Saraybosna - Belgrad Uçak Bileti

Saraybosna - Belgrad Uçuş Bilgileri

Min Fiyat Bilinmiyor
En Uygun Fiyatlı Firma Bilinmiyor
En Çok Uçuş Yapan Firma Bilinmiyor
Belgrad Yerel Saat 09:34
Yaklaşık Uçuş Süresi 40 dakika
Yaklaşık Uçuş Mesafesi 190 KM

Saraybosna - Belgrad Tahmini Uçak Bileti Fiyatları

Aylık Tahmini Fiyat

Hızlı Erişim

Saraybosna - Belgrad Arasında Uçuş Seferi Olan Havayolları

En Popüler Belgrad Uçak Biletleri

PC Pegasus 03 Temmuz 2023
Saraybosna Adana 3.535 TL
Satın Al
PC Pegasus 03 Temmuz 2023
Saraybosna Ankara 3.378 TL
Satın Al
PC Pegasus 28 Haziran 2023
Saraybosna Antalya 3.925 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 11 Haziran 2023
Saraybosna Elazığ 3.587 TL
Satın Al
PC Pegasus 24 Haziran 2023
Saraybosna Gaziantep 4.766 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 11 Haziran 2023
Saraybosna Hatay 6.498 TL
Satın Al
PC Pegasus 21 Haziran 2023
Saraybosna İstanbul 2.002 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Mayıs 2024
Saraybosna İzmir 3.484 TL
Satın Al
JU Air Serbia 01 Ağustos 2023
Saraybosna Podgorica 3.771 TL
Satın Al
EW Eurowings 21 Haziran 2023
Saraybosna Roma 4.013 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 25 Haziran 2023
Saraybosna Şanlıurfa 8.215 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 01 Ağustos 2023
Adana Belgrad 2.863 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 22 Haziran 2023
Alanya Belgrad 4.641 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 10 Temmuz 2023
Ankara Belgrad 3.602 TL
Satın Al
TK Türk Hava Yolları 13 Ekim 2023
Antalya Belgrad 3.002 TL
Satın Al
PC Pegasus 15 Haziran 2023
Bakü Belgrad 5.756 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 01 Temmuz 2023
Bişkek Belgrad 11.948 TL
Satın Al
PC Pegasus 16 Haziran 2023
Bodrum Belgrad 10.614 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 19 Temmuz 2023
Dalaman Belgrad 8.456 TL
Satın Al
PC Pegasus 01 Eylül 2023
Diyarbakır Belgrad 11.356 TL
Satın Al
KL KLM Royal Dutch Airlines 28 Haziran 2023
Dublin Belgrad 6.801 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 18 Haziran 2023
Erzincan Belgrad 15.611 TL
Satın Al
TK Turkish Airlines 12 Haziran 2023
Hatay Belgrad 4.159 TL
Satın Al

Saraybosna Hakkında

Saraybosna Bosna Hersek’in başkentidir. Eski adı Vrhbosna’dır. Saraybosna ismine Osmanlı hakimiyetinde olduğu dönem kavuşmuştur. 550.000 kişilik nüfusu ile Bosna Hersek’in en kalabalık ve en büyük şehri konumundadır. Saraybosna hem Bosna Hersek hem de Balkanlar için siyaset, ekonomi, moda, eğlence, sosyal yaşam ve kültürel alanlarda önemli bir şehirdir. Saraybosna tarihi boyunca dini ve kültürel bakımdan çeşitli uygarlıkları barındırmış ve bunun neticesinde de etnik kökeni güçlü bir şehir haline gelmiştir. Aynı yerde hem cami hem kilise hem sinagog bulundurabilmektedir. Bu kültür çeşitliliği nedeniyle “Avrupa’nın Kudüs’ü” ya da “Balkanların Kudüs’ü” ismiyle anılmaktadır. Birçok özelliğiyle dikkat çeken Saraybosna 2019 yılında UNESCO tarafından Yaratıcı Şehir olarak seçilmiştir. Buna ek olarak dünyanın Film Şehirleri listesinde yer almaktadır. Saraybosna tarih boyunca Osmanlı imparatorluğu, Avusturya Macaristan İmparatorluğu, Sırp Hırvat Sloven Krallığı, Yugoslavya Krallığı etkisi altında yönetilmiştir. Ancak 1992 yılında Bosna savaşının oluşturduğu acılara ve yıkımlara rağmen tam bağımsızlığına kavuşmuştur. Türkiye’den Saraybosna’ya planlayacağınız uçuşunuzu bilet.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye-Saraybosna arasında direkt olarak Saraybosna uçak seferleri mevcuttur. Siz de hemen şimdi bu seferde yerinizi alın.

