Moritanya Uçak Bileti

Moritanya Hakkında Bilgiler

Zaman dilimi

Africa/Nouakchott

TRANSLATOR

Dil

Para birimi

Mauritanian Ouguiya

Telefon kodu

222

Başkent

Nouakchott

Moritanya

Moritanya Hakkında

Batı Afrika karadan gidenler için bir oyun alanı ise, o zaman Moritanya Marrakeş, özünde Dakar ya da Bamako gibi daha çok bilinen ülkeler arasından geçilecek bir noktadan ziyade arabayla geçilecek bir ülkeden daha fazlası gibi görünüyor. Bu bir ayıp çünkü Moritanya durup yakından bakmaya hazır olanlara açıklayacağı çok büyük bazı sırlara sahiptir.

Kültürel bakımdan, Moritanya ayrı bir yerdir. Nüfus eşit bir şekilde Arab-Berber Mağriplileri soyu ve Afrikalılar arasında bölüştürülmüştür ve bu çarpıcı kültürel birleşme çekiciliğinin bir parçasıdır.

Tam da etkileyici olan kıtanın en büyük manzarasının bazılarıdır. Adrar bölgesi destansı kumullar, göz kamaştırıcı platolar ve yeşil vahalar ve ayrıca Afrika’nın en büyük tek parçadan oluşan taşını sunar. Tagant’ın benzer albenileri vardır ve tarihi (ve Dünya Mirası listesinde olan) kervan şehirleri olan Chinguetti, Ouadâne and Oualâta’yı saklar. Dünya Miras şöleni kıyı boyunca kuş gözlemi yeri olarak tanınan ve milyonlarca göçmen kuşları çeken Banc d’Arguin Ulusal Parkı‘nda devam eder.

Eğer sadece geçip giderseniz, hakikaten inanılmaz olan ülkeden mahrum kalacaksınız. Moritanya’da kimse acele içinde değildir ve siz de olmamalısınız.

Moritanya Yönüne Uçan Havayolları