen bir kenttir. Kışın besin depolaması adeti olan bölgede, kuru meyveler, reçeller oldukça önemlidir.

Buğday kenti olduğu için yörenin mutfağında da hamur ürünleri bulunmaktadır. Su böreği, tatlılar ve keteler oldukça popülerdir. Bölgede büyük depremler olduğu için, birçok kez yeniden kurulmuştur.

Melik Gazi türbesiyle oldukça popüler olan Erzincan’da tarihi açıdan gezilebilecek kalıntılar arasında kiliseler, türbeler, önemli tarihi yapıtlar bulunmaktadır. Ayrıca kentin doğal güzelliklerini de ziyaret edebilirsiniz ve her mevsim gezebilirsiniz.

Erzincan Girlevik şelalesi, oldukça sevilen bir mekandır ve bu bölgede piknik alanları da bulunduğu için, keyifli aktiviteler yaşanabilmektedir.

Amasya Otogar Hakkında

Amasya Şehir merkezindeki Kiralı Mahallesinde bulunan Amasya otogarı, her mevsim durağan bir yolcu trafiği seyri izlemektedir. Samsun’a çok yakın olması, minibüs seferleri ve küçük otobüslerle sürekli araç bulunması dikkat çekmektedir.

23 bin dönümlük bir alana kurulan ve inşaat faaliyetleri hala devam eden Boğazköy otogarına taşınacak olan bu terminal, şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır. Amasya otogarına belediye otobüsleri, dolmuşlar, servis ve taksilerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otogarda hediyelik eşya dükkanı, tuvalet, gazete bayii, büfe bulunmaktadır. Amasya kentinden Samsun’a her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak mümkün olabilmektedir. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Mis Amasya Tur,
 • Metro,
 • Tokat Yıldızı,
 • Lüks Amasya İtimat,
 • Klas Net Seyahat.
Yerel ve ulusal firmaların farklı ilçelerde bulunan yazıhanelerinden otobüs bileti almak ve servis imkanı varsa yararlanmak mümkün olabilmektedir. 
 

Amasya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar şehir merkezine yakındır ve minibüs, belediye otobüsü, taksi ve servislerle ulaşım imkanı vardır. Özel araçları ile gelenler için 50 araçlık bir otoparkı bulunan otogardan, taksi hizmeti alabilirsiniz.

Yakın kentlere kısa sürede ulaşmak için sık sık yerel otobüs firmaları tarafından düzenlenen seferlerle en uygun otobüs bileti bulma imkanı vardır. Ulaşım konusunda
sorunsuz bir kent olan Amasya’da akşam 21:00 sonrası ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarını bulmak zordur. Ancak taksi ile 24 saat ulaşım mümkündür.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi çevirmek için otogarın içinden ya da yoldan taksi bulmak zor olabilir. Bu nedenle taksi durağından 0358 513 25 11 numarasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretlerinde gece tarifesi olmadığı için, açılış ücreti ve km başı eklenen ücretlerle kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye otobüsleri ile otogardan şehir merkezine çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır. Belediye otobüsü şoförlerinin çok eleştirildiği ve yaşlıların ücretsiz araca binmeleri konusunda anlayışsız davrandıkları şikayet edilmektedir.

Bu tür olumsuz durumlara karşın belediye otobüsleri en çok talep gören ulaşım araçları arasında yer almaktadır. Otobüsle şehir içi seyahat etmek için merkezde bulunan otobüs duraklarından Amasya’nın her yerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun ilçelere servis hizmeti vardır. Bu servis araçlarıyla gideceğiniz yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüslerle Ulaşım

Otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara minibüs seferleri bulunur. Merkeze gidip mahalle ve diğer ilçelere ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, köylere de minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Minibüs seferleri sabah 07:00 ve 22:00 arasında aktif olarak ilerlemektedir. Bu nedenle kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceğiniz seçenekleri tercih ederek, şehir merkezinden minibüs, otobüs ya da taksi ile güzergahınıza gidebilirsiniz.
 
 

En Popüler Erzincan - Amasya Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Amasya Hava Durumu

 • kapalı
  Cum
  kapalı
  2°C
 • kapalı
  Cmt
  kapalı
  1°C
 • kapalı
  Paz
  kapalı
  2°C
 • kar yağışlı
  Pzt
  kar yağışlı
  2°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -1°C

Haritada Amasya

Amasya Hakkında

Nüfus
322.167
Plaka
5
Telefon Kodu
358