Kütahya Uçak Bileti

En Ucuz Kütahya Uçak Biletleri

Kütahya Hakkında

Kütahya

Ege’nin önemli şehirlerinden biri olan Kütahya, çinisi ve porselenleri ile meşhurdur.

Osmanlı döneminde birçok isyan çıkmış olan Kütahya,  Hititler, Frigler ve Persler gibi birçok farklı uygarlığın içinde yaşadığı bir kent olmuştur. Hamurlu yemekleri ve süt ürünleri temel olarak mutfağı oluşturmasına rağmen, aynı zamanda da 14. yüzyılın sonlarından itibaren görülen çinicilik, günümüzde de devam etmektedir.

Dünyaca ünlü bir üne kavuşan çiniler, İznik ile birlikte gelişme göstermiştir. Türkiye’nin en önde gelen üniversitelerinden biri olan  Dumlupınar Üniversitesi de şehrin önemli merkezleri arasındadır.

Osmanlı döneminde canlı bir konak alanı olarak kullanılan Kütahya, günümüzde 250 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Yetmiş burçlu Kütahya kalesi, en ucuz uçak bileti bulup da bu kenti gezmek isteyenlerin ilk durağı olmaktadır.
 

Kütahya Turistik Değerler

Şehrin merkezinde kocaman bir vazo çini işçiliğinin en güzel örneğinin görülmesi için şehrin simgesi haline gelmiştir.

Kaplıcalarıyla oldukça popüler bir termal turizm merkezi haline gelen Kütahya, ciddi bir termal turizm alt yapısına sahiptir. İçi ve dışı çiniden yapılmış olan Çinili Cami oldukça dikkat çekicidir. Eski devirlerden kalma eserlerin sergilendiği Kütahya Arkeoloji müzesi ve Dumlupınar Meydan Muharebesinin izlerini taşıyan Dumlupınar Müzesi de tüylerinizin diken diken olacağı bir müzedir.

Savaşta kullanılan silahlar, malzemeler ve fotoğrafların yer aldığı bu müze Dumlupınar şehitliğine de oldukça yakın konumda. Şehirde gezilip görülecek olan birçok bölge olmasına rağmen, yeteri kadar ilgi çekmeyen turistik değerleri, üniversite tarafından yapılan çalışmalarla arttırılmaya çalışılmıştır.

Dumlupınar Üniversitesi müzesi, birçok tarihi buluntunun sergilendiği alanlardan biridir. Yaz kış kaplıca turizminden az da olsa kazanç sağlayan kentte, havalimanı bulunmaktadır ve çeşitli illerden bu havalimanına ulaşım için ziyaretler gerçekleşmektedir.

Kış aylarında zaman zaman en ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanıp, gezginler tarafından ziyaret edilen bu şehir, oldukça önemli bir kültürel değeri de bünyesinde taşımaktadır.

Kütahya Zafer Havalimanı Hakkında

Afyon, Uşak ve Kütahya tarafından ortak kullanılan Zafer Havalimanı, 2012 yılında hizmete girmiştir. Araç kiralama firmaları, hediyelik eşya dükkanları, yeme içme mekanları ve dış hatlar servisi bulunan havalimanı, engelsiz havalimanı prensibi ile engellerin de kolay ulaşımlarının sağlanmasına imkan tanımaktadır. Türkiye’nin en büyük dördüncü havalimanı olan Zafer havalimanı, Kütahya Altıntaş bölgesindedir.

Zafer havalimanı, Kütahya’ya 43, Afyon’a 60, Uşak iline 101 ve Eskişehir’e de 118 km uzaklığındadır. Bu nedenle ulaşım araçları da oldukça çeşitlidir.
97 araçlık otoparkı bulunan havalimanı, HAVAŞ servisleri ve diğer ulaşım araçları ile ulaşım sağlanan bir bölgedir.


Havalimanına yakın oteller ;

  • Hilton Garden Inn,

  • Gülümser Hatun Termal,

  • Hotas Hotel,

  • Nehir Termal Otel,

  • Yoncalı Tüyav Termal otel.

Kütahya Zafer Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Civar illerden de yolcu aldığı için birçok farklı servis ve otobüs firması kullanılarak taşıma hizmeti veren firma bulunduran havalimanında, uçak sefer saatlerine göre servis,
otobüs ve taksi hizmetleri verilmektedir.


Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminallerin önünde uçak geliş gidiş saatlerine uygun olarak taksiler vardır ve 0530 937 06 47 numaralarından çağrı yapılmaktadır. Taksiler 24 saat aynı tarife üzerinden hizmet verir.


Yolcu Servisi

HAVAŞ servisleri ve diğer özel servis şirketleri Eskişehir, Afyon, Kütahya merkez ve Uşak illerine servis hizmeti vermektedir.

Uçak saatlerine göre değişiklik gösteren ve belirlenen servisler, karşılıklı olarak havalimanından merkezlere, merkezlerden havalimanına yolcu taşımaktadır.

En Uygun Kütahya Uçak Biletleri

Kütahya Uçak Bileti Almak için Bütün Havayollarının Uçak Bileti Fiyatları Bilet.com'da!
Türk Hava Yolları Adana - Kütahya 738,29 TL
Türk Hava Yolları Kayseri - Kütahya 1.002,89 TL
Türk Hava Yolları İstanbul - Kütahya 1.040,8 TL
Türk Hava Yolları Konya - Kütahya 1.299,24 TL
Türk Hava Yolları Hatay - Kütahya 1.394,64 TL
Türk Hava Yolları Ordu - Kütahya 1.394,64 TL
Türk Hava Yolları Amasya - Kütahya 1.465,22 TL
Anadolu Jet Elazığ - Kütahya 1.512,31 TL
Türk Hava Yolları Tokat - Kütahya 1.541,54 TL
Türk Hava Yolları Diyarbakır - Kütahya 1.612,38 TL
Türk Hava Yolları Samsun - Kütahya 1.612,38 TL
Anadolu Jet Bursa - Kütahya 1.673,69 TL
Türk Hava Yolları Sivas - Kütahya 1.693,56 TL
Anadolu Jet Batman - Kütahya 1.729,61 TL
Türk Hava Yolları İzmir - Kütahya 1.742,5 TL

Kütahya Yönüne Uçan Havayolları