SARAYBOSNA’DA GEZİLECEK YERLER

Balkanlar’da yer alan Saraybosna bölgesinin gezmesi en keyif veren şehirlerinden birisidir. Etnik çeşitliliği, tarihi yaraları ve izleri, turistik ilgi çekiciliği ile görmeye değer birçok yeri mevcuttur. Gerçekleştireceğiniz geziniz için gezi listenizi birlikte hazırlayalım.
 • Baş çarşı: Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu varlığında yaşayan Saraybosna’da Osmanlı’nın birçok izine rastlanmaktadır. Baş çarşı da bu izlerden birisidir. Anadolu kültüründen izler barındırmaktadır. İçerisinde çeşmeler, medreseler, camiler bulunmaktadır. Bu çarşı Beylerbeyi Gazi Hüsrev Bey tarafından yaptırılmıştır.
 • Latin Köprüsü: Bu köprü tüm dünyayı etkileyen I. Dünya Savaşı’nın başlamasını tetiklediği söylenen olay olan Avusturya Macaristan prensi Franz Ferdinand’ın öldürüldüğü köprüdür.
 • Milli kütüphane
 • Umut Tüneli: Bosna Savaşı sırasında Bosnalıların kendi imkanları ile kazdıkları acı dolu zamanların en büyük şahidi olan bir tüneldir. Toplamda 950 metre uzunluğundadır. Yaklaşık 20 metre kadarı müzeye çevrilmiş ve ziyarete açılmıştır.
 • Saraybosna Katedrali
 • Yellow Bastion: Bir diğer adıyla Sarı Kale olarak bilinmektedir. Saraybosna manzarasını seyretmek için enfek bir yerdir.
 • Ferhadiye Caddesi
 • Sonsuz ateş: Ferhadiye Caddesinde yer alan bu anıt Saraybosna’nın II. Dünya Savaşından kurtulmasını simgelemektedir.
 • Hünkar Camii
 • İnat Evi
 • Gallery 11/07/95
 • Alifakovac Müslüman Mezarlığı
 • Bosna Hersek Ulusal müzesi
 • War Childhood Müzesi

SARAYBOSNA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

En uygun fiyatlı Saraybosna uçak bileti ile geçmişi size yaşatacak hissettirecek Saraybosna’yı ziyaret etmek için planınızı yapmaya başlayabilirsiniz.  Ekonomik anlamda sizi yormayacak Saraybosna uçak bileti fiyatları için bilet.com üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Saraybosna, hukuki olarak Sırp Cumhuriyetinin; resmi olarak Bosna-Hersek’in başkenti olmaktadır. Miljacka nehrinin çevresinde kurulan şehir, dinar Alpleri ile çevrilidir. Şehir içerisinde farklı dine mensup bireyler yaşamakta; Museviler, Ortodokslar, Katolikler ve Müslümanlar şehrin etnik yapısını oluşturmaktadır. Tarih boyunca çok önemli olayların merkezi olan şehir ekonomik ve kültürel anlamda bu savaşlar sonrasında kendini yenilemektedir. Balkanların en uzun gökdeleni olan Avaz Twist Tower Saraybosna’ da yer almaktadır. Şehrin kültürüne bakıldığında Türklere oldukça fazla benzerliği bulunmakta ve gezilip görülmeye değer pek çok alanı bulunmaktadır. Tarihi eserleri dolaşırken bazıları ile birlikte tarihi bir yolculuğa çıkabilir, bazıları ile birlikte ise acı bir hikâyenin okuyucusu olarak kendinizi bulabilirsiniz.

Belgrad Hakkında

Belgrad Sırbistan’ın yüz ölçümü en fazla olan şehri ve başkentidir. Sava nehri ve Tuna nehrinin kavuştuğu konumda bulunan Belgrad şehrinin nüfusu günümüzde 1,4 milyona yaklaşmıştır ve Sırbistan’ın en yüksek nüfuslu şehri olmuştur. Ülkede en önemli ekonomik ve kültürel güç mevkisinde bulunan Belgrad’ın tarihi de çok köklüdür. Tarihte çok kez alıkonulmuş, yok edilmiş sonrasında tekrardan inşa edilmiş bir şehirdir. Şehirde karasal iklim görüldüğü için kış mevsiminde çok soğuk olabiliyorken yaz mevsiminde ise 30 dereceye kadar ısınabiliyor. Belgrad şehrinin eşsiz güzelliklerini görmek ve son derece güzel lezzetlerini tatmak isterseniz Belgrad uçak bileti seçeneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Belgrad’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız turistik gezileriniz için ilkbahar ve yaz mevsimlerini seçmeniz daha uygun olacaktır. 16 tane ada, çok sayıda parklar ve bahçeler, köklü tarihinin de zenginleştirdiği dünyada bilinen müzeleri içinde barındırması sebebiyle turistler Belgrad’ı fazlaca tercih ediyor ve beğeniyorlar. Şehirdeki kültür çeşitliliği sayesinde mutfağında eşsiz tatlar barındırıyor. Sırp salatası, sopska salatası, kavrulmuş biber bunlardan birkaçı.

