Slovakya Uçak Bileti

Slovakya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Europe/Bratislava

TRANSLATOR

Dil

Slovakça

Para birimi

Euro

Telefon kodu

421

Başkent

Bratislava

Slovakya

Slovakya Hakkında

Çekoslavakya’nın dağılmasından sonra zorluklarla geçen 20 yılın ardından Avrupa’nın en çok kulesi olan ülkesi Slovakya, Kıta’nın en yoğun ormanlarının kapladığı, bundan dolayı ilginç kaleleri ve dik dağlarının muhteşem yürüyüşlere ev sahipliği yaptığı, engellenmemiş yabani hayatın kale burcu olarak kalmaktadır. Biranın ve şarabın tadını çıkaran ülke, geleneksel iç ve dik kesimlerinde büyüleyici bir folklora beşiklik yapmaktadır.

Slovakya’nın küçük yüz ölçümü muhtemelen onun en büyük cazibesidir. Bir gün ağaçlı çağlayanlarla dolu 2500 metreden yüksek geçitlerden geçebilirsiniz. Zarif başkent Bratislava, garip müzelerle dolu ve kalın ormanlarla çevrilidir. Tavşan dolu eski kasabasıyla, kişi başına düşen cafe sayısıyla dünya birinciliği kazanabilir.

Doğusuna uğramadan sakın ülkeyi terk etmeyin. İlk çağlardan kalan Levoča veya Bardejov gibi yerleşim yerlerindeki kale-kuleleri ve tepeleri birbirine bağlayan yürüyüş yollarını görmelisiniz. Erik konyağına benzer ucuz içki olan slivovica’yı bırakın ve bizim için bir tost alın. Şerefe!

Slovakya Yönüne Uçan Havayolları