Tokat Uçak Bileti

En Ucuz Tokat Uçak Biletleri

Tokat Hakkında

Tokat

Karadeniz ve İç Anadolu’nun kesiştiği yer olan Tokat, Alevi ve Sünni müslümanların çoğunlukta yaşadığı bir şehirdir.


Meyve suyu, şeker ve salça fabrikalarıyla meşhur olan  Tokat, asma yaprağı dolmasıyla da ünlüdür. Şehir merkezinde yer alan ve Atatürk’ün milli mücadele yıllarında geçici olarak kullandığı Latifoğlu Konağı müze evi, oldukça önemlidir. Anadolu’da yapılan ilk medrese olan Yağıbasan Medresesi de Tokat şehriyle özdeşleşmiş olan yerler arasındadır. 

Büyük ve küçükbaş hayvancılık, tarım faaliyetleri oldukça önemlidir. Nüfusun sadece yüzde 5 gibi az bir kısmı endüstri alanında çalışmaktadır. Onun dışında arıcılık da oldukça popülerdir ve vişne, biber, kiraz, patates gibi ürünler de üretilmektedir.

Ulaşım için karayolu, havayolu ve demiryolu kullanılabilmektedir. Havalimanı birçok kişinin işini kolaylaştırmış ve ulaşım konusunda büyükşehirlere 1 saatte varış sağlanmıştır. En ucuz uçak bileti kampanyaları ile kış aylarında bölgeye ekonomik olarak gidilebilmektedir.

Tokat, Sezar’ın meşhur “Veni, vidi, vici” söylediği yerdir. Hatta bu durum, Türk Patent Enstitüsünün marka tescil belgesi ile bu durum kanıtlanmıştır.


Tokat Turistik Değerler

Tokat kalesi yerli ve yabancı turistlerin en önemli uğrak noktalarından biridir.  Bir turist en uygun uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, Tokat’a geldiğinde ilk olarak Tokat Kalesine gider.

Bunun yanında Niksar, Zile ve Turhal kaleleri de oldukça önemli uğrak noktalar arasındadır. Bunun dışında gezilecek olan yerler arasında,
  • Maşathöyük çivi yazıları,
  • Hıdırlık Köprüsü,
  • Komana Pontika Antik Kenti,
  • Tokat Müzesi.
Tokat mutfağında ise, Madımak, pekmezi kuşburnu, keşkek, gözleme gibi lezzetler de bulunduğundan farklı yiyecekler tadılabilir.

Reşadiye’nin meşhur kaplıcaları oldukça önemlidir. Selemen ve diğer yaylaları da oldukça keyiflidir. Tokat’a 34 km olan Akbelen Yaylası da oldukça gezilesi yerler arasındadır.

Zile kalesi, kentin tam ortasında bulunduğu için, her yerden görülebilmektedir. Roma imparatoru Sezar, Roma’dan Zile’yi almak için gelmiştir. Kanlı bir savaş sonucu Sezar o meşhur Geldim, Gördüm, Yendim sözünü söylemiştir ve kaledeki kitabeye de bu söz kazıtmıştır.

Yerli ve yabancı binlerce turist, bu kaleyi görmek ve kitabedeki yazıyı görebilmek için kilometrelerce yol aşmış ve tarih kokan bu kenti, ziyaret etmiştir. Özellikle Avrupalı turistler, bu kaleyi çok iyi bilmektedir.

Tokat Havalimanı Hakkında

Tokat havalimanı, uzun yıllar açılıp kapanmış ve birçok resmi yazışmalara konu olmuş bir havalimanıdır. Dönem dönem havalimanı ekonomik nedenlerden dolayı kapatılsa da, 1995 yılında resmen açılmıştır.


Ancak tasarruf tedbirleri neticesinde 2001 yılında yine kapanan havalimanı, 2006 yılından beri hizmet vermektedir. 2 adet VIP salonu olan ve 180 metrekarelik terminali bulunan havalimanında, 80 bin kişilik yolcu kapasitesi vardır. Haftanın  6 günü karşılıklı seferler düzenlenen havalimanında, Anadolu jet ve Bora jet ortak uçuşları gerçekleşmektedir.

Havalimanına en yakın oteller;

  • Çavuşoğlu Tower Hotel,
  • Önder Otel,
  • Grand Alin Otel,
  • Niksar Nuri Park,
  • Sivas Termal Yaşam Merkezi

Tokat Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı şehir merkezine 20 km, Turhal ilçesine de 25 km uzaklığındadır. Tokat, Turhal bölgesi için karşılıklı minibüs seferleri yapılmaktadır.  

 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde uçak geliş gidiş saatlerine uygun olarak taksiler beklemektedir. Taksi ücretleri pazarlıkla belirlenebildiği gibi, taksimetreye göre de düzenlenir.


Servis ile Ulaşım

Havaş servisi ile ulaşabileceğiniz birçok alanda uçak saatlerine göre çeşitli güzergahlardan ulaşım sağlayabilirsiniz.


Araç Kiralama

Havalimanından araç kiralama hizmeti olmadığı için, merkezden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 0356 212 28 44 numaralı telefondan uçak saatine göre araç kiralama taleplerinizi iletebilirsiniz.

En Uygun Tokat Uçak Biletleri

Tokat Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları İstanbul - Tokat 1.104,39 TL
Anadolu Jet İstanbul - Tokat 1.221 TL
Türk Hava Yolları Zonguldak - Tokat 1.333,35 TL
Türk Hava Yolları Erzincan - Tokat 1.504,89 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Tokat 1.508,51 TL
Anadolu Jet Bodrum - Tokat 1.519,92 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Tokat 1.545,16 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Tokat 1.548,78 TL
Anadolu Jet Gaziantep - Tokat 1.548,81 TL
Anadolu Jet Ankara - Tokat 1.553,83 TL
Anadolu Jet Nevşehir - Tokat 1.735,98 TL
Anadolu Jet Siirt - Tokat 1.760,99 TL
Türk Hava Yolları Mardin - Tokat 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Şanlıurfa - Tokat 1.788,96 TL
Türk Hava Yolları Kahramanmaraş - Tokat 1.788,96 TL

Tokat Yönüne Uçan Havayolları