Belgrad Gezilecek Yerler

Bahsettiğimiz gibi turistler için gözde olan Belgrad’da gezilecek, görülecek çok fazla mekân ve doğal güzellikler mevcuttur. Seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden birkaçını sizin için derledik.
-Nikola Tesla Müzesi: Meşhur bilim adamı Nikola Tesla’nın özel eşyalarını ve buluşlarını inceleyebileceğiniz bir müze.
-Kalemegdan: Tuna nehri ve Sava nehrinin kavuştuğu bölgede bulunan Kalemegdan Parkı şehrin en en büyük parkıdır ve içinde Belgrad Kalesi’ni barındırır.
- Knez Mihailova Caddesi: Şehrin en işlek caddesidir.  Alışveriş için her türlü dükkân, restoranlar, kafeler ve müzeler de bu caddede yer alıyor.
-Tasmajdan Park: Dinlenmek isteyenlerin tercih ettiği Tasmajdan Parkı dinginlik veren ortamıyla dikkat çekiyor. Ayrıca içinde birçok yapıtı da bulundurur.
-Cumhuriyet Meydanı: Şehirdeki ana buluşma noktasıdır ve etrafında Mihailo Obrenovic Ulusal Tiyatro, Ulusak Müze ve Knez Mihailova bulunur.
-Belgrad Hayvanat Bahçesi: Belgrad Kalesi içerisinde bulunur ve 250o’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır.
-Aziz Sava Tapınağı: Ülkedeki ve tüm dünyadaki en büyük Ortodoks Kiliselerinden biridir. Mimarisinin muazzamlığı ile dikkat çeken kilisenin yer altı mahzeni de son derece ilgi topluyor.

 Belgrad Uçak Bileti Fiyatları

Belgrad’ın büyüleyen tarihi ve mest eden doğal güzelliklerini görmek istiyor ve Belgrad’a seyahat etmeyi düşünüyorsanız Belgrad uçak seferleri ni bilet.com’dan inceleyebilirsiniz. Aradığınız her tarihte ve saatte en uygun fiyatlı ve güvenli yolculuğu yapmak için ve Belgrad uçak bileti fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi tercih edebilirsiniz. Bilet alma süreciniz ya da aldığınız bilet ile ilgili aklınıza takılan sorular için bilet.com sitesi size hızlı bir çözüm sağlayacaktır.

Belgrad, Sırbistan’ın başkenti olmakta ve Sava- Tuna nehirleri birleşiminde yer almaktadır. Şehir Avrupa’nın güneyinde kalan nüfus bakımından en kalabalık yer olmakta ve M. Ö kurulan Vinca kültürünün de kurulduğu yer olmaktadır. Şehir üzerinde antik dönemlere ait pek çok bölge bulunmaktadır. Stratejik bir konuma sahip olması itibari ile kent 115 savaş görmüştür. Bizans, Bulgar, Frank, Macar, Osmanlı, Sırp gibi pek çok egemenlik bayrağı üzerinden geçen Blegrad, günümüzde özerk bir yönetime sahip olmaktadır.  Balkan şehirleri içerisinde en gelişmiş yer olmakta ve müzeleri, şehir tiyatroları, meydanları ve özel caddeleri ile bu yerde tarihin bizzat tanığı olan yapılar arasında bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Saraybosna - Belgrad Uçak Bileti SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Saraybosna - Belgrad arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir. Hava koşullarındaki değişkenlik uçuş süresinin değişmesine yol açabilmektedir.
İlk bileti satın alırken Dönüş butonu işaretleyebileceğiniz gibi, tek yön satın aldıktan sonra sisteme tekrar girerek güzergahı ters çevir işareti ile rotanın tersi olan dönüş biletlerini inceleyerek satın alabilirsiniz.
Saraybosna - Belgrad arası uçak yolculuğu mesafesi ortalama 190 KM kadardır.
Saraybosna ve Belgrad arası uçak seferlerini aradığınızda, girmiş olduğunuz tarihte aktif olan tüm firmalar ve uçuş saatleri listelenmektedir. Bu listeyi fiyata göre sıralayarak en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.
Saraybosna - Belgrad arası en sık kullanılanan havayolu firmaları genelde Türk Hava Yolları, Air Serbia, Air France, Austrian firmalarıdır.
Saraybosna - Belgrad arasında Nikola Tesla, Batajnica, International havalimanları kullanılmaktadır.

Belgrad Hava Durumu

 • parçalı bulutlu
  Cum
  parçalı bulutlu
  20°C
 • hafif yağmur
  Cmt
  hafif yağmur
  23°C
 • hafif yağmur
  Paz
  hafif yağmur
  22°C
 • parçalı bulutlu
  Pzt
  parçalı bulutlu
  17°C
 • kapalı
  Sal
  kapalı
  18°C

Haritada Belgrad

Saraybosna Havalimanları

Belgrad Araç Kiralama Konumları