Düzce Otobüs Bileti

Düzce Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Öz Sivas Seyahat
Has Turizm Ltd.
Kırşehir Şanal
Dadaş Turizm
Erbaa Seyahat
Lüks Gümüşhane
Vangölü Turizm
Star Diyarbakır
As Mersin Turizm
Iğdırlı Turizm
Kanberoğlu
Lüks Erzincan

Düzce Hakkında

Düzce’nin tarihi, Hititlere kadar uzanmaktadır. Bolu iline bağlı olan bu kent, 1999 depreminden sonra Süleyman Demirel’in onaylaması ile il olma özelliğini kazanmıştır.


Doğal güzellikleri ve doğa sporlarıyla oldukça popüler bir kent haline gelen Düzce, Akçakoca, Gölyaka, Gümüşova, Cumayeri, Kaynaşlı, Yığılca, Beyköy, Boğaziçi gibi bölgeler oldukça önemli turistik merkezler arasındadır.

Konuralp antik kenti ve kalıntıları, çeşitli zamanlara ait sikke ve eşyalar, yayla ve şelalelerle bu saklı cennet, deprem nedeniyle yerle bir olmuştur. Yeni yapılan binalarla daha sağlam ve modern bir görünüme sahip olan Düzce, 355 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Nemli bir iklimi olan Düzce ili, Marmara ve Karadeniz bölgesine yakınlığıyla kısa sürede ulaşım sağlanabilecek ve birkaç gün konaklayarak tadı çıkarılabilecek olan bir kenttir.

Düzce’de rafting çok tercih edilen bir spor dalıdır ve birbirinden farklı doğa aktiviteleri bölgenin en çok tercih edildiği turistik faaliyetleri arasındadır.

Düzce Otogar Hakkında

1999 depreminden sonra yaralarını sarmaya başlayan Düzce, eski otogarın taşınması nedeniyle biraz olsun rahat etmektedir. Eski otogarda sadece bir büfenin bulunması ve oldukça eski olması yolcuların birçok ihtiyaçlarını karşılayamamasına neden olmuştur.


Her zaman  en ucuz otobüs bileti bulmak ve yakın kentlere ulaşmak mümkün olabilmektedir. Ancak yeni otogar, çok da yoğun olmayan Düzce terminalinde her zaman bilet bulunmasını mümkün kılmamaktadır. Biletinizi seyahatten bir iki gün önce almanız uygun olacaktır. Hizmet veren otobüs firmalarından bazıları ;
 • Kamil Koç,
 • Metro,
 • Düzce Güven,
 • Varan,
 • Efe Tur,
 • Kanberoğlu,
 • Has Turizm.
Birçok otobüs güzergahından ulaşım için mola durağı olarak kullanılan Düzce otogarı, tuvalet, mescit, restoran, büfe ve PTT gibi merkezleri de içinde barındırıyor. Eski otogarın harap halinden sonra yeni otogar da en iyi şekilde düzenlendiği için yolcuların birçok farklı ihtiyacının da giderilmesi sağlanmıştır.

Düzce Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Ulaşım için genelde belediye otobüslerinin tercih edildiği Düzce otogarı Kiremit Ocağı Mahallesinde bulunmaktadır. En uygun otobüs bileti almak istediğinizde, her zaman daha nitelikli firmalardan bilet bulma imkanınız vardır. Çünkü Ankara yönüne giden birçok otobüs, bu bölgede aktarma yapmaktadır. Otobüs firmaların özel servis araçları, servis boş olduğu zaman soğuk havalarda farklı firma yolcularını da alabilmektedir.


Otogara kişisel araçlar ya da taksilerle ulaşmak için Google ya da Yandex haritaları kullanabilirsiniz. Kısa süre içinde ulaşabileceğiniz otogardan şehir merkezi 20 dakika kadar sürmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar taksi için 0538 693 46 67 numarasından araç çağırabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşım, masraflı bir ulaşım şeklidir ve bu nedenle yüksek ücretler ödeyerek ulaşım sorununu çözmek istemeyenler toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilmektedir.  


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Düzce otobüslerinde Kart81 ile ekonomik bir şekilde seyahat hizmeti gerçekleştirilmektedir. Belediye otobüslerine sabah 06:30 ve 23:20 saatleri arasında ulaşabilirsiniz ve çift yönlü seferlerle gideceğiniz güzergaha göre hareket edebilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Birkaç otobüs firmasının şehir merkezi ve ilçelere servis hizmeti bulunmaktadır. Servisler ücretsiz olduğu için her zaman yer bulmak ya da servis bulmak mümkün olmamaktadır. Servislerin büyük bir kısmı, şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlamaktadır.


Minibüslerle Ulaşım

Düzce’nin çeşitli yerlerine ulaşım minibüslerle sağlanmaktadır. Minibüslerle ulaşım ekonomik sayılmakla birlikte gidilecek olan güzergaha göre ücretler değişmektedir. Ulaşım araçlarının en sık tercih edilenleri otobüsler olduğu için, merkezden minibüslere aktarma yapılarak ulaşım tercih edilmektedir.

Düzce Hava Durumu

 • Açık
  Sal
  Açık
  -9°C
 • Açık
  Çar
  Açık
  -2°C
 • Kar yağışlı
  Per
  Kar yağışlı
  -2°C
 • Kar yağışlı
  Cum
  Kar yağışlı
  -4°C
 • Hafif kar yağışlı
  Cmt
  Hafif kar yağışlı
  -5°C

Haritada Düzce

DÜZCE Hakkında

Nüfus
360.388
Yüzölçümü
2.574 km²
Plaka
81
Telefon Kodu
380
Görüş Bildir

Görüşlerinizi Bildirin

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.