Amasya Tokat Otobüs Bileti

Amasya - Tokat Otobüs Seferleri

 • Tokat Yıldızı Seyahat
  AMASYA
  01:45
  TOKAT
  03:45
  120,00 TL
 • Tokat Seyahat
  AMASYA
  12:15
  TOKAT
  14:30
  120,00 TL
 • Özlem Cizre Nuh
  AMASYA
  15:15
  TOKAT
  17:15
  120,00 TL
 • As Adana Seyahat
  AMASYA
  16:45
  TOKAT
  19:00
  130,00 TL
 • Kanberoğlu Turizm
  AMASYA
  20:00
  TOKAT
  21:30
  120,00 TL
 • Adiyaman Ünal
  AMASYA
  21:30
  TOKAT
  23:00
  120,00 TL
 • Topçam Turizm
  AMASYA
  07:55
  TOKAT
  09:55
  120,00 TL
 • Vangölü Turizm
  AMASYA
  14:00
  TOKAT
  15:45
  100,00 TL
 • Öz Sivas Seyahat
  AMASYA
  16:30
  TOKAT
  18:30
  120,00 TL
 • Mis Amasya Tur
  AMASYA
  17:00
  TOKAT
  19:00
  100,00 TL
 • Öz Gülaras Turizm
  AMASYA
  21:15
  TOKAT
  23:15
  120,00 TL
 • Tokat Almus Turizm
  MERZIFON
  04:40
  TOKAT
  07:05
  200,00 TL
Tümünü Göster

Dönüş için otobüs bilet aldınız mı ?

Amasya - Tokat Seferi Yapan Otobüs Firmaları

Adıyaman Öz Gülaras Turizm
Ede Turizm
Lider Anatolia Turizm
Metro Turizm
Mis Amasya
Mis Amasya Tur
Özlem Cizre Nuh
Tokat Seyahat
Tokat Yıldızı
Yeni Mardin Seyahat

Amasya - Tokat Seferi SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Amasya Tokat arası genellikle 2 saat 0 dakika sürmektedir. Ancak bu süre molalar ve benzeri etkenlerden ufak değişiklikler gösterebilir.
Amasya Tokat arasında sefer yapan otobüs firmaları Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Ede Turizm, Lider Anatolia Turizm, Metro Turizm, Mis Amasya, Mis Amasya Tur, Özlem Cizre Nuh, Tokat Seyahat, Tokat Yıldızı, Yeni Mardin Seyahat firmalarıdır.
Amasya Tokat otobüs bileti fiyatları arasında en ucuz fiyat 120 TL kadardır.
En ucuz Amasya Tokat otobüs bileti almak için, otobüs sayfamızdan güzergâh seçimi yapılmalıdır. Seçim yapıldıktan sonra tüm firmalar ve sefer saatleri listelenecektir. Bu listeden en ucuz otobüs biletini alabilirsiniz.

Amasya Hakkında

Karadeniz kentlerinden olan Amasya, Karadeniz’in Venedik’i olarak bilinir. Dünyanın ilk Coğrafyacısı olan Coğrafyanın mucidi Amaseia tarafından bölgeye bu isim verilmiştir.

Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ve Türklerin uzun yıllardır hakimiyetinde olan Amasya, milattan önce 5500 yıllarına uzanan köklü bir tarihe sahiptir. Amazonların vatanı olarak bilinir ve ünlü coğrafyacı da Amaseia yani amazonların kraliçesi adını verdiği bu kenti bu isimle betimlemiştir.

Türklerin yerleşik hayata geçtikleri ilk yer olan Amasya, şehzadelerin de eğitim için tercih edilmiştir. Erken Tunç devrinden kalan Amasya kalesi, birçok uygarlık tarafından kullanılmıştır. Klasik Türk evlerinin birbirleri ile bitişik nizamda olduğu Yeşilırmak üzerinde kalın sur duvarlarına yapılması bu kente ayrı bir güzellik katmıştır.

Elmasıyla meşhur olan Amasya, klasik Karadeniz yemekleri, keşkek, baklalı dolma ve çılbır çorbasıyla meşhurdur. 

Tokat Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat Tokat otogarından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Çünkü merkezde bulunan otogar, her zaman toplu ulaşım araçlarının bulunduğu bir alandadır.

Otogardan ücretsiz servislerle ulaşım için (0356)  213 36 62 numarasından otogarı arayarak, otobüs firmanızın yazıhanesini bağlamasını isteyebilirsiniz ve güzergahları öğrenebilirsiniz. Tokat otogarında yoğun bir trafik yoktur. Ancak yoğun dönemlerde otogardan giriş ve çıkış yapan otobüsler, şehir trafiğini etkilemektedir. Bu nedenle yaz aylarında biraz fazla etkilenen otogarda yoğun bir trafik olabilir. Yerel firmalardan en uygun otobüs bileti temin edebilirsiniz.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile seyahat etmek isterseniz şoförle güzergahı görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. (0356) 212 00 28 numarasından ulaşabileceğiniz duraktan taksi çağırabilirsiniz. Taksimetre açılış ücretleri ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan taksilerde gece tarifesi yoktur.


Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat belediyesinin otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Tokat ilçeleri ve köylerine düzenli olarak otobüs seferleri bulunmaktadır. Bu seferler sabah 06:30 itibariyle başlayıp akşam 22:00’ye kadar devam etmektedir. Zile, Almus, Yeşilyurt, Turhal, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Reşadiye ve Sulusaray’ın ilçe ve köylerine otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Tokkart ile binilen otobüsler, belirli saatlerde kalkıp sona ermektedir. Otobüs seferleri hakkında bilgi almak için tokathalkotobusleri.com sitesinden bilgi alabilirsiniz.


Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Tokat merkez ilçesi dışındaki ilçeler ve köylere otobüs firmalarının servis hizmetleri vardır. Servisle ulaşım için gerekli olan bilgilere otobüs bileti aldığınız firmayı arayarak ulaşabilirsiniz.


Minibüslerle Ulaşım

Şehir içi ulaşım için minibüsler çok fazla tercih edilmektedir. Her yere minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz ve çok sık sefer yapan minibüsleri her güzergahta 15 dakikada bir bulabilirsiniz.

Zile, Almus, Yeşilyurt, Turhal, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Reşadiye ve Sulusaray’a minibüs seferleri düzenlenmektedir. Tokat’ta ulaşım oldukça ekonomiktir ve minibüs, taksi ya da halk otobüsleri ile istediğiniz yere trafiğe takılmadan varabilirsiniz.

En Popüler Amasya - Tokat Otobüs Seferleri Bilet Fiyatları

Tokat Hava Durumu

 • hafif kar yağışlı
  Pzt
  hafif kar yağışlı
  0°C
 • hafif kar yağışlı
  Sal
  hafif kar yağışlı
  -1°C
 • kar yağışlı
  Çar
  kar yağışlı
  -4°C
 • hafif kar yağışlı
  Per
  hafif kar yağışlı
  -4°C
 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  -2°C

Haritada Tokat

Tokat Hakkında

Nüfus
593.990
Plaka
60
Telefon Kodu